sobhe-no.ir
720
دوشنبه، ۲۰ خرداد ۱۳۹۸
1
گزارش «صبح‌نو» از تعارض میان ذی‌نفعان کنسرت در گفت‌وگو با مدیرعامل خانه موسیقی

قانون 10 درصد ؛ اصلاح یا الغا

استعفای آقای علی ترابی، مدیر سابق دفتر موسیقی وزارت ارشاد و جایگزینی آقای محمد اللهیاری، سرآغاز تازه‌ای برای ادامه حواشی قانون 10درصد بود. دیروز انتشار خبر کوتاه دیدار هفته گذشته مدیر جدید دفتر موسیقی با مدیران اصناف حوزه موسیقی کشور، باردیگر ماجرای قانون 10درصد را به تیتر اخبار بازگرداند.

ظریف: ایران باید در برابر سیاست‌های یک‌جانبه گرایانه آمریکا بایستد

منطق مقاومت؛ پاسخ صریح ایران به مذاکره

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان قرار است امروز (دوشنبه) به تهران سفر و با ظریف و حسن روحانی، رییس‌جمهوری دیدار کند. شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن هم روز چهارشنبه به دعوت روحانی به تهران خواهد آمد و بعد از آن هم روحانی به دوشنبه و همچنین بیشکک سفر می‌کند؛ رفت و آمدهایی که بسیاری از کارشناسان آن را به برجام و تحولات پیرامون ایران و آمریکا ربط می‌دهند. همین موضوعات موجب شد وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه بازدیدش از مدرسه علامه حلی درباره آن توضیحاتی ارائه کند.

تولدفرزند«رامبدجوان»درخارج‌ازکشورخبرسازشد

مردم‌کانادا!ماشماروخیلی‌دوست‌داریم...

در چند سال اخیر، برخی از ثروتمندان و سلبریتی‌ها هنگام تولد فرزندانشان به کشورهای خارجی سفر می‌کنند تا نوزاد متولدشده تابعیت آن کشور را به‌دست آورد.

خانم حقوقدان در اظهاراتی تلویحا الزام‌آور بودن وعده‌های رییس‌جمهوری را رد کرد

وعده‌های روی آب

مساله نبود اختیارات لازم برای قوه مجریه، مساله پیش پا افتاده و کلیشه‌ای است که روسای‌جمهور به محض برخوردن با مشکلات اجرایی، آن را پیش می‌کشند. روز گذشته لعیا جنیدی، معاون حقوقی رییس‌جمهوری بار دیگر روی این موضوع دست گذاشت اما وقتی خبرنگار پرسید چرا با وجود اختیارات کم، حسن روحانی در انتخابات وعده‌های آنچنانی داد، گفت: مگر انتخابات بدون وعده هم وجود دارد؟

سر مقاله

فتوشاپ های ترسناک

غلامحسین کرباسچی، دبیر کل حزب کارگزاران درباره کسب مسوولیت نجفی هشدار داده بود

ورشکستگی اخلاقی اصلاح طلبان

حواشی قتل میترا استاد توسط شهردار اسبق تهران کمابیش ادامه دارد. تطهیر ناشیانه چهره نجفی توسط برخی هم‌حزبی‌هایش آن‌قدر ادامه داشت تا سرانجام غلامحسین کرباسچی، دبیر حزب سازندگی در یادداشتی انتقادی به تشریح جزئیات روند شهردار شدن نجفی پرداخت و گفت: «‌درباره مسائل شخصی نجفی به او هشدار دادم ولی منکر شد اما در نهایت استراتژی نادرست برخی اصلاح‌طلبان، نجفی را در موقعیت خطیری قرار داد و آن‌ها وی را قربانی کردند.»

نشست‌«فقه‌ونظام‌مندی»‌باسخنرانی‌آیت‌الله‌سیدمنذرحکیم‌برگزارشد

ازفقه‌فتوایی‌تافقه‌نظام‌ساز

نشست «فقه و نظام‌مندی»، هفته گذشته با سخنرانی آیت‌الله سیدمنذر حکیم، استاد خارج فقه حوزه علمیه قم، در مرکز تحقیقات اسلامی مشهد برگزار شد.

قیام فطرت مدار

یادداشت حجت‌الاسلام سید‌کاظم سیدباقریعضو هیات‌علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی

عصر بالندگی مقاومت

یادداشت دکتر حسن عابدینی کارشناس ارشد رسانه

افتخارآفرینی والیبال ادامه دارد

پسران سامورایی زیر آبشار فرزندان ایران

هفته‌ای که دو روز آن را پشت‌سر گذاشته‌ایم، باید هفته موفقیت ورزش ایران دانست؛ حداقل که در دو روز گذشته، این‌طور بوده است: تیم ملی والیبال ایران توانست هفته دوم رقابت‌های لیگ والیبال در توکیو را با موفقیت پشت‌سر گذارد، تیم ملی وزنه‌برداری جوانان ایران برای چهارمین‌بار قهرمان جهان شد و تیم کامپوند مردان ایران درادامه مسابقات تیروکمان قهرمانی جهان معلولان در هلند به عنوان قهرمانی دست یافت.

نمایشگاه‌کتاب‌تمام‌شد؛اماهمچنان‌برای‌ماسوژه‌دارد

ناشران‌موازی

شاید از آنچه می‌خواهیم بگوییم، شما هم تعجب کنید شاید هم تعجب نکنید؛ بالاخره انسان‌ها با یکدیگر فرق دارند. آنچه امروز می‌خواهیم درباره‌اش بگوییم، ناشران موازی‌اند که در دستگاه فرهنگی مشغول به فعالیت و تولید اثر هستند. البته، این معضل در دستگاه‌های دولتی نمود زیادی دارد و دستگاه‌های متعدد فرهنگی با اهداف متعدد انتشارات تأسیس می‌کنند. در این گزارش، سعی می‌کنیم چند نمونه از آن‌ها را به شما نشان دهیم. فقط اگر اهل رفتن به نمایشگاه کتاب باشید، با اسم خیلی از این ناشران آشنا هستید. این گزارش نگاه منفی به آن‌ها ندارد؛ ولی سوال اصلی اینجاست که چرا یک سازمان باید چند ناشر داشته باشد و آیا یک ناشر نمی‌تواند محصولات یک سازمان و توابعش را منتشر کند و حتما به تأسیس انتشارات نیاز است؟ اگر اسامی ناشران وابسته به نهادهای دولتی را فهرست کنیم، شاید به خیلی از آن‌ها نیازی نباشد و کتاب‌های آن‌ها را ناشران دیگر هم بتوانند منتشر کنند.

تعدادی از فعالان اصلاح‌طلب با همراهی عوامل خارجی در بیانیه‌ای خواستار مذاکره بی‌قید‌و‌شرط ایران با آمریکا شدند

انتهای وطن فروشی

خرداد97، درست یک ماه پس از خروج آمریکا از برجام، تعدادی از فعالان اصلاح‌طلب در بیانیه‌ای خطاب به برخی مقام‌های کشورمان، خواستار از سرگیری گفت‌وگوی مستقیم با این کشور شدند. در سال‌گشت نگارش آن بیانیه، اصلاح‌طلبان دوباره دست‌به‌قلم و در بیانیه دیگری، خواهان «مذاکره بی‌قید‌وشرط ایران و آمریکا» شده‌اند.

شماره‌های پیشین