sobhe-no.ir
682
چهارشنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۸
1
استحکام اقتصاد داخلی محور اصلی شعارهای سال است

یک دهه «دغدغه اقتصادی» رهبری

نگاهی به جایگاه مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در نظام فرهنگی جمهوری اسلامی

انقلاب اسلامی و برآمدن بهار قرآن

گوش کردن تلاوت قرآن از جمله تجربه‌هایی است که اغلب ما در زندگی‌مان داریم. این تجربه، از شنیدن روزمره تلاوت‌های قبل از اذان در رادیو ‌و ‌تلویزیون آغاز می‌شود و تا گوش دادن منظم به تلاوت‌های ترتیل و تحقیق قرآن با صدای قاریان برجسته ایرانی و غیرایرانی و حضور در مجالس قرآن ادامه پیدا می‌کند. اکثر ما دست‌کم یک یا دو قاری مشهور را می‌شناسیم و مثلاً نام عبدالباسط را شنیده‌ایم و شاید با تلاوت‌هایش خاطره داشته باشیم. حالا که قرار است سی‌وششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، از امروز تا 26‌فروردین در مصلای امام خمینی تهران برگزار شود، به‌همین بهانه می‌خواهیم نگاهی به جایگاه فرهنگ قرآنی و به طور خاص مسابقات بین‌المللی قرآن در نظام فرهنگی جمهوری اسلامی ایران بیندازیم.

رهبر انقلاب در دیدار جمعی از پاسداران:

اقدام آمریکا علیه سپاه به جایی نمی‌رسد

نمایندگان ملت در مجلس ضمن حمایت از سپاه پاسداران یونیفرم سازمانی این نهاد را بر تن کردند

سپاه 80 میلیونی

اقدام دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا در گنجاندن نام سپاه پاسداران در سیاهه گروه‌های تروریستی، اصلاً عجیب و شوک‌آور نبود؛ اساساً، در چارچوب کنشگری ترامپ که برخاسته از شخصیت تاجرمآبانه اوست، انتظار عمل بر اساس قواعد مألوف و مرسوم، امری گزافه و نابجا خواهد بود.

سر مقاله

ترامپ به‌دنبال چیست؟

تحریم‌های ایالات متحده موجب نقض حقوق بشر و ایجاد مانع در کمک‌رسانی به سیل‌زدگان شده است

دشمنی یانکی‌ها حتی در سیل

سیلاب که بسیاری از استان‌های کشور را درگیر کرده تاکنون خسارت‌های بسیاری را به هموطنان زده است. اگرچه هنوز زمان مناسبی برای برآورد این خسارت‌ها نیست؛ اما شواهد نشان می‌دهد که تا ماه‌ها هموطنان سیل‌زده در شمال و جنوب کشور درگیر تبعات این بحران طبیعی خواهند بود. اما در شرایط این‌چنین که نهادهای امدادی در گوشه‌و‌کنار کشور درگیر امدادرسانی می‌شوند، به‌طور حتم باید از نهادهای بین‌المللی نیز کمک گرفت. چنین نهادی در عرصه بین‌المللی صلیب سرخ و در کشورهای اسلامی هلال احمر است. این در حالی است که در شرایط فعلی به‌دلیل تحریم‌های بین‌المللی صلیب سرخ تنها می‌تواند کمک‌های جنسی ارسال کند و تاکنون حتی یک دلار هم به حساب هلال احمر ایران واریز نشده است.

قانونی بودن اخراج آمریکایی‌ها از عراق

یادداشت عبد‌الباری عطوان

«بیمه‌ها و مالیات‌ها؛ ریسک بدون تردید رونق تولید»

یادداشت دکتر سید‌محمد‌مهدی غمامی استاد دانشگاه امام صادق؟ع؟

صیّاد را هدر ندهیم؛ صیّاد را روایت کنیم

یادداشت محمدجواد کربلایی

مجازی‌هایی‌ که‌ مخالف‌ پیشرفت‌ جوان‌ها هستند

حمله‌ دوجانبه‌ به «میثاقی» و «فردوسی‌پور»

پس از تصمیم رسانه ملی مبنی‌بر اتمام پخش برنامه«نود»، حواشی زیادی به وجود آمد که بخش زیادی از آن متوجه محمدحسین میثاقی است.

شمال آفریقا به محور شرارت غربی-عربی تبدیل شده است

بازگشت غرب به استعمارگری نفت

کشورهای شمال آفریقا (مصر، لیبی، الجزایر و سودان) در حالی شاهد دخالت‌های غرب در امور سیاست داخلی خود هستند که غربی‌ها از شکل‌گیری دولت‌های اسلامی در این کشورها در هراسند و تلاش می‌کنند با ایجاد جنگ‌های داخلی و حمایت از کودتاهای نظامی بر منابع نفتی آن‌ها دست یابند.

نگاهی به آمار مسكن در كشور در سالگرد فرمان امام راحل برای تاسیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی

بركت‌ 40 ساله حساب 100 امام

شعبان جعفری یا همان شعبان بی‌مخ در خاطرات خود می‌گوید وقتی شاه برای افتتاح ورزشگاه به افسریه رفت حلبی‌آبادی را كه همان دوروبر شكل گرفته بود ندید و به آن توجهی نكرد. تصاویر و فیلم‌های به‌جامانده پیش از انقلاب اسلامی از روستاها و شهرهای كوچك هم نشانی غیر از فقر و فلاكت ندارد. انقلاب سفید پهلوی به باور عموم كارشناسان نتیجه‌ای جز محرومیت بیشتر روستائیان نداشت و توسعه شهری پرزرق و برق آن دوره محدود به چند شهر بزرگ می‌شد.

نهادها و شخصیت‌های داخلی و خارجی یک‌صدا از تصمیم خصمانه آمریکا انتقاد کردند

پاسداری از سپاه

حماقت آمریکا در تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که نقش بسزایی در مبارزه علیه تروریست در منطقه داشته واکنش‌های زیادی را در داخل و خارج از کشور در پی داشته است. همزمان با حمایت یکچارچه نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی از سپاه پاسداران، شخصیت‌های سیاسی از جریانات مختلف کشور یک‌صدا اقدام آمریکا در تروریستی نامیدن سپاه را محکوم کردند.

شماره‌های پیشین