sobhe-no.ir
718
شنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۸
1
روایت خبرنگار «صبح‌نو» از دیدار عیدانه

توصیه رهبر انقلاب به آل‌سعود: توبه کنید

گزارش روح‌الله فرقانی

«صبح‌نو» تغییرات 18ماهه نرخ دلار را بررسی کرده است

گزارش نوسان

ارز و نوسانات آن امروز به یکی از مهم‌ترین متغیرهای اقتصادی تبدیل شده و هرچند در گذشته نیز یکی از عوامل مهم و تأثیرگذار در مبادلات خرد و کلان محسوب می‌شد، جهش ناگهانی این متغیر اقتصادی درحدود 18ماه گذشته، اقتصاد کشور را تحت‌تأثیر قرار داد و تأثیر آن را بیش‌ازپیش کرد.

با افزایش فشارهای سیاسی تحمیلی و به بهانه نامزدی در انتخابات مجلس بطحایی ، وزیر آموزش و پرورش استعفا داد

پیاده‌سازی از قطار دولت

پس از شریعتمداری،آخوندی، قاضی‌زاده‌هاشمی و ظریف، خبر استعفای سید‌محمد بطحایی، وزیر آموزش‌و‌پرورش نیز پنج‌شنبه گذشته در رسانه‌ها منتشر شد. برخی‌ها علت این استعفا را توجه‌نکردن دولت به تامین بار مالی برای رتبه‌بندی فرهنگیان عنوان کردند و برخی دیگر از آمادگی بطحایی برای شرکت در انتخابات سخن گفتند. اگر چه روابط عمومی آموزش‌و‌پرورش در ابتدا سعی در تکذیب این خبر داشت اما طولی نکشید که این خبر توسط دولت تایید شد. اگرچه دولت استعفای بطحایی را به‌دلیل شرکت در انتخابات مجلس عنوان کرده اما به نظر می‌رسد اختلافات بطحایی با حلقه یاران نزدیک به روحانی درباره نحوه استفاده از این وزارتخانه برای پیشبرد اهداف سیاسی و انتخاباتی، وی را ناچار به استعفا کرده است.

70 نظامی سعودی در حملات موفق نیروهای یمن به هلاکت رسیدند

زهر چشم مقاومت

حملات موفق نیروهای یمنی به ارتش عربستان در روزهای اخیر موجب شد تا بیش از 70 نفر از سعودی‌ها کشته شوند که در بین آن‌ها تعدادی از فرماندهان عالی‌رتبه نظامی نیز دیده می‌شوند؛ حملاتی که نیروهای یمنی با تکیه بر توان موشکی و پدافندی خود توانستند علاوه بر هلاکت نیروهای متجاوزگر، پهپادهای جاسوسی آن‌ها را نیز ساقط کنند.

دو نفر از اعضای انجمن تاکسیرانان تهران با حضور در روزنامه «صبح‌نو» مشکلات رانندگان را مطرح کردند

سرگردان در دوراهی سنت و مدرنیته

اینجاهم موضوع تعلیق بین سنت و مدرنیته است. تفاوت دیدگاه و شاید ناآشنابودن به قوانین مصوب و موجود موجب شده در‌حال‌حاضر، بسیاری از رانندگان تاکسی تهران از شرایطی ناراضی باشند که در آن به‌سر می‌برند. به‌اعتقاد بسیاری از این رانندگان، آن‌ها در سردرگمی مسوولان از بابت اجرای قوانین گم شده‌اند. انتشار گزارشی درباره سرکشی کرایه‌تاکسی‌ها در روزنامه «صبح‌نو»، موجب شد روز گذشته، دو نفر از نمایندگان رانندگان تاکسی عضو انجمن تاکسیرانان تهران به دفتر روزنامه مراجعه کرده تا مشکلات خود را مطرح کنند.

در گزارشی پست‌های شبه‌تبلیغاتی سلبریتی‌ها را دنبال کرده‌ایم

غیررسمی و بی‌دردسر

سبک فعالیت بخشی از فوتبالیست‌ها و بازیگران سینما و تلویزیون در صفحات شخصی‌شان در شبکه‌های اجتماعی خصوصا در بحران‌ها و اتفاقات فراگیر ملی، توجه بسیاری را به خود جلب کرده‌ به‌طوری که تبعات واقعی آن‌ها بیرون از فضای مجازی دامان بسیاری از مردم را گرفته است. با این حال فعالیت‌های سلبریتی‌ها محدود به اظهار نظرهای شاذ آن‌ها باقی نمانده است. کثرت انواع تبلیغات تجاری در صفحات سلبریتی‌ها نشان می‌دهد که نوع تعامل آنان با دنبال‌کنندگان صفحات‌شان تغییر کرده است.

گزارش «صبح‌نو» از ناکارآمدی و ناهماهنگی میان دو وزارتخانه درزمینه تولید موسیقی برای کودکان

فقدان تولید در آموزش‌و‌پرورش فقدان جهت‌دهی در ارشاد

تولید موسیقی برای کودکان و نوجوانان، مسأله‌ای است که این روزها بیش از هر زمان دیگری کشور را درگیر کرده است. فقدان محصولات مناسب برای این طیف لاجرم آنان را به‌سمت مصرف هر موسیقی از هر سبکی و در هر رده سنی سوق داده است. ما هم مراکز مرتبط با تولید موسیقی برای کودکان را پی گرفتیم؛ از آموزشگاه‌های موسیقی به هنرستان‌ها، از وزارت آموزش‌و‌پرورش به وزارت ارشاد و از کانون پرورش فکری به صداوسیما. اینکه چرا مبتذل‌ترین تولیدات جریان غیررسمی موسیقی جای تولیدات مناسب رسمی را گرفته، نشان‌دهنده حضور ضعیف دستگاه‌های رسمی کشور است.

نجفی، شهردار اسبق تهران در روزهای بحرانی پایتخت کجا به‌سر می‌برد

مردی بر مدار حاشیه

آقای محمدعلی نجفی، شهردار اسبق تهران که در 11 روز گذشته صدر اخبار را از بابت قتل همسر دومش به‌خود اختصاص داده، با صدور کیفرخواست و انتقالش به زندان، وارد مرحله جدیدی شده است. این در حالی است که در مدت 6ماهه حضورش در طبقه هشتم ساختمان خیابان بهشت، هم با عملکرد پرسروصدایی همراه بود؛ به‌گونه‌ای که تهرانی‌ها هنوز روزهای پس از زلزله یا برف سنگین پایتخت را فراموش نکرده‌اند.

سر مقاله

درباره استعفای بطحایی

استعفای محمد بطحایی از دولت، کابینه تدبیر را در جریان تازه‎ای قرار داده است

افتادن از حد نصاب

استعفای سیدمحمد بطحایی از وزارت آموزش‌و‌پرورش، دولت را در چند قدمیِ افتادن از حد نصاب قرار داده است؛ مساله‌ای که پاستورنشینان را برای گرفتن رأی اعتماد مجدد، بار دیگر دست به‌دامان مجلس خواهد کرد.

شماره‌های پیشین