sobhe-no.ir
708
دوشنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
1
گفت‌وگو با آیت‌الله ابوالقاسم علیدوست، مؤلف کتاب «فقه هسته‌ای»

صورت‌بندی جدید فقه مبتنی بر مسائل نوپدید

کتاب «فقه هسته‌ای» اثر آیت‌الله ابوالقاسم علیدوست، عضو هیأت‌علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی را اخیرا انتشارات این پژوهشگاه منتشر کرده است. این کتاب حاصل مقالات ارائه‌شده در همایش ملی «فقه هسته‌ای» است که بهمن و اسفند92 در تهران و قم برگزار شد. فقه هسته‌ای در رده فقه مضاف قرار می‌گیرد. فقه مضاف چندسالی است که موردتوجه پژوهشگران حوزوی قرار گرفته و دروس خارج متعددی هم در‌این‌زمینه برگزار شده است. با آیت‌الله ابوالقاسم علیدوست، مؤلف کتاب و دبیر همایش فقه هسته‌ای، گفت‌وگویی درباره این کتاب و فقه‌های مضاف کرده‌ایم.

آیا«از یادهارفته»ازپس‌سوژه‌اش‌برآمده‌است

چشم‌نواز اما ناموفق

مجموعه تلویزیونی «از یادها رفته» همزمان با ایام ماه مبارک رمضان روی آنتن شبکه یک سیما رفته است.از حدود دو سال پیش خبر ساخت سریال «از یادها رفته» با حال و هوای درام در فضایی تاریخی منتشر شده بود. حالا این سریال به کارگردانی آقای بهرام بهرامیان و تهیه‌کنندگی اکبر تحویلیان تولید شده است.

فرمانده کل  سپاه پاسداران  انقلاب اسلامی:

به‌دنبال جنگ نیستیم اما از جنگ نمی‌هراسیم

سر مقاله

اروپای سرگیجه

نگاهی به وضعیت اقتصادی خانوار در كشور

سنگ‌های بزرگ پیش پای خانواده كوچک ایرانی

همان‌گونه كه دیروز یادآوری شد، مجمع جهانی سازمان‌ملل براساس قطعنامه‌ای كه در سال 1993 تصویب شد، 15می را روز جهانی خانواده اعلام کرده است. دیروز وضعیت اجتماعی خانواده ایرانی را مرور کردیم و امروز حال‌وروز جیب مردم را بررسی می‌کنیم. گفتیم كه اطلاعات مورداستفاده از گزارش سال 96 بانک مركزی استخراج شده و متأسفانه هنوز وضعیت سال 97 و آمارهای لازم اعلام نشده است. در وضعیت تلاطم و نوسانات بازار ارز و افزایش تورم و گرانی، اطلاعات اقتصادی سال 96 احتمالا فاصله معناداری با وضعیت كنونی جامعه داشته باشد؛ اما می‌تواند پنجره‌ای ولو نیمه‌باز از سیمای دخل‌وخرج خانوار ایرانی به رویمان بگشاید.

«صبح‌نو» از برگزاری مراسم‌های عجیب و غریب عقد وعروسی گزارش می‌دهد

پر زرق و برق اما پوچ

کافی است هشتگ عروسی را در اینستاگرام سرچ کنید تا بیش از یک‌میلیون و 600هزار عکس آپلودشده با این هشتگ را ببینید. تبلیغات آتلیه، سورپرایزهای مراسم و عروسی‌های لاکچری یکی پس از دیگری به شما نمایش داده می‌شود. مراسم عروسی در کشور ما ریشه فرهنگی دارد و باعث هم‌بستگی بین افراد می‌شود. باوجوداین، این روزها مراسم‌های عقد و عروسی شکل و شمایل عجیبی به خود گرفته است. برگزاری مراسم عقد در بالن و مراسم عروسی در اعماق دریا فقط بخشی از هزینه‌هایی است که عروس و دامادها متقبل می‌شوند.

«صبح‌نو» موانع بوم‌گردی در کشور را به مناسبت روز ایرانگردی بررسی می‌کند

گنج‌های پنهان سرزمین ایران

وقتی صحبت از گردشگری در ایران می‌شود همه ذهن‌ها به سوی میراث فرهنگی-تاریخی اصفهان و شیراز و یزد می‌رود، غافل از آنکه این سرزمین سرشار از جاذبه‌های پنهان گردشگری است که اگر به درستی شناسایی شده و برای آن برنامه‌ریزی شود، بسیاری از شهرها و روستاهای ایران می‌توانند در تمام ماه‌های سال میزبان گردشگران داخلی و خارجی باشند. از سوی دیگر چند سالی است که روز 30 اردیبهشت به نام ایرانگردی و ایران‌شناسی نام‌گذاری شده است؛ مناسبتی که از ظرفیت‌های لازم برای توجه بیشتر به گردشگری برخوردار است.

ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ؟ره؟ برای بازسازی منازل سیل‌زدگان به کمک بنیاد مسکن آمد

بازسازی خسارات سیل عزم جهادی می‌طلبد

ستاد اجرایی فرمان حضرت امام؟ره؟ به میدان آمده است تا سیل‌زدگانی که در گوشه و کنار کشور خانه و کاشانه خود را از دست داده‌اند، دوباره شاهد سقفی بالای سر خود باشند.

خبر خوش وزیر اقتصاد از وضعیت بازار ارز

ارز صادراتی از مرز 10میلیارد دلار گذشت

تازه‌‌ترین اظهارات  سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل

چرا فیلترینگ هوشمند اینستاگرام  شکست خورد؟

شماره‌های پیشین