sobhe-no.ir
716
یکشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۸
2
با صدور پیامی؛

رهبر انقلاب شهادت مظلومانه امام جمعه کازرون را تسلیت گفتند

سردی روابط سیاسی ایران و تاجیکستان گرم می‌شود

مسیر دوطرفه تهران - دوشنبه

مناسبات ایران و تاجیکستان به‌رغم بدخواهانی که برخی کشورهای منطقه به‌دنبال سرد کردن این روابط بوده‌اند، این روزها گرم‌تر می‌شود. تا آنجا که «سراج الدین مهرالدین» وزیر خارجه تاجیکستان روز جمعه به تهران سفر کرد و دیدارهایی با مقامات کشورمان انجام داد و از رییس‌جمهوری کشورمان برای سفر به دوشنبه و شرکت در اجلاس سران سیکا دعوت کرد.

امام جمعه مردمی و تلاشگر

صبح نو

امام جمعه مردمی و تلاشگر

حجت‌الاسلام خرسند، روحانی مبارز و انقلابی بود که همچون امام و مقتدای خویش در سحرگاه ماه مبارک رمضان و بعد از توسل به پیشگاه خدای متعال و برگزاری مراسم پرفیض احیای شب بیست‌وسوم به ضرب تیغ رهروان شیطان به شهادت رسید؛ امام جمعه تلاشگری که نقش کلیدی و مدیریت هوشمندانه‌اش با حضور در کنار مردم برای حفظ وحدت عمومی و مقابله با فتنه و حل غائله سال 97 کازرون در خاطر همگان ماندگار خواهد ماند.   
سال گذشته به دنبال طرح ناپخته و اختلاف‌انگیز نماینده مجلس کازرون مبنی بر جدایی بخش‌هایی از این شهر و به خیابان آمدن مردم و آن اجتماع‌های آرام هر روزه، امام جمعه کازرون مرحوم حجت‌الاسلام خرسند نخستین و تنها مسوولی بود که به جمع مردم پیوست و با آن‌ها اعتراض کرد و حتی وقتی مردم پشت درهای نماز جمعه آمدند، دستور داد مأموران اجازه دهند مردم معترض به داخل مصلی آمده و اعتراض خود را مطرح کنند. او توانسته بود ملجأ و پناهگاه بسیاری از این اعتراضات باشد. معترضین مقابل خانه او تجمع می‌کردند و بیشترین دفاع از خواسته مردم توسط امام جمعه شهر مطرح می‌شد. همین امر باعث شده‌بود که دیگر مردم چشم امیدی به رسانه‌های مختلف از جمله رسانه‌های بیگانه نداشته باشند و حتی جلوی سوءاستفاده این اعتراضات نیز گرفته شود.
او در همان ایام در گفت‌وگو با «صبح‌نو» تاکید کرده بود: «تریبون نماز جمعه تریبون وحدت و همدلی است، در نماز جمعه دعوت به قانون می‌شود. ما دعوت به قانون کردیم و ما گفتیم آنچه برای ما ملاک قرار می‌گیرد، قانون است. بنده 10 سال است که امام جمعه کازرونم و درتمام این مدت همیشه مردم را به رعایت قانون دعوت کرده‌ام، اساساً نماز جمعه محل دعوت تقوا و قانون‌مداری است و ما هم همیشه دعوت به قانون کردیم.»
حجت‌الاسلام محمدجواد عزمی، امام جمعه موقت کازرون در خطبه‌های نمازجمعه کازرون با اشاره به شهادت حجت‌الاسلام خرسند گفته است: قاتل امام جمعه کازرون یک تروریست پلید و قاتل شقی با افکار انحرافی شبیه به خوارج بود که ابن‌ملجم‌وار این روحانی فقیه را به شهادت رساند. امام جمعه کازرون مرد بزرگی بود که عمر شریف خود را صرف مجاهدت و کسب علم و تقوا در حوزه‌های علمیه، دفاع در جبهه‌های حق علیه باطل و ۱۲ سال امامت جمعه کرد. حجت‌الاسلام خرسند با شهادت خود، عاقبت بخیر و در پیشگاه خدا و معصومین سربلند شد اما کازرون یک فرد دلسوز مردم و مجاهد در خط امام و رهبری را از دست داد.»
برای مرحوم حجت‌الاسلام خرسند که در یکی از بهترین شب‌های سال و پس از استغفار و نیایش به‌صورت مظلومانه به شهادت رسید، طلب علو درجات را داریم.

captcha
شماره‌های پیشین