sobhe-no.ir
705
پنجشنبه، ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
15
«سیدمرتضی‌فاطمی»،مجری‌وتهیه‌کننده«اختیاریه»با«صبح‌نو»به‌گفت‌وگونشست

ازمقایسه‌‌شدن‌با«ماه‌عسل» نه‌خوشحال‌می‌شوم‌،نه‌ناراحت

«اختیاریه» عنوان برنامه‌ای محصول شبکه پنج سیماست که از چندماه پیش روی آنتن رفت. «اختیاریه این‌روزها در قالب ویژه‌برنامه افطار این شبکه به روی آنتن می‌رود.

خبر

صبح نو

خبر

بهروزافخمی
‌سریال«رعدوبرق»رامی‌سازد
بهروز افخمی، کارگردان سینما و تلویزیون که از قصد خود برای ساخت یک سریال تلویزیونی درباره سیل‌های اخیر خبر داده بود، جزئیاتی تازه از این مجموعه با نام «رعد و برق» را تشریح کرد. بهروز افخمی درباره سریال خود که با محور سیل قرار است آن را بسازد به« مهر» گفت: این روزها درگیر تحقیق و نگارش سریالی درباره سیل‌های اخیر هستم که قرار است برای نوروز ۹۹ آن را آماده کنم. وی با اشاره به دیگر جزئیات این سریال که نام «رعد و برق» را برای آن انتخاب کرده است، اضافه کرد: سفرهایی به اهواز و دیگر مناطق سیل‌زده داشته‌ام و در این سریال قصد دارم به سیل سراسر کشور بپردازم. این مجموعه قرار است پس از تولید از شبکه پنج سیما روی آنتن برود. این کارگردان درباره فضای این سریال با توجه به حوادث تلخ سیلاب اخیر نیز اظهار کرد: این سریال فضایی کمدی - حادثه‌ای دارد، کمااینکه خود سیلاب‌های اخیر هم برای خیلی‌ها بیشتر نوعی ماجراجویی بود. افخمی درباره ترکیب بازیگران این مجموعه نیز یادآور شد: به نظرم این سریال حدود ۱۰ تا ۱۵ شخصیت اصلی و بیش از 100 شخصیت فرعی با داستان‌های فرعی دارد. این کارگردان توضیح داد: شاید بتوان گفت ساختار داستانی این سریال به برخی فیلم‌های فلینی یا رابرت آلتمن شبیه است، از این حیث که شخصیت‌های زیاد با نقش‌های کوتاه دارد. وی در پایان بیان کرد که این سریال را به تهیه‌کنندگی داوود هاشمی خواهد ساخت.
 
اکران«فیلشاه»دربازارجشنواره‌کن
 به گزارش «صبح‌نو»، انیمیشن سینمایی «فیلشاه» جمعه، ۱۷ می ۲۰۱۹ در پردیس سینمایی Palais Cinema شهر کن به نمایش در می‌آید. «هنرپویا» به‌عنوان کمپانی سازنده این انیمیشن با نمایش «فیلشاه» در بازار بین‌المللی جشنواره فیلم کن، به تکمیل برنامه‌های توسعه بازار بین‌المللی محصولات خود می‌پردازد. حامد جعفری، مدیرعامل هنرپویا و تهیه‌کننده انیمیشن سینمایی «فیلشاه» با اعلام این خبر گفت: هنرپویا با حضور در بازارها و فستیوال‌های بزرگ سینمایی توانسته است تعاملات خوبی را با پخش‌کنندگان و حتی تولیدکنندگان فیلم‌های سینمایی و انیمیشن داشته باشد. تاکنون چند قرارداد خارجی برای پخش محصولات سینمایی هنرپویا شامل «شاهزاده روم»، «فیلشاه» و «انقراض» در خارج از مرزهای ایران به امضا رسیده که ان‌شاءالله با نزدیک شدن به موعد اجرای هر یک از این قراردادها، اخبار آن را در اختیار رسانه‌ها قرار خواهیم داد. انیمیشن «فیلشاه» محصول گروه هنرپویا به کارگردانی هادی محمدیان و تهیه‌کنندگی حامد جعفری است که نوروز 97 در سینماهای سراسر کشور اکران شد و با استقبال خانواده‌ها توانست به فروش بیش‌از ۸/۵ میلیارد تومانی دست یابد. این انیمیشن سینمایی توانسته است لقب پرمخاطب‌ترین و پرفروش‌ترین انیمیشن سینمای ایران را که تا پیش از آن متعلق به انیمیشن سینمایی «شاهزاده روم» بود، از آن خود کند.
 
افتتاح‌هفت ‌پروژه‌سینمایی ‌درپایتخت
محمدرضا فرجی، مدیرکل اداره سینمای حرفه‌ای معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی ضمن اشاره به رونق سالن‌سازی در کشور، تازه‌ترین آمار در زمینه پروژه‌های سینمایی را اعلام کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی، محمدرضا فرجی، مدیرکل اداره سینمای حرفه‌ای، معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی با بیان اینکه در سال‌های اخیر رونق اقتصادی سینما باعث شده که ساخت‌و‌ساز سینما افزایش فزاینده‌ای داشته باشد، گفت: احداث حداقل ۱۹پروژه فرهنگی، سینمایی و تجاری در استان بیانگر این واقعیت است که پردیس و مجتمع‌ها با امکانات مدرن و استاندارد نمایشی و رفاهی دارای بیشترین درصد استقبال مخاطبان هستند. وی با بیان اینکه در حال حاضر استان تهران دارای ۲۲ پردیس و مجتمع سینمایی دارای ۱۹۰ سالن نمایش است، گفت: با توجه به پیشرفت فیزیکی قابل قبول تعدادی از این پروژه‌های در دست احداث در تهران، پیش‌بینی شده است که تا پایان سال‌جاری حداقل هفت پروژه سینمایی و ۳۵ سالن نمایش فیلم به مرحله افتتاح و بهره‌برداری برسند.

captcha
شماره‌های پیشین