sobhe-no.ir
705
پنجشنبه، ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
2
رهبرانقلاب در دیدار کارگزاران نظام:

هیچ کس از هیبت آمریکا  نباید بترسد

گزارش‌های «صبح‌نو» از فعالیت‌های درخورتأمل و پرحاشیه سفارت بریتانیا

لبخند روباه

دست به ضیافت‌دادنشان خوب است. هرجا احساس کنند می‌توانند نفوذی داشته باشند، سفره بنده‌نوازی‌شان پهن می‌شود؛ درست مانند 113 سال پیش که در‌های خود را به‌روی مشروطه‌خواهان بازکردند و لاف دفاع از حقوق مردم ایران را در حالی زدند که یک سال پس‌ از آن سخاوتمندی تاریخی، با همراهی تزارها، ایران را به سه حوزه نفوذ تقسیم کردند. داریم درباره انگلیسی‌های مستقر در سفارت تهران صحبت می‌کنیم؛ همان‌هایی که حافظه تاریخی ملت ایران خاطرات اصلا خوشی از آن‌ها به‌یاد ندارد. حالا اما قلهک‌نشینان، هوای ضیافت دوباره کرده‌اند. ادامه گزارش را بخوانید.

صبح نو

رهبرانقلاب در دیدار کارگزاران نظام:

هیچ کس از هیبت آمریکا  نباید بترسد


در هشتمین روز از ماه مبارک رمضان، سران قوا، مسوولان و کارگزاران نظام، جمعی از مدیران ارشد دستگاه‌های مختلف، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و عناصر فعال سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، عصر دیروز (سه‌شنبه) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
مهم‌ترین محور بیانات رهبرانقلاب بدین شرح است:
  گزینه‌ قطعی ملت ایران، مقاومت مقابل آمریکاست و در این رویارویی، آمریکا وادار به عقب‌نشینی خواهد شد.این رویارویی، نظامی نیست؛ چون بنا نیست جنگی انجام بگیرد.نه ما دنبال جنگ هستیم، نه آنها؛ که می‌دانند که به نفعشان نیست. این برخورد، برخورد اراده‌ها است و اراده‌ ما قوی‌تر است، چون علاوه بر اراده‌ خود، توکل به خدا را هم داریم.
   بعضی در داخل می‌گویند مذاکره چه عیبی دارد؟مذاکره سم است، تا وقتی آمریکا این است که الان هست و مذاکره با دولت کنونی آمریکا یک سم مضاعف است.مذاکره یعنی معامله و دادو ستد اما آنچه درنظر آمریکاست، نقاط قوت ماست.
   می‌گویند مذاکره کنیم درباره سلاح دفاعی شما که چرا موشکی با فلان برد می‌سازید؛ این برد را کم کنید که اگر شما را زدیم نتوانید پایگاه ما را بزنید و جواب بدهید!خب معلوم است که هیچ ایرانی غیرتمند و باشعوری درباره نقاط قوت خود معامله نمی‌کند. یا مثلاً می‌گویند درباره عمق راهبردی‌تان در منطقه صحبت کنیم؛ یعنی این را از دست بدهید.پس اصل مذاکره غلط است، حتی با آدم حسابی، اینها که آدم حسابی هم نیستند و به هیچ چیز پایبند نیستند.البته هیچ‌کس در عقلای ما هم دنبال مذاکره نیست.
   شکی نیست که دشمنی آمریکا که از اول انقلاب شروع شده، امروز شکل آشکار به خود گرفته است. قبلاً هم همین دشمنی بود ولی به این صراحت نبود،الان صریح می‌گویند و تهدید می‌کنند.
   باید دانست کسی که با صدای بلند تهدید می‌کند، قوه‌ واقعی‌اش آن‌قدر نیست.اینها [دولتمردان آمریکا] مصالح رژیم صهیونیستی را بیشتر از هر دولت دیگری رعایت می‌کنند.فرمان بسیاری از کارها دست جامعه‌ صهیونیست‌هاست.
   آمریکایی‌ها احتیاج دارند به اینکه هارت و پورت کنند، می‌گویند رفتار ما ایران را تغییر داد! بله، این را درست می‌گویند؛ تغییرش این بود که نفرت مردم ایران از آمریکا 10 برابر شده و نزدیک شدن آنها به منافع جمهوری اسلامی برایشان دست‌نیافتنی‌تر شده؛ همت جوانان ما برای آماده نگه داشتن کشور بیشتر شده ونیروهای نظامی و امنیتی ما حواس‌شان جمع‌تر شده است.
   ببینید چقدر دستگاه محاسباتی دشمن [دچار اشتباه است] که رییس‌جمهورشان می‌گوید هر جمعه در تهران علیه نظام راه‌پیمایی است.اولا جمعه نیست و شنبه است؛ ثانیا تهران نیست و پاریس است.
   آمریکا در درون، مشکلات اجتماعی و اقتصادی زیادی دارد.وضع دولت‌شان منسجم نیست؛ یک نفر یک حرفی می‌زند، فردایش یک نفر ضدّ آن را می‌گوید؛این نشانه آشفتگی است.در گزارش وزارت کشاورزی آمریکا 41 میلیون آمریکایی دچار گرسنگی هستند. در زمینه‌ اجتماعی، طبق گزارش مرکز ملی آمار حیاتی آمریکا، 40درصد ولادت‌ها نامشروع است، دومیلیون و 200هزار زندانی دارند، بالاترین آمار مصرف مواد مخدر را دارند و 31درصد تیراندازی‌های جمعی در آمریکاست.این وضع اجتماعی اینهاست.بنابراین برخی دشمن را خیلی بزرگ نکنند؛ البته «دشمن نتوان حقیر و بیچاره شمرد» اما دشمن آن‌چنان قوی نیست و مشکل دارد.
   هیچ‌کس از هیبت ظاهری آمریکا نباید بترسد.این خیلی خطاست. این کار ابر قدرت‌هاست که کارشان را با هیاهو پیش می‌برند، قدرتشان از این هیاهو خیلی کمتر است. نه از هیبت آنها باید ترسید نه از ثروت قارون‌های اطراف خلیج فارس که هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند. میلیاردها دلار علیه ما خرج کردند و هیچ کاری نتوانستند بکنند.
  سیاست‌های اینها [دولتمردان آمریکا] عموما از لحاظ سیاسی و امنیتی به ضررشان تمام شده است؛ هم سیاست‌های اروپایی‌شان و  هم سیاستشان در مقابل کشورهای آسیایی به ضررشان شده است/در سیاست مقابله با جمهوری اسلامی هم قطعا آمریکا شکست خواهد خورد و به نفع ما تمام خواهد شد.الان صاحب‌نظران آمریکایی در مطبوعات هشدار می‌دهند که این فشار، به یک جهش اقتصادی در ایران منجر می‌شود.

captcha
شماره‌های پیشین