sobhe-no.ir
685
دوشنبه، ۲۶ فروردین ۱۳۹۸
1
جمهوری اسلامی ایران سرمایه‌گذاری گسترده‌ای در حوزه‌های تجاری و خدماتی عراق و سوریه انجام داده است

از بصره تا لاذقیه گام جدید اقتصادی ایران

پس از اضمحلال تدریجیِ رویایِ فرمانرواییِ «دولت به‌اصطلاح اسلامی عراق و شام»، حالا فصل جدیدی در روابط میان سه کشور ایران، سوریه و عراق آغاز شده است؛ روابطی عمدتاً معطوف به حوزه اقتصاد. شنیده‌ها حاکیست که قرار است بزرگراهی ترانزیتی میان ایران، عراق و سوریه احداث شود که در نوع خود، خواهد توانست به توسعه و گسترش مناسبات اقتصادی سه کشور یاری رساند. در این گزارش و در گفت‌وگو با آقای یحیی آل‌اسحاق، رییس اتاق بازرگانی ایران و عراق و آقای سیدهادی سیدافقهی، کارشناس امور منطقه غرب آسیا، آخرین جزئیات تعاملات و مناسبات کشورمان با دو کشور عضو جبهه مقاومت را بررسی کرده‌ایم.

وقتی طرف‌های غربی به نوبت برجام را نقض می‌کنند

اروپای عقب‌افتاده

بهترین توصیف را نماینده آمریکا در اتحادیه اروپا از سازوکار مالی اروپا معروف به اینستکس عنوان کرد. آنجا که گوردون ساندلند، گفت : دوران اختلاف میان کشورش و اروپا بر سر برجام به پایان رسیده و ساز‌و‌کار اروپا برای تجارت با ایران هم هیچ چیزی نیست جز یک «ببر کاغذی».

استاندار خوزستان در گفت‌و گو با خبرنگار اعزامی «صبح‌نو» با اشاره به اذن رهبری و بعد از برآوردها:

خسارت همه سیل‌زدگان پرداخت می‌شود

بستان را یک کشاورز به ما نشان داد. روی آب هر لحظه به سمتی اشاره می‌کرد و اسمی می‌برد. ناراحت بود اما شمرده حرف می‌زد. به سیاق جنوبی‌ها سفت و محکم بود، اما خب به شیوه بیشتر پدرها تلاش می‌کرد هر کاری می‌تواند برای بچه‌هایش بکند. چندباری یادشان کرد. انگار این حرف‌هایی که برای ما می‌زد آخرین تیر ترکشش بود. در لحن خود ردی از التماس نبود. فقط داشت خبر می‌داد. تنها یک بار خواهش کرد. وقتی از قایق پیاده شدیم نمی‌دانم چرا از بین همه بچه‌ها من را کنار کشید. آهسته روی شانه‌ام زد و گفت: «صدای ما را برسان.» امروز در دیدار استاندار فکرش یک لحظه هم رهایم نکرد. فقط یک سؤال سهم من بود. از بین همه سؤال‌ها و شکایت‌هایی که داشتم سؤال او را پرسیدم. اگر این چند خط را خواندی بدان برادر؛ «صدایت را رساندم.»

گزارش‌«صبح‌نو»ازپلان‌های‌حذف‌شده‌وپشت‌پرده‌فیلم‌منوچهرهادی

فیلم‌پرحاشیه«رحمان1400»توقیف‌شد

فیلم سینمایی «رحمان1400» به کارگردانی آقای منوچهر هادی و تهیه‌کنندگی آقای علی سرتیپی با آغاز اکران نوروز به روی پرده سینماها رفت اما به مرور وارد موجی از حواشی شد به‌طوری که اکرانش متوقف شد.

استان‌های شرقی و جنوب شرق کشور هم درگیر سیلاب شدند

مقاومت خوزستان در برابر سیلاب شایعات

سیلاب همچنان در استان‌های مختلف کشور خبرساز است، اما اکنون خوزستان در صدر استان‌های درگیر با این بحران است. اخبار رسیده از شهرهای آق‌قلا و گمیشان نشان می‌دهد که با کاهش سطح آب، زندگی کم‌‌کم به حالت عادی خود بازگشته است. همچنین در شهرهای پلدختر و معمولان حضور گروه‌های جهادی اراده جمعی ملت ایران برای رفع مشکلات را به نمایش گذاشته است. خوزستان هم همچنان در شهرهای مختلف چون سوسنگرد و حمیدیه و دیگر شهرها و روستاهای اطراف درگیر معضل سیلاب است.

سیل فروردین و کشف‌المحجوب جامعۀ ایرانی

یادداشت دکتر سجاد صفارهرندی

وعده ستاد اجرایی فرمان امام ؟ره؟ اجرایی شد

ارسال چهار هزار بسته لوازم خانگی داخلی به مناطق سیل‌زده گلستان

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ؟ره؟ با اشاره به اینکه خدمت‌رسانی ستاد در هشت استان سیل‌زده ادامه دارد، گفت: ستاد اجرایی فرمان امام ۱۸هزار بسته لوازم خانگی برای مردم مناطق سیل‌زده ارسال می‌کند که دیروز چهار هزار بسته لوازم خانگی به ارزش ۲۰‌میلیارد تومان به مناطق سیل‌زده گلستان ارسال شد.

مروری بر سفرهای نوروزی و گردشگری ایرانیان

تغییر برنامه سفر خانواده‌ها به‌خاطر سیل و دلار

نوروز سوت آغاز گردشگری در ایران است. در تعطیلات طولانی نوروز حدود 70 درصد از خانواده‌های ایرانی عازم سفر می‌شوند و پس از آن با فرارسیدن اردیبهشت زیبا، سفرهای گردشگری طبیعی افزایش می‌یابد. تعطیلات تابستان هم موسم دیگری برای سفر خانواده‌هاست.

ارزیابی تدابیر قانونی پیشگیری از بلایای طبیعی

یادداشت دکتر سید‌محمد‌مهدی غمامی استاد دانشگاه امام صادق ؟ع؟

«صبح‌نو» از وضعیت آموزشی در مناطق سیل‌زده گزارش می‌دهد

اهل تحصیلم... روزگارم خوش نیست

تصاویر کتاب‌های خیس‌شده در مناطق سیل‌زده این روزها در رسانه‌های مختلف دست‌به‌دست می‌شود. بنا بر اعلام مسوولان آموزش‌و‌پرورش؛ این روزها بیش از 54هزار دانش‌آموز در خوزستان به مدرسه نمی‌روند و از امکانات رفاهی و آموزشی بی‌بهره‌اند. با این حال دولت تمام توان خود را برای بازگشایی مدارس و ارسال کانکس به این مناطق به‌کار گرفته است، علاوه‌بر این در روزهای گذشته خبری مبنی‌بر به تعویق افتادن کنکور کارشناسی‌ارشد منتشر شد تا داوطلبانی که گرفتار سیل هستند یا افرادی که برای کمک به این مناطق اعزام شده‌اند فرصت بیشتری برای مطالعه دروس خود داشته باشند.

سر مقاله

دیکتاتور وابسته

شماره‌های پیشین