709
سه شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
2
سخنگوی سازمان انرژی اتمی  به «صبح نو» خبر داد

تولید اورانیوم نطنز چهار برابر شد

«صبح‌نو» راه‌های کاهش وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی را بررسی کرد

تصفیر نفت در اقتصاد ایران

هرچند دولت دونالد ترامپ سیاست تصفیر نفت ایران را در پیش گرفت و هرچه در چنته داشت برای اعمال آن به‌کار گرفت؛ اما سیاست‌گذاران جمهوری اسلامی نیز بیکار ننشستند و آنان نیز سیاست تصفیر نفت در بودجه را پیش گرفتند تا این حربه دشمن را بی اثر کنند.

خبر

صبح نو

سخنگوی سازمان انرژی اتمی  به «صبح نو» خبر داد

تولید اورانیوم نطنز چهار برابر شد

به‌گزارش خبرنگار اعزامی روزنامه «صبح‌نو» به نطنز، آقای بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشور، از تولید چهاربرابری اورانیوم در سایت نطنز خبر داد.
کمالوندی در حاشیه بازدید روز گذشته گروهی از خبرنگاران که برای آشنایی با روند فعالیت‌های سایت نطنز صورت گرفت، به «صبح‌نو» خبر داد: این اقدام با اشاره به دستور رییس‌جمهوری و رییس شورای عالی امنیت ملی درزمینه گام اول اقدامات مربوط به کاهش تعهدات هسته‌ای انجام شده و کار افزایش ظرفیت و روند تولید در دو حوزه تولید اورانیوم غنی‌شده و آب سنگین از همان روزی آغاز شد که رییس‌جمهوری دستور دادند و این مسأله به سایت‌ نطنز و کارخانه تولید آب سنگین اراک نیز اعلام شد.
وی افزود: آ‌نچه رییس‌جمهوری اعلام کردند، این بود که ایران دیگر به شاخص‌های تعیین‌شده برای تولید اورانیوم غنی‌شده، یعنی سقف ۳۰۰ کیلوگرم و ۱۳۰ تن آب سنگین در چارچوب بند ۲۶ برجام، خود را متعهد نمی‌داند.
 

captcha
شماره‌های پیشین