700
چهارشنبه، ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸
1
افشاگری مقام ارشد پیشین سازمان ملل: آمریکا برای توجیه حمله به کاراکاس، قصد کشتن مادورو یا گوایدو را دارد

توطئه ترور

«آلفرد موریس زایاس»، وکیل و حقوقدان آمریکایی و مقام ارشد پیشین سازمان ملل، از تلاش آمریکا برای ترور «نیکلاس مادورو»، رییس‌جمهوری قانونی ونزوئلا و احتمال ترور خوان گوایدو، رییس‌جمهوری خودخوانده خبر داد و البته تاکید کرد که تلاش آمریکا برای کودتا در ونزوئلا، «خوب پیش نمی‌رود».

مسعود اسداللهی در گفت‌وگو با «صبح‌نو»، وضعیت امروز سوریه را تشریح کرد

مانع آمریکا یی در پیوند آزاد‌راه‌های مقاومت

ارتش سوریه همچنان به عملیات خود در شمال استان حماه که همجوار با استان ادلب است، ادامه می‌دهد و موفق شده چندین منطقه را آزاد و شمار زیادی از تروریست‌ها را در این مناطق از پای درآورد. این عملیاتی است که مسیر آزادسازی ادلب از دست هزاران تروریست تکفیری را هموار می‌سازد.

خطیبی در گفت‌وگو با «صبح‌نو»: پالایشگاه‌سازی در دوران اصلاحات تعطیل شد

طرح مجلس برای پایان خام فروشی نفت

همزمان با آغاز تحریم‌های نفتی، فراکسیون ولایی مجلس طرحی برای پایان خام‌فروشی نفت کشور تهیه کرد که راهکاری است برای بی‌اثرکردن تحریم نفتی.

شاعر باسابقه کشور پس از سال‌ها، با برنامه سحرگاهی شبکه چهار به تلویزیون بازگشته است

سحر ساعد

ساعد باقری به تلویزیون برگشت، آن‌هم با اجرای برنامه سحرگاهی شبکه چهار و بعد از سال‌ها غیبت. آنچه رسانه‌ها گفتند، غیبت 10 ساله بوده؛ اما خبرنگاران این حوزه می‌دانند برمی‌گردد به حضور ساعد باقری در سال‌های 89 و 91، یعنی چند سال بعد از آن اتفاقات سال 88 که می‌گفتند دلیلش باعث دوری ساعد باقری از تلویزیونی شده است که سال‌ها در آن بود و شعر و حکمت می‌گفت. هرچه بود، این خبر خوشایندِ اهل فرهنگ و هنر بود و شبکه چهار امسال با حضور ساعد باقری، برنامه سحرگاهی متفاوتی خواهد داشت، آن‌هم در دورانی که برخی سلبریتی‌ها به‌صرف شهرت، عهده‌دار اجرا در رسانه ملی می‌شوند.

مناجات‌ها چطور به عنصری جدایی‌ناپذیر از فضای زندگی رمضانی تبدیل شدند

حسین صبحدل ؛ انقلاب در حافظه شنیداری ایرانیان

سفره‌های افطار و سحر بیشتر از 50 سال است که با صدای مناجات‌های رادیو و تلویزیون همنشین شده است. گویا این مناجات‌ها بخشی از ملزومات روزه‌داری شده است؛ بخشی از حافظه شنیداری ملی ما. چنان که حتی منکرین و معاندین هم با بخشی از این آواها و نواها هویت‌یابی می‌کنند. حالا که ماه مبارک رمضان آغاز شده است و دوباره صدای این مناجات‌ها گوش‌های ما را نوازش می‌دهد، خوب است کمی درباره مسیر رشد و تطور آن‌ها صحبت کنیم. اینجا صفحه‌ای برای مرور قصه مناجات‌خوانی‌های رادیویی و تلویزیونی است.

«صبح‌نو» از آزمون‌های چندگانه برخی پیش‌دبستانی‌ها برای نوآموزان گزارش می‌دهد

کنکور از دوران طفولیت

حتما اگر کودک‌تان به پنج سال رسیده باشد، گذرتان به آموزشگاه‌های مختلف برای ثبت‌نام آن‌ها در مهدکودک و پیش‌دبستانی افتاده است. حالا چند سالی است که این آموزشگاه‌ها به مراکزی عجیب تبدیل شده که علاوه‌ بر شهریه‌های گزاف و نجومی، شروط غیرمعقولی برای پذیرش نوآموزتان نیز به شما ارائه می‌کنند. یکی از پیش‌شرط‌هایی که اخیرا توجه خیلی‌ها را به‌خود جلب کرده، برگزاری آزمون‌هایی چندمرحله‌ای است که کودکان پنج‌‌ساله بگذرانند. دکتر رخساره فضلی، مدیرکل دفتر پیش‌دبستانی وزارت آموزش‌و‌پرورش، در‌این‌باره به «صبح‌نو» می‌گوید: «برگزاری آزمون برای کودکان پیش‌دبستانی در سیاست‌های کلان کشور وجود ندارد و مراکز خصوصی و دولتی برگزارکننده چنین آزمون‌هایی متخلف‌اند.»

گفت‌وگوی«صبح‌نو»بامحمدحسن‌روزی‌طلب،نویسنده‌کتاب«استراتژی‌ودیگرهیچ»

جزئیات‌عملیات‌های‌خارجی‌راحذف‌کردیم

همزمان با برگزاری نمایشگاه کتاب تهران، کتاب جدید آقای محمدحسن روزی‌طلب با عنوان «استراتژی و دیگر هیچ» منتشر شد.

هاتگرام به زودی از تلگرام مستقل می‌شود

سر مقاله

نظريه فرسايش

شماره‌های پیشین