sobhe-no.ir
716
یکشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۸
1
روایت «صبح‌نو» از محل زندگی اقوام میترا استاد را بخوانید

هراس در خانه بازماندگان جنایت

به‌دنبال خانه یکی از وابستگان میترا استاد، همسر مقتول شهردار اسبق تهران، کوچه پس‌کوچه‌های محله ستارخان را بالا و پایین می روم. زیر آفتاب ظهر رمضان آدرسی در دست دارم که می گویند نشان خانه برادر مقتول است و اکنون والدین و فرزند میترا در آنجا ساکن هستند اما در کوچه نشانی از پرچم سیاه یا پارچه‌نوشته‌ای برای تسلیت نیست. کوچه در سکوتی مرموز فرورفته؛ زنگ خانه را که می‌زنم، پسرکی ریزجثه با لباسی سیاه بر بالکن خانه‌ای قدیمی ظاهر می‌شود؛ او مهیار است، فرزند میترای مقتول!

با صدور پیامی؛

رهبر انقلاب شهادت مظلومانه امام جمعه کازرون را تسلیت گفتند

به‌گفته دبیرکل حزب‌الله لبنان، درصورت جنگ میان ایران و عربستان عرب‌ها باید در مدت یک هفته فارسی یاد بگیرند

فقط 48 ساعت

سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان، شامگاه جمعه در مراسم روز قدس سخنرانی کرد. سخنرانی وی نکات درخورتوجهی داشت؛ اما آنچه به ما در این صفحه مربوط می‌شود، مباحث فرهنگی سخنان اوست. وقتی دبیرکل حزب‌الله پرحرارت درباره تنش در منطقه و جنگ احتمالی میان ایران و عربستان صحبت می‌کرد، نکته جالبی هم گفت. او به وابستگی دولت سعودی به آمریکا اشاره کرد و این‌چنین مطایبه‌آمیز گفت: «در‌این‌باره گفتند اگر حمایت آمریکایی‌ها نبود، باید یک‌هفته‌ای زبان فارسی یاد می‌گرفتند. من نمی‌دانم چطوری می‌توانند یک‌هفته‌ای فارسی یاد بگیرند؛ آن‌هم کسانی که حتی عربی هم کامل بلد نیستند».

مدعی تقلب در انتخابات 88 پا پس کشید

هشت میلیون... دو میلیون اصلاً عدد مهم نیست

جریان اصلاح‌طلب در انتخابات سال 88 مدعی تقلب شد؛ اما پس از آنکه بعدها فرصت حضور مجدد در عرصه سیاسی را یافت، از ادعای سابق دست کشید و با لفاظی دست‌به‌دامان اصطلاح غریب «تدلیس سیستماتیک» شد. حالا دوباره یکی از سرشاخه‌های این جریان، یعنی محمدرضا خاتمی، دوباره هوای طرح مجدد موهومات خود را کرده است.

سر مقاله

پیش به‌سوی یک ایران قدرتمند

«صبح‌نو» از شرکت‌های آمریکایی تولید محصولات دخانی در ایران گزارش می‌دهد

سیگارهای آمریکایی در جیب ایرانیان چه می‌کند؟

وینستون، کنت، مارلبرو و مونتانا ازجمله برندهای محبوب سیگار در ایران هستند که چند شرکت آمریکایی و اروپایی در داخل کشور تولید می‌کنند؛ شرکت‌هایی که آن‌قدر قوی‌اند که به بهانه اشتغالزایی در کشور، اجازه افزایش مالیات بر کالاهای آسیب‌رسان را روی محصولات‌شان نمی‌دهند. حال شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که چگونه با وجود تحریم‌های سنگین آمریکا علیه ایران، این شرکت‌ها همچنان به کار خود ادامه می‌دهند؟

راهبردهای مشترک امام و رهبری

یادداشت دکتر علی دارابی

نشست «محوریت مراد مؤلف در فهم کتاب و سنت» با سخنرانی حجت‌الاسلام علی رحمانی برگزار شد

فهم معنا در گرو هم‌افقی خواننده با متن

نشست «محوریت مراد مؤلف در فهم کتاب و سنّت» با سخنرانی حجت‌الاسلام علی رحمانی، مدیر مرکز تخصصی آخوند خراسانی، در مرکز تحقیقات اسلامی مشهد برگزار شد.

غلبه سیاست‌زدگی در دانشگاه

یادداشت دکتر سهیلا صادقی فسایی عضو هیات علمی دانشگاه تهران

سردی روابط سیاسی ایران و تاجیکستان گرم می‌شود

مسیر دوطرفه تهران - دوشنبه

مناسبات ایران و تاجیکستان به‌رغم بدخواهانی که برخی کشورهای منطقه به‌دنبال سرد کردن این روابط بوده‌اند، این روزها گرم‌تر می‌شود. تا آنجا که «سراج الدین مهرالدین» وزیر خارجه تاجیکستان روز جمعه به تهران سفر کرد و دیدارهایی با مقامات کشورمان انجام داد و از رییس‌جمهوری کشورمان برای سفر به دوشنبه و شرکت در اجلاس سران سیکا دعوت کرد.

پرداخت‌‌نشدن‌دستمزدعوامل،سریال«رقص‌روی‌شیشه»رانیمه‌تمام‌گذاشت

رقص‌روی‌اعتمادمخاطب

«رقص روی شیشه» سریالی به کارگردانی آقای مهدی گلستانه و تهیه‌کنندگی آقای پیمان جعفری است که در شبکه نمایش خانگی توزیع شده است؛ اما در روزهای گذشته، حواشی جدیدی از این سریال منتشر شده است.

گزارش «صبح‌نو» از تهدید شرکت‌های فیلمسازی آمریکا در صورت اجرایی‌شدن قانون منع سقط جنین

آوار «تپش قلب» روی سر غول‌های رسانه‌ای

ماجرا از لایحه موسوم به «تپش قلب» شروع شد؛ وقتی که ایالات متحده آمریکا، یک به یک آن را به‌عنوان قانون در محدوده خود گذاردند. حالا دامنه قصه به ایالت جورجیا رسیده است، جایی که خانه اصلی شرکت‌های بزرگ رسانه‌ای مثل دیزنی، نتفلیکس و وارنرمدیاست. آنان هم تهدید کرده‌اند که در صورت تصویب قانون منع سقط جنین، به فعالیت‌شان در این ایالت خاتمه خواهند داد.

شماره‌های پیشین