720
دوشنبه، ۲۰ خرداد ۱۳۹۸
10
«صبح‌نو» تأثیر منفی مشکلات بین‌المللی بر ورزش را بررسی کرده است

ورزش در تحریم

افتخارآفرینی والیبال ادامه دارد

پسران سامورایی زیر آبشار فرزندان ایران

هفته‌ای که دو روز آن را پشت‌سر گذاشته‌ایم، باید هفته موفقیت ورزش ایران دانست؛ حداقل که در دو روز گذشته، این‌طور بوده است: تیم ملی والیبال ایران توانست هفته دوم رقابت‌های لیگ والیبال در توکیو را با موفقیت پشت‌سر گذارد، تیم ملی وزنه‌برداری جوانان ایران برای چهارمین‌بار قهرمان جهان شد و تیم کامپوند مردان ایران درادامه مسابقات تیروکمان قهرمانی جهان معلولان در هلند به عنوان قهرمانی دست یافت.

صبح نو

افتخارآفرینی والیبال ادامه دارد

پسران سامورایی زیر آبشار فرزندان ایران

هفته‌ای که دو روز آن را پشت‌سر گذاشته‌ایم، باید هفته موفقیت ورزش ایران دانست؛ حداقل که در دو روز گذشته، این‌طور بوده است: تیم ملی والیبال ایران توانست هفته دوم رقابت‌های لیگ والیبال در توکیو را با موفقیت پشت‌سر گذارد، تیم ملی وزنه‌برداری جوانان ایران برای چهارمین‌بار قهرمان جهان شد و تیم کامپوند مردان ایران درادامه مسابقات تیروکمان قهرمانی جهان معلولان در هلند به عنوان قهرمانی دست یافت.

تیم ملی والیبال ایران دیروز در ششمین رقابت خود در لیگ ملت‌های 2019، توانست ژاپن تیم میزبان را با نتیجه قاطع سه بر صفر شکست دهد. یکی از نکات مهم این پیروزی، آن است که هفته آینده این رقابت‌ها در ایران پیگیری خواهد شد و شهرهای ارومیه و اردبیل میزبان بزرگ‌ترین تیم‌های والیبال جهان خواهند بود. از ساعت 14:10 روز گذشته، تیم ملی والیبال ایران در سالن موساشینو پلازا به‌مصاف ژاپن رفت که درنهایت، تیم کشورمان توانست در سه دست متوالی با امتیازهای 25 بر 22، 25 بر 21 و 25 بر 19 نتیجه را به‌نفع خود به‌پایان برساند. پیش‌ از این بازی، تیم ایران موفق شده بود مقابل ایتالیا، چین، آلمان و آرژانتین چهار پیروزی کسب کند؛ ولی در بازی با برزیل، نتیجه را به حریف قدرتمندش واگذار کرده بود.
ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی والیبال، در این دیدار از آقایان سعید معروف، علی‌اصغر مجرد، علی شفیعی، پوریا یلی، میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی و محمدرضا حضرت‌پور استفاده کرد. با برد دیروز تیم ایران دربرابر ژاپن، به‌نوعی انتقام شکست سال گذشته از ژاپنی‌ها گرفته شد. چشم‌بادامی‌ها سال گذشته موفق شدند در فرانسه و در هفته نخست، شکست بهت‌آوری به ایران تحمیل کنند. درپایان این مسابقه، میلاد عبادی‌پور با کسب 14 امتیاز عنوان امتیازآورترین بازیکن ایران را ازآنِ 
خود کرد.
پس از وی، پوریا یلی دومین بازیکن امتیازآور تیم کشورمان بود. در تیم ژاپن هم، یوکی ایشیکاوا و نیشیدا به‌ترتیب با 14 و 10 امتیازآورترین بازیکنان بودند. تیم ایران در این مسابقه 39 امتیاز از اسپک، 10 امتیاز از دفاع، 4 امتیاز از سرویس و 22 امتیاز از خطاهای حریف کسب کرد. این در حالی است که ژاپنی‌ها 41 امتیاز از اسپک، 2 امتیاز از دفاع، 4 امتیاز از سرویس و 15 امتیاز از خطای تیم ایران به‌دست آوردند.
محمد ترکاشوند که خود سال‌ها والیبال بازی کرده و هم‌اکنون کارشناس والیبال است، درباره پیروزی تیم ملی والیبال ایران دربرابر ژاپن به «فارس» گفت: «با پیروزی بر ژاپنی‌ها در خانه‌شان، زهرچشم خوبی از آن‌ها گرفتیم. عملکرد تیم ملی درمجموع خیلی خوب بود و نتایج درخشانی کسب شد. من فکر می‌کنم برزیل را هم می‌توانستیم شکست دهیم و به‌دلیل چند اشتباه نتیجه را واگذار کردیم. درکل، باید بگویم ایران دو هفته عالی را پشت‌سر گذاشت و ترکیب اصلی هم به‌دست 
آمده است».
حالا تیم ملی والیبال ایران به‌عنوان میزبان در هفته سوم باید در ارومیه به‌مصاف تیم‌های کانادا، لهستان و روسیه برود. این در حالی است که کاروان والیبال ایران ساعت 15 امروز از ژاپن به گوانگجوی چین و سپس به‌سمت ایران پرواز می‌کنند و ساعت 4:50 دقیقه بامداد سه‌شنبه وارد تهران می‌شوند. قرار است ملی‌پوشان یک شب در تهران بمانند و پس‌ازآن، راهی ارومیه شوند. حریفان ایران در هفته سوم لیگ ملت‌ها، یعنی کانادا، روسیه و لهستان، هم با پایان‌یافتن بازی‌هایشان در هفته دوم، راهی استانبول می‌شوند و از آنجا به تبریز می‌روند. طبق برنامه‌ریزیی، این تیم‌ها روز سه‌شنبه وارد تبریز و از آنجا با اتوبوس راهی هتل آنا در ارومیه می‌شوند.
برنامه مسابقات تیم ملی ایران در هفته سوم لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ بدین‌شرح است: بازی اول: ایران - کانادا، ساعت ۱۸:۳۰ جمعه ۲۴خرداد؛ بازی دوم: ایران - لهستان، ساعت ۱۸:۳۰ شنبه ۲۵خرداد؛ بازی سوم: ایران - روسیه، ساعت ۱۸:۳۰ یکشنبه ۲۶خرداد.
از روی تور تا کمان در دست
موفقیت کمانداران ایران در رقابت‌های جهانی معلولان نیز افتخار دیگری برای ورزش ایران است. این رقابت‌ها در هلند در حال برگزاری است که دیروز تیم مردان ایران توانست در رشته کامپوند قهرمانی را کسب کند. تیم کامپوند مردان با ترکیب آقایان علی سینا منشازاده، هادی نوری و رمضان بیابانی پس از استراحت در دور اول برابر برزیل به برتری رسید و درادامه، مالزی را شکست داد و راهی نیمه‌نهایی شد. کمانداران کشورمان برابر چین 238 بر 224 به برتری رسیدند و راهی فینال شدند. ملی‌پوشان ایران در دیدار نهایی ۲۲۲ بر ۲۱۹ برابر ترکیه پیروز شدند و به مدال طلا دست یافتند. همچنین درادامه مسابقات میکس تیم کامپوند، تیم ایران با ترکیب راضیه شیرمحمدی و علی سینا منشازاده پس از شکست کره‌جنوبی و اسلواکی راهی نیمه‌نهایی شد؛ اما با شکست برابر روسیه به دیدار رده‌بندی رفت. کمانداران کشورمان با شکست 141 بر 149 برابر ایتالیا در جایگاه چهارم مسابقات جهانی ایستادند. پیش‌ازاین، تیم میکس کامپوند ایران با صعود به جمع چهار تیم پایانی این مسابقات سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ را کسب 
کرده بود.
 
وقتی فولاد نرم می‌شود
روز گذشته، خبر قهرمانی جوانان ایران در رشته وزنه‌برداری نیز منتشر شد. این اتفاق برای چهارمین سال متوالی روی داده است. مسابقات وزنه‌برداری جوانان جهان ۲۰۱۹ در فیجی برگزار شد که درپایان، جوانان تیم ایران با کسب ۶۲۲ امتیاز فولاد را در دستان خود نرم و قهرمانی را ازآنِ خود کردند. در این دوره از مسابقات سه تیم ایران، آمریکا و ژاپن با ترکیب کامل و ۱۰نفره شرکت کرده بودند و تیم کشورمان در رده‌بندی مدالی هم بعد از تیم‌های ازبکستان و مصر سوم شد.
رده‌بندی تیم‌ها براساس امتیاز: ۱- ایران ۶۲۲ امتیاز؛ ۲- آمریکا ۵۵۲ امتیاز؛ ۳- ژاپن ۵۲۱ امتیاز
رده‌بندی تیم‌ها براساس مدال: ۱- ازبکستان ۶ طلا؛ ۲- مصر ۳ طلا؛ ۳- ایران ۲ طلا، ۴ نقره و ۹ برنز.

captcha
شماره‌های پیشین