sobhe-no.ir
719
یکشنبه، ۱۹ خرداد ۱۳۹۸
6
انتقاد شمخانی از روند خدمت‌رسانی به مردم خوزستان

مشکلات سیل‌زدگان باید با سرعت بیشتری به حداقل برسد

«صبح‌نو» از هنجارشکنی‌ها در جامعه گزارش می‌دهد

تقلید به سبک آنتالیا

ماجرای عدم رعایت اخلاق و عرف در کشور ما موضوع جدیدی نیست و هراز گاهی نمونه‌هایی از آن تیتر یک اخبار می‌شود؛ اما در یک‌سال اخیر این موضوع بیش از هرزمان دیگری مشاهده شده است. یکی از دلایل آن می‌تواند گسترش شبکه‌های اجتماعی در میان مردم و سرعت انتشار اخبار در این فضاها باشد. در ادامه این گزارش به چند نمونه مطرح از آن‌ها در چند ماه اخیر اشاره می‌کنیم که هر یک چند روزی تیتر یک رسانه‌ها و فضای مجازی بودند.

سوار بر موج‌های قبح‌شکنی

صبح نو

سوار بر موج‌های قبح‌شکنی

در چند روز گذشته تصاویری از سد لفور شهرستان سوادکوه مازندران منتشر شد که در آن زنان و مردان بدون پوشش مناسب در حال قایقرانی بودند. حضور گردشگران با وضعیت نامناسب در سد لفور واکنش‌های فراوانی را در شبکه‌های اجتماعی به دنبال داشت و برای بار دیگر موجب واکنش مسوولان قضایی در این خصوص شد. انتشار این تصاویر در فضای مجازی موجب شد در جهت مطالبات مردمی و حفظ ارزش‌های دینی و اخلاقی این موضوع از طریق پلیس امنیت عمومی استان و فرماندهی انتظامی شهرستان سوادکوه شمالی فوراً پیگیری شود.
طبق بررسی‌های به‌عمل‌آمده متولی و مسوولیت حوزه سرزمینی سد لفور برعهده آب منطقه‌ای مازندران بوده و حضور گردشگران در آب مربوط به بخش خصوصی است که با شناسایی مسوول بخش خصوصی، این فرد توسط دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سوادکوه شمالی احضار شد. آقای حسین حسن‌نژاد، معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران در گفت‌و‌گو با صداوسیما در این‌باره می‌گوید: «باوجود همه تمهیدات، به‌دلیل حجم بالای حضور گردشگران و گستردگی استان، عده‌ای معدود در نقاطی دور از منظر عمومی به اقدام ضدفرهنگی و اخلاقی مبادرت می‌کنند که این مساله با انجام بررسی‌های لازم از سوی دستگاه‌های مسوول مورد رسیدگی قانونی قرار خواهد گرفت.    در این بین واکنش دادستان مازندران کمی عجیب و دور از انتظار بود. دادستان عمومی و انقلاب مازندران نیز درباره تصاویر منتشرشده و هنجارشکنی این گردشگران گفت: «پخش‌کننده این تصاویر مجرم است و به اداره اطلاعات دستور داده شده تا منتشرکننده این تصاویر را بازداشت کند. همچنین افرادی که اقدام به هنجارشکنی کرده‌اند نیز تحت تعقیب هستند.» وی درخصوص مسوولیت نظارت بر گردشگران ادامه داد: «نظارت بر عهده آب منطقه‌ای است و مقطعی به بخش خصوصی واگذار شده اما مراقبت‌های نظارتی از سوی این شرکت باید باشد و در این زمینه بخشی از تخلفات متوجه آب منطقه‌ای مازندران است. برای شرکت آب منطقه‌ای استان که اعلام کرده فضا در اختیار بخش خصوصی بوده و به آن‌ها ارتباطی ندارد نیز تکالیفی در نظر گرفته می‌شود. اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان باید در حوزه مسوولیتی خود به درستی عمل کند و نباید به بهانه اینکه دست خصوصی است، سلب مسوولیت کند.»

captcha
شماره‌های پیشین