704
سه شنبه، ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
1
هانی‌زاده، کارشناس‌ارشد بین‌المللی: باید کمیته حقیقت‌یاب برای انفجارها در امارات تشکیل شود

سناریوی هالیوودی الفجیره

شبکه خبری المیادین، ظهر یکشنبه در خبری کوتاه از انفجار چند نفتکش در بندر فجیره امارات خبر داد؛ هرچند امارات، ابتدا سعی می‌کرد این خبر را تکذیب کند اما پس از ساعاتی از وقوع این واقعه مجبور به تأیید این خبر شد و اعلام کرد: چهار فروند کشتی تجاری آن در نزدیکی آب‌های منطقه‌ای هدف حمله قرار گرفته است؛ حمله‌ای که آن را خرابکاری نامید. وزارت امور خارجه امارات در توییتی و با «خرابکارانه» خواندن این عملیات نوشته است که در «معرض خطر قرار دادن جان خدمه کشتی‌ها، پیامدهایی خطرناک» دارد.

خالد القدومی، رییس دفتر سیاسی حماس درایران در گفت‌وگو با روزنامه «صبح‌نو» تاکید کرد | محور مقاومت فلسطین حامی و پشتیبان ایران است روز قدس امسال تاریخی تر از هرسال برگزار خواهد شد اجازه نمی دهیم برای ایران حادثه ای روی دهد

تبدیل گنبد آهنی به گنبد کارتنی

نخستین انتفاضه ملت فلسطین 32 سال پیش و به دنبال شهادت چهار کارگر فلسطینی با پرتاب سنگ به سوی نظامیان صهیونیستی شکل گرفت و 6 سال به‌طول انجامید اما گروه‌های مقاومت در کرانه باختری و باریکه غزه تصمیم گرفتند به دهه‌ها اشغالگری سرزمین‌شان پایان دهند و انتقام شهادت هزاران فلسطینی و آواره‌شدن میلیون‌ها نفر دیگر را بگیرند؛ از این رو عملیات‌های مسلحانه‌ای علیه این رژیم اشغالگر شکل گرفت.

استاندار خوزستان در گفت‌وگو با «صبح‌نو» مطرح کرد

فردا؛ کلنگ‌زنی بازسازی نخستین واحد سیل‌زده

سیلاب در خوزستان فروکش کرده و خطر از سر شهرهای این استان رفع شده است. حالا دوران پساسیل آغاز شده و مردم از آینده نامعلومشان نگران‌اند. حجم آسیب‌دیدگی خانه‌های سیل‌زده آن‌قدر زیاد است که ساکنان‌شان دیگر نمی‌توانند به آنجا بازگردند. آقای شریعتی، استاندار خوزستان، به «صبح‌نو» می‌گوید: 143هزار واحد روستایی را از قبل بیمه کرده بودیم و در این مدت، بیمه برکت مشغول تشکیل پرونده و برآورد خسارات در مناطق سیل‌زده بود. علاوه‌بر‌این، بازسازی نخستین واحد مسکونی را از روز چهارشنبه آغاز خواهیم کرد.

گزارشی از ماجراهای ظهر دیروز دانشگاه تهران

جیغ‌وداد تین‌ایجرهای داعشی علیه قانون

گزارش فاطمه غلامه‌جلال دانشجوی سال آخر داروسازی دانشگاه علوم‌پزشکی تهران

آگهی‌ها و حمایت‌های ارشاد به جیب چه کسانی می‌رود

حمایت از رفقا و باقی

این فضای مجازی هم با وجود برخی مشکلاتش، محسناتی هم دارد. یکی از آن‌ها این است که برخی افراد فعال و زبل گاهی اوقات آمارها و کدهایی می‌دهند که خبرنگاران را مجبور می‌کنند ماجرا را پیگیری کنند. ماجرای این گزارش هم از یک توییت شروع شده است. یکی از کاربران توییت نوشته است سه نماینده مجلس که همزمان مدیرمسوول چندنشریه و روزنامه هستند، درمجموع بیش از سه‌میلیارد از ارشاد حمایت گرفته‌اند که برخی در قالب یارانه مطبوعات بوده و برخی هم در قالب آگهی. خب، ما هم کنجکاو شدیم و به‌دنبال بررسی این موضوع رفتیم.

تلویزیون‌قافیه‌برنامه‌های‌افطارراباخت

موردعجیب«بنیامین»

در بین تولیدات رسانه ملی برای ایام ماه مبارک رمضان، همواره ویژه‌برنامه‌های افطار از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده‌اند؛ اتفاقی که امسال نسبت به سال‌های گذشته متفاوت است.

فعالیت 131 غرفه در بخش حجاب و عفاف نمایشگاه قرآن

نذر حجاب فراموش شد

پیوند میان روحانیت و مردم برای مبارزه با استبداد و استعمار با حکم تاریخی «میرزای‌شیرازی» رقم خورد

جنبش تنباکو؛ سرآغاز انقلاب اسلامی

این روزها که بحث فشارهای خارجی بر ایران به‌شدت ادامه دارد، بازخوانی لغو امتیاز توتون و تنباکو که به‌صورت انحصاری در اختیار یک شرکت بریتانیایی بود، خالی از لطف نیست.

سر مقاله

لختی مدیریت

شماره‌های پیشین