696
شنبه، ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
1
مجلس در هفته جاری، نحوه توزیع کالا و روند اجرایی‌شدن طرح کالابرگ‌ها را پیگیری می‌کند

کالابرگ به بازار نرسید

با افزایش روزافزون قیمت کالاهای اساسی و اجناس موردنیاز مردم در یک سال گذشته و همچنین افزایش تورم و کاهش قدرت خرید مردم، برای چندمین‌بار در سال‌های پس از جنگ، طرح توزیع کالابرگ در میان مردم مطرح شد. با آنکه کلیات این طرح در اسفندماه سال گذشته در صحن مجلس با عنوان توزیع کالابرگ مطرح شد، تا این لحظه، دولت هیچ اقدامی انجام نداده است.

بازار کاغذ همچنان متلاطم است

پاسکاری میان مسوولان

همین دوشنبه هفته گذشته بود که در گزارشی درباره اوضاع و احوال کاغذ نوشتیم و گرانی‌های بی‌اساسی که در بازار نشر بر ناشران و مطبوعات وارد می‌شود. سیر اتفاقات درباره کاغذ طوری بود که فکر می‌کردیم اوضاع اگر خراب نمی‌شود، حداقل برای مدتی تثبیت می‌شود ولی گویا دست‌های پشت پرده سرنوشتی دیگر را برای این کالای استراتژیک رقم زده‌اند. برای این گزارش لازم است سیر اتفاقات رخ‌داده در هفته گذشته درباره کاغذ را یک‌بار بازخوانی کنیم.

گفت‌و‌گوی «صبح‌نو» با «زینب»دختر سید‌حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان

زینت پدر

قرص بود و محکم، کاریزمای خاصی داشت، درست مانند پدرش. به سختی فارسی را صحبت می‌‎کرد و متوجه می‌شد. از زبان ما فقط احوالپرسی را به رسم و رسوم خودمان یاد گرفته بود. سوالات زیادی از او داشتیم؛ از روزهای مقاومت، از ابوزینب، از مبارزاتی که به چشم دیده و از سختی‌هایی که با تمام وجود لمس کرده است، از روزهای شهادت برادرش سیدهادی، از پیکری که مانند حسین ؟ع؟ به دست دشمنان روی نیزه رفت. از همذات‌پنداری او با زینب کبری؟ع؟ و از نقش زنان مقاومت دوشادوش مردان‌شان.

چگونه اطلاع‌رسانی ناهماهنگ سهمیه‌بندی بنزین باعث شلوغی جایگاه‌ها شد

بازی بنزینی وزارت نفت

فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با «صبح‌نو»: | رخنه جاسوسی در بدنه کارشناسی موجب طولانی‌شدن پروژه‌ها شده است

رمزگشایی از تعلل در تولید فرآورده‌های نفتی به‌جای خام‌فروشی

چند روز پیش خبری به‌نقل از رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مبنی‌بر پیگیری جاسوسی در برخی طرح‌های وزارت نفت منتشر شد؛ موضوعی که به‌گفته آقای حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، دستگاه‌های نظارتی به‌آن ورود کردند.

بررسی‌درجه‌بندی‌فیلم‌هادرگفت‌وگوی«صبح‌نو» بامدیرکل‌دفترسینمای‌حرفه‌ای‌

بدون‌همکاری‌خانواده‌هاموفق‌نمی‌شویم

بالاخره پس‌از مدت‌ها بحث و نظر، قانون درجه‌بندی سنی فیلم‌های سینمایی در ایران اجرایی خواهد شد.

قوه قضاییه در اقدامی بجا، مدعی‌العموم اظهارات بی‌مبنای رضا خاتمی درباره انتخابات 88 شده است

مدعیان دروغ زیر تیغ قضا

با اینکه بسیاری از اصلاح‌طلبان از جمله سعید حجاریان و مصطفی تاجزاده از عدم بروز تقلب در انتخابات دهمین دوره ریاست‌جمهوری در سال 88 سخن گفته‌اند، رضا خاتمی، نایب‌رییس مجلس ششم و دبیرکل جبهه منحله مشارکت، آبان سال گذشته در گفت‌وگویی از جابه‌جایی هشت میلیون رأی در آن انتخابات سخن گفت؛ اظهاراتی که پای قوه‌قضاییه را به‌عنوان مدعی‌العموم به پرونده وی باز کرد.

باکارگردانان‌وحال‌وهوای‌سریال‌های‌رمضانی‌سیماآشناشوید

رقابت‌سنگین‌ملودرام‌ها

با آغاز ماه مبارک رمضان، شبکه‌های مختلف تلویزیون ویژه‌برنامه‌های متنوعی پخش می‌کنند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها، سریال‌های نمایشی است.

سر مقاله

جدی‌شدن استعمار مجازی

شماره‌های پیشین