sobhe-no.ir
697
یکشنبه، ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
14
حجت‌الاسلام سهرابی، مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران:

سرلوحه کار ما، تبلیغ  گفتمان‌ساز و جریان‌ساز است

نگاهی به تازه‌ترین مجموعه داستان حسام‌الدین مطهری

اندوه پسران سالخورده

مجموعه داستان «پسران سالخورده» را جوانی آن را نگاشته،؛ اما غم از سروروی داستان‌هایش می‌بارد؛ ولی این غم خفه‌کننده نیست و راه مفری برای مخاطب بازمی‌گذارد. در این یادداشت، به این کتاب پرداخته‌ایم که نشر «اسم» منتشر کرده است.

صبح نو

حجت‌الاسلام سهرابی، مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران:

سرلوحه کار ما، تبلیغ  گفتمان‌ساز و جریان‌ساز است


نخستین نشست خبری حجت‌الاسلام علی‌اصغر سهرابی، مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران با اصحاب رسانه با موضوع پویش تبلیغی-گفتمانی بهار انقلاب قرآنی، کارویژه این اداره کل برای ماه مبارک رمضان، در سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد. 
حجت‌الاسلام سهرابی، در این نشست توضیحاتی را درباره پویش تبلیغی -گفتمانی بهار انقلاب قرآنی که کارویژه سازمان تبلیغات اسلامی برای ماه مبارک رمضان است، ارائه داد. در واقع این پویش برای تبیین گام دوم انقلاب و مبتنی بر قرآن طراحی شده که قرار است با همراهی مبلغان و روحانیون مستقر استان تهران و قم و دانشجویان نخبه، عملیاتی شود. 
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران در ادامه با توجه به اهمیت ماه رمضان و موضوع تبلیغ گفت: معمولاً وقتی صحبت از ماه مبارک رمضان می‌شود، همه یاد روزه می‌افتیم در حالی که ماه رمضان ماهی است که در آن قرآن نازل شده، پس ماه قرآن است و ما باید بیش از هر چیز از قرآن یاد کنیم. مطالبه‌ای که اخیراً رهبر انقلاب اسلامی از دستگاه تبلیغی کشور داشتند، این بود که تبلیغ باید گفتمان‌ساز و جریان‌ساز باشد. منظور از گفتمان‌ساز هم این است که معرفتی را در جامعه به باور عمومی تبدیل کند. جامعه وقتی یک بینش و گرایش در آن عام شد، می‌توان حرکت کند. دستگاه تبلیغی باید بتواند در جامعه حرکت ایجاد کند. رهبر انقلاب اسلامی در همان ابتدای سال مطرح کردند که سال ۹۸، سال فرصت‌هاست. تعبیری که ایشان از وضعیت امروز دارند، این است که ما گردنه‌های سخت‌تری را پشت سر گذاشته‌ایم؛ بنابراین نباید از وضعیت امروز ناامید شویم. سرلوحه کار پویش ما هم تبلیغ گفتمان‌ساز و جریان‌ساز است. قرار است ما در این پویش با مردم نگاه دوباره‌ای به قرآن داشته باشیم. بررسی نسبت قرآن با حیات اجتماعی و انقلابی ما موضوعی است که در این پویش مطرح می‌شود. به اعتقاد ما قرآن می‌تواند نسخه شفابخش برای جامعه باشد.
مدیر کل تبلیغات اسلانی استان تهران با اشاره به اینکه این پویش در محدوده استان تهران فعال است، گفت: محتوای گفتمانی این پویش را طلبه‌های نخبه و قرآنی تولید می‌کنند و سپس این محتوا در دسترس اقشار تأثیرگذار قرار می‌گیرد. در ۴۰۰ مدرسه، طلبه‌هایی در دبیرستان‌ها حضور دارند که از این طلبه‌ها برای این پویش کمک خواهیم گرفت و بخشی از این محتوا در رسانه‌های ملی پخش و عرضه می‌شود. یکی دیگر از کارهایی که مرتبط با این پویش انجام می‌دهیم، برگزاری جنگ‌های شبانه در پارک‌های شهرستان‌های استان تهران است. ماه رمضان و فصلی که در آن قرار داریم، زمان مناسبی برای تدارک جنگ‌های شبانه است. علاوه بر این، از بسیاری از نخبگان دعوت کردیم تا در این جنگ‌ها حضور داشته باشند و با مردم به‌صورت حضوری 
صحبت کنند. 
حامد یامین‌پور، مدیر روابط عمومی سازمان تبلیغات استان تهران نیز درباره برنامه‌های تلویزیونی که اختصاصاً به این پویش می‌پردازد، گفت: پویش
 تبلیغی -گفتمانی بهار انقلاب قرآنی یک کارویژه در سازمان است که به اداره کل استان تهران محول شده و رسانه‌های مختلفی در جهت معرفی این پویش فعالیت می‌کنند. با همکاری و صحبت‌هایی که با رسانه ملی، رادیو و تلویزیون صورت گرفته، قرار است در تلویزیون سه برنامه با محتوای این پویش داشته باشیم. در شبکه سوم، ۱۰ برنامه تلویزیونی، در شبکه اول، ۳۰ قسمت برنامه 10دقیقه‌ای بعد از سحر و ۵ قسمت هم از شبکه یک در برنامه «این شب‌ها» پخش می‌شود. شبکه افق نیز یک ویژه‌برنامه در این خصوص روی آنتن خواهد برد و رادیو نیز با همکاری‌هایی که انجام می‌دهد، قرار است پادکست‌هایی در این‌باره طراحی و آماده کند. همچنین هشتگ # بهار انقلاب قرآنی ویژه شبکه‌های اجتماعی نیز انتخاب شده و در حال بارگذاری در این شبکه‌هاست. در انتهای این نشست خبری، از پوستر پویش تبلیغی-گفتمانی انقلاب قرآنی با حضور حجت‌الاسلام سهرابی، مدیر کل سازمان تبلیغات استان تهران رونمایی شد.

captcha
شماره‌های پیشین