721
سه شنبه، ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
1
برادر میترا استاد: اختلافات به‌دلیل خیانت آقای نجفی بود

قصه پُر غصه میترا

ماجرای قتل میترا استاد، همسر دوم محمدعلی نجفی، شهردار اسبق تهران، دو هفته بعد از وقوع، وارد مرحله جدیدی شده است. این قتل اگرچه افکارعمومی را با شوک مواجه کرده و علامت سوال بزرگی از بابت چرایی این اقدام از سوی نجفی در اذهان ایجاد کرده است اما از سوی دیگر موجب بروز و علنی شدن اختلافات در جبهه اصلاح‌طلبان شده. این ماجرا روز گذشته نیز با واکنش برادر میترا استاد به اظهارات اینستاگرامی علی مطهری، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه یافت.

مجید شاکری: طرح «بتن» واقع‌بینانه و براساس توان سیاستمدار ایرانی است

طرح مجلس برای خلع سلاح تحریمی آمریكا

مرکز پژوهش‌های مجلس با انتشار «برنامه تصفیر نفت» که به اختصار «بتن» نامیده شده است، موثرترین راه مقابله با تحریم‌های نفتی را اداره ارادی و پیش‌دستانه کشور بدون نفت اعلام کرد.

«صبح‌نو» از انتصاب سیدجوادحسینی به‌عنوان سرپرست بزرگ‌ترین وزارتخانه گزارش می دهد

تغییر سیاسی در کشتی آموزش و پرورش

انتصاب آقای سید‌جواد حسینی به‌عنوان سرپرست وزارت آموزش‌و‌پرورش از طرف رییس‌جمهوری، ابهامات زیادی را درباره رفتن آقای سیدمحمد بطحایی برطرف کرد. بطحایی که گفته می‌شود به‌دلیل شرکت در انتخابات مجلس، پست وزارت را پیش‌فروش کرده است، این روزها شائبه اختلافاتش با حزب حاکم جدی‌تر شده است. گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن بود که اختلاف بطحایی با حلقه یاران نزدیک به دکترروحانی بر سر چگونگی پیشبرد اهداف سیاسی برای انتخابات پیش رو در این وزارتخانه بوده است. این روزها با انتصاب سیدجواد حسینی که پیش‌تر در کسوت معاونت سیاسی-امنیتی استانداری خراسان مشغول به خدمت بوده، این گمانه‌زنی‌ها رنگ واقعی‌تری به‌خود گرفته‌اند.

غیبت پرحاشیه نماینده مجلس در زمان انتخابات کمیسیون‌های تخصصی

عزیزم کجایی؟ دقیقا کجایی؟

«صبح‌نو» فقدان تولید مؤثر موسیقی برای کودکان را در گفت‌و‌گو با مدیر سابق دفتر موسیقی ارشاد بررسی می‌کند | کل موسیقی در آموزش‌و‌پرورش فقط یک کارشناس دارد!

بودجه‌های میلیاردی صرف تولید هیچ می‌شود

تا همین چند هفته پیش، کلیپ‌های همخوانی دانش‌آموزان با آهنگ «جنتلمن» بعضا پیش چشم معلمان و با همراهی آنان در حالی به‌سرعت در فضای مجازی پخش می‌شد که در شبکه‌های اجتماعی، نخستین اشاره‌های اتهام به‌سوی وزارت آموزش‌وپرورش نشانه رفته بود. حتما این سوالات به ذهن شما هم هجوم آورده که اصلا موسیقیِ مناسب کودکان و نوجوانان را از کجا و به چه طریق باید پیدا کرد و کدام نهاد(ها) متولی این حوزه در کشور هستند. به‌منظور یافتن پاسخی برای این ابهامات، به‌سراغ کسی رفته‌ایم که مدیریت دفتر موسیقی وزارت ارشاد، مدیریت مرکز موسیقی تجربی دانشگاه تهران و مدیریت مرکز موسیقی حوزه هنری را در کارنامه خود دارد. درادامه، مصاحبه «صبح‌نو» با دکتر پیروز ارجمند، آهنگساز و مدرس دانشگاه را خواهید خواند.

گزارش «صبح‌نو» از سرریز فرهنگ زیرزمینی به فرهنگ عمومی از طریق فضای مجازی

مدلینگ؛برخورد مدبرانه یا سهل‌اندیشانه

شاید این روزها شما هم احساس کرده باشید که جهان مجازی اخیراً مدام و سریع به جهان واقعی سرریز می‌کند. پدیده مدلینگ هم در کشور ما یکی از آن چیزهایی است که از درِ فرهنگ رسمی بیرونش می‌کنند و از پنجره‌ شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی، دوباره وارد جامعه می‌شود. امروز که به ابعاد کسب‌وکار مدل‌ها در اینستاگرام می‌پردازیم، هنوز چیزی از ماجرای «سد لفور» هم نگذشته است...

وزیر امور خارجه ایران: کسانی که جنگ اقتصادی را به راه انداخته‌اند نمی‌توانند در امان باشند

خط و نشان ظریف

سر مقاله

استراتژی اروپا

صبح نو

سر مقاله

استراتژی اروپا

گرچه اروپا سعی كرد خیلی خونسرد با بیانیه ١٨اردیبهشت ایران درباره برجام برخورد كند،اما به‌نظر می‌رسد در فاصله یك ماه مانده به پایان فرصت ٦٠روزه احساس خطر می‌كند. ایران فراتر از تهدیدی ساده گام برداشته و آن‌طوركه آژانس بین‌المللی اعلام كرده، سرعت غنی‌سازی بیشتر از قبل شده و به‌نظر می‌آید اقدامات ایران جنبه‌های جدی‌تری هم به‌خود بگیرد. سفر وزیر خارجه آلمان را دقیقا باید درهمین‌راستا ارزیابی كرد. تاكنون دولت ایالات متحده بیشترین حد تحریم را علیه ایران اعمال كرده و اساسا امكان فشار بیشتر آن‌ها وجود ندارد. اروپا هم عملا هیچ پاداشی به‌واسطه ماندن در برجام به ایران نداده است. در‌عین‌حال، ترامپ ابداً به‌دنبال جنگ در منطقه نیست و هم از مشكلات این جنگ در سیاست داخلی آمریکا و هم از قدرت بازدارندگی ایران باخبر است. فشار حداكثری آمریکا در‌عین‌حال به بروز آشوب در ایران هم منجر نشد لذامجموعه این اتفاق‌ها عملا دست رییس جمهوری آمریکا را برای انتخابات ٢٠٢٠ خالی می‌گذارد. این‌گونه است كه ترامپ روزوشب میانجی به ایران می‌فرستد تا از آچمز خارج شود. سیاست ایران آن‌گونه كه در برخی سخنان دکترظریف پیداست، انگار نوعی همكاری محدود با اروپا را طلب می‌كند. دولت روحانی چندان به خروج كامل ایران از برجام مایل نیست و در شرایط انسداد فعلی، با آمریکا به‌دنبال همكاری با اروپا برای حل مشكلات سیاست داخلی است. اینكه اروپا حاضر خواهد بود به بخشی از راه‌حل تبدیل شود یا اینكه خود را كنار می‌كشد تا در جدال ایران با آمریکا آسیب نبیند، تقریبا پاسخ ساده‌ای دارد. تاریخ به ما می‌گوید از اروپا انتظار كارهای بزرگ را نباید داشت، حداقل در ٢٠ سال اخیر.
 

captcha
شماره‌های پیشین