sobhe-no.ir
697
یکشنبه، ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
1
راه درست مواجهه با گروه ویژه اقدام مالی چیست

FATF و تاکتیک تعلیق فعال

عده‌ای مخالف حتمی و عده‌ای دیگر، موافق حتمی پیوستن ایران به گروه ویژه اقدام مالی(FATF) هستند. برخی دیگر اما قائل به تاکتیک «تعلیق فعال»‌اند. در این گزارش، علاوه بر پرداختن به استدلال دو گروه نخست، تفسیر گروه سومی‌ها را نیز از نظر خواهیم گذراند.

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

به فکر برگزار نکردن نمایشگاه کتاب بودیم

آقای محسن جوادی، رییس سی‌ودومین نمایشگاه کتاب تهران بالاخره در آخرین روز نمایشگاه کتاب روبه‌روی خبرنگاران نشست. او خیلی اهل خودنمایی نیست و سعی می‌کرد امور را از طریق مسوولان نمایشگاه پیش ببرد. به هر حال برای خبرنگاران پرسش و پاسخ مستقیم با رییس نمایشگاه جذاب‌تر است.

سرپرست مجتمع قضایی کارکنان دولت از اعلام حکم حبس برادر رییس جمهوری خبر داد

حکم فریدون

حکم حبس حسین فریدون، برادر رییس‌جمهوری، روز گذشته پس از چند سال کش‌وقوس، بالاخره صادر شد. حکم، حبس بود؛ اما خبری از مدت آن منتشر نشد.

سر مقاله

نظارت کاغذی

ظریف: اگر نزاعی در منطقه رخ دهد، هیچ طرفی مصون نخواهد بود

بازی دوسر باخت آمریکایی

اگر نزاعی در منطقه رخ دهد، هیچ طرفی مصون نخواهد بود. این تهدید وزیر امور خارجه درباره هرگونه دست‌درازی یا فکرهای خام درباره ایران است.

دولت و اعتماد عمومی

یادداشت دکتر علی دارابی

دکتر محمد رجبی در نشست «آل احمد، روشنفکران و داستان غرب‌زدگی»:

جلال قدرت مذهب را به روشنفکران نشان داد

نشست «آل احمد، روشنفکران و داستان غرب‌زدگی» هفته گذشته با حضور آقای محمدحسین دانایی، خواهرزاده جلال آل‌احمد و راوی کتاب دو برادر؛ دکتر محمد رجبی، پژوهشگر و مدرس فلسفه و محمدرضا کایینی، نویسنده و پژوهشگر تاریخ در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار شد.

حجت‌الاسلام سهرابی، مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران:

سرلوحه کار ما، تبلیغ  گفتمان‌ساز و جریان‌ساز است

«صبح‌نو»رابطه‌وضعیت‌سالن‌های‌سینما بافروش‌وتعدادمخاطب‌رابررسی‌می‌کند

کمبودسالن‌همزمان‌ بااکران‌های‌خلوت

همواره یکی از مؤلفه‌های مهم تبدیل سینما در هر کشور، از هنر صرف به چرخه صنعتی، تعداد سالن‌های سینماست.

پس از اجرانشدن تعهدات آمریکا در مقابل کره‌شمالی

دست پیونگ‌یانگ روی ماشه رفت

کره‌شمالی پس از یک سال‌ونیم از زمان دیدارهای بدون نتیجه «کیم جونگ‌اون» رهبر این کشور با «دونالد ترامپ»، رییس‌جمهوری آمریکا، آزمایش‌های موشکی خود را از سرگرفت تا نشان دهد همچنان بر دانش و توان نظامی خود تاکید دارد و تحریم‌های آمریکا خللی بر پیشرفت این کشور در شبه‌جزیره کره وارد نمی‌کند.

«صبح‌نو» در گزارشی روند نظارت بر بازار و افزایش روزانه قیمت‌ها را بررسی می‌کند

گرانی و گران‌فروشی حریف می‌طلبند

گرانی اجناس و گران‌فروشی برخی اصناف داستان هرروزه زندگی مردم شده؛ اما آن‌ها نمی‌دانند شکایت خود را کجا ببرند و حقوق خود را چگونه پیگیری کنند. در این گزارش، به‌اجمال وظایف نهادهای مسوول برای مبارزه با گرانی و گران‌فروشی را بررسی می‌کنیم.

«صبح‌نو» از سند 2030 و موضع‌گیری اخیر رهبری دراین‌زمینه گزارش می‌دهد

زیر پوست آموزش

حدود سه سال از طرح سند 2030 در ایران می‌گذرد و بیش از دو سال است که بطحایی، وزیر آموزش‌و‌پرورش، اجرای آن را تماما ملغی اعلام کرده است. باوجوداین در روزهای اخیر، رهبر معظم انقلاب مجددا در‌این‌باره نکاتی ذکر کردند و هشدارهایی به مسوولان این حوزه دادند. بنابر تعریف رهبر انقلاب، در این سند دستورها و توصیه‌ها این است که آموزش‌و‌پرورش مناسبات فکری شاگردان را جوری تنظیم کند که اساس زندگی‌شان طبق تفکر غربی باشد.

پزشکان چابهاری برای کمک به کودک افغان به میدان آمدند

انسانیت مرز نمی‌شناسد

شماره‌های پیشین