sobhe-no.ir
707
یکشنبه، ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
5
پدافند هوایی سوریه حملات اسرائیل را دفع کرد

جنبش پهپادی مقاومت در فلسطین

هنوز دو هفته از جنگ 48 ساعته غزه و شکست موشکی رژیم صهیونیستی در فلسطین نمی‌گذرد که منابع سوری از حملات رژیم صهیونیستی به دمشق خبر می‌دهند؛ حملات موشکی و پهپادی که از سوی پدافند هوایی ارتش سوریه ساقط شد.

خبر

صبح نو

پدافند هوایی سوریه حملات اسرائیل را دفع کرد

جنبش پهپادی مقاومت در فلسطین

هنوز دو هفته از جنگ 48 ساعته غزه و شکست موشکی رژیم صهیونیستی در فلسطین نمی‌گذرد که منابع سوری از حملات رژیم صهیونیستی به دمشق خبر می‌دهند؛ حملات موشکی و پهپادی که از سوی پدافند هوایی ارتش سوریه ساقط شد.


منابع سوری از کشف بخش‌هایی از یک پهپاد اسرائیلی در حومه پایتخت سوریه خبر دادند. منابع سوری اعلام کردند که اجسام کشف‌شده در جنوب‌غرب دمشق، پایتخت سوریه بخش‌هایی از یک پهپاد اسرائیلی است.
به گزارش النشر، این منابع تاکید کردند که این پهپاد از بخش بلندی‌های اشغالی جولان سوریه وارد این کشور شده است و پهپاد اسرائیلی مذکور به دست پدافند هوایی ارتش سوریه ساقط شده است. شنبه‌شب رسانه‌های خبری سوری از به گوش رسیدن صدای انفجارهایی در غرب دمشق خبر 
داده بودند.
این حملات هوایی و موشکی در حالی رخ می‌دهد که دو هفته از جنگ 48 ساعته غزه توسط رژیم صهیونیستی می‌گذرد؛ حملاتی که منجر به شهادت بیش از 30 فلسطینی شد و با واکنش سریع موشکی مقاومت روبه‌رو شد؛ واکنشی که با پرتاب بیش از 600 موشک ادامه یافت و برای نخستین‌بار موشک «بدر ۳» در حمله به اراضی اشغالی رونمایی شد. پاسخ قاطعانه موشکی مقاومت هلاکت چهار صهیونیست و برخی تجهیزات نظامی آن‌ها را به‌دنبال داشت. این نخستین تنش بسیار جدی میان مقاومت و رژیم صهیونیستی پس از جنگ 2014 علیه نوار غزه بود. در جنگ 51 روزه سال 2014، مقاومت در واکنش به حملات مداوم رژیم صهیونیستی چهار هزار موشک و راکت به سمت فلسطین اشغالی شلیک کرد و 67 اسرائیلی کشته شدند. حملات رژیم صهیونیستی در آن جنگ منجر به شهادت 2251 فلسطینی شد و بیش از 
10 هزار نفر دیگر زخمی شدند.
آتش‌سوزی در یک پایگاه نظامی در تل‌آویو 
 این‌گونه حملات و تجاوزات موشکی در حالی 
رخ می‌دهد که برخی منابع صهیونیستی از وقوع انفجار در یکی از مخازن مواد منفجره، جمعه‌شب در یک پایگاه نظامی در تل‌آویو خبر داده‌اند که آتش‌سوزی گسترده‌ای به همراه داشت.
براساس گزارش روسیا الیوم، سخنگوی ارتش 
رژیم صهیونیستی ادعا کرد این آتش‌سوزی در یک انبار مواد پزشکی پایگاه «تل‌هشومیر» رخ داده است؛ اما تیم‌های حاضرشده در مکان اعلام کرده‌اند این آتش‌سوزی مربوط به یکی از مخزن‌های حامل 
مواد منفجره بوده است.
رسانه‌های صهیونیستی از خسارت‌های زیاد این آتش‌سوزی خبر دادند و نوشتند که صدای انفجارهای زیادی در پایگاه مذکور شنیده شده است.کانال 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی ادعا کرد که تیم‌های آتش‌نشانی موفق به خاموش کردن آتش شده‌اند. 
این شبکه از میزان خسارت‌های جانی و مالی وارد‌شده در پی این آتش‌سوزی خبری مخابره نکرد.

ادعای رسانه‌های عبری:‌ پهپاد مجهز به راکت؛ سلاح جدید مقاومت
این‌گونه حوادث در اراضی اشغالی، سوریه و غزه 
در حالی ادامه می‌یابد که رسانه‌های عبری‌زبان دیروز، شنبه ادعا کردند که جنبش حماس در عملیات اخیر اسرائیل علیه غزه از سلاح جدیدی برای هدف 
قرار دادن خودروهای زرهی صهیونیست‌ها و مقابله با سامانه گنبد آهنین استفاده کرده است.
شبکه هفت تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از روزنامه یدیعوت آحارونوت در گزارشی اعلام کرد که حماس طی عملیات اخیر اسرائیل علیه نوار غزه از سلاح جدیدی برای هدف قرار دادن نظامیان صهیونیست استفاده کرد. این جنبش، پهپادی را ارتقا داده که می‌تواند موشک ضدتانک را حمل کند.
 این شبکه افزود که حماس از این سلاح جدید در عملیات نظامی اخیر اسرائیل علیه نوار غزه برای منهدم‌کردن یک خودروی نظامی اسرائیلی استفاده کرد اما شکست خورد. حماس از چهار سال پیش درحال ارتقا دادن این پهپادهاست.
یک روزنامه صهیونیستی مدعی شد حماس در جنگ دوروزه اخیر برای نخستین‌بار از پهپادی استفاده کرده که مجهز به راکت بوده و با این پهپاد تلاش کرده یک خودروی نظامی را هدف قرار دهد.
 الکس فیشمن، تحلیلگر امور نظامی روزنامه یدیعوت آحارونوت گفت: حماس قصد داشت با این پهپاد خودروهای زرهی را هدف قرار دهد و با سامانه 
گنبد آهنین مقابله کند اما شکست خورد. وی گفت که این تحول جدید نشان‌دهنده پیشرفتی در ارتقای صنعت سلاح حماس است.
 ارتش رژیم صهیونیستی می‌گوید، بیشتر از یک‌سال است که حماس در حال انجام آزمایش‌هایی روی پهپادهای خود است و این پهپادها، بمب‌هایی به سمت شهرک‌های صهیونیستی مجاور غزه پرتاب کرده‌اند.
صبح روز شنبه هفته جاری (۱۴ اردیبهشت/۴ می) بود که رژیم صهیونیستی به مناطقی در نوار غزه حمله کرد و مقاومت با شلیک چندین راکت پاسخ داد؛ اما این اتفاق «موقت» نبود و لحظه به لحظه بر حجم تنش‌ها میان نوار غزه و رژیم صهیونیستی افزوده شد.
 حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه ادامه پیدا کرد و مقاومت نیز با شلیک راکت و موشک قاطعانه پاسخ داد. سرانجام با وساطت مصر، قطر و سازمان ملل، آتش‌بس در نوار غزه برقرار شد و پس از 48 ساعت نبرد موشکی طرفین، آرامش این منطقه را فرا گرفت.

آماده‌باش ارتش رژیم صهیونیستی در مرز غزه
نظامیان رژیم صهیونیستی به‌رغم عدم‌تمایل هیچ‌یک از طرفین به درگیری دوباره، همچنان در حال تقویت نیروهای خود در مرزهای غزه از ترس وقوع دوباره درگیری در این منطقه هستند. منابع صهیونیستی اعلام کردند که مقامات ارتش رژیم صهیونیستی بعید می‌دانند آرامش در مرزهای غزه زیاد به طول بینجامد. به گفته منابع مذکور، رژیم صهیونیستی به‌دلیل برگزاری مسابقات آواز اروپایی «یورو ویژن» در تل‌آویو، فعلاً به‌دنبال تنش و درگیری دوباره در مرزهای غزه نخواهد بود. 
این مسابقات از سه‌شنبه گذشته آغاز شد و تا دیشب ادامه یافت.

captcha
شماره‌های پیشین