sobhe-no.ir
676
یکشنبه، ۲۶ اسفند ۱۳۹۷
1
بیانیه رسانه‌های ایرانی  در محکومیت حمله به مسلمانان نیوزلند

شعله آتش سیاستمداران غربی  مسلمانان را هدف قرار می‌دهد

«صبح‌نو» از آمار و ارقام بارندگی‌ها در سال زراعی 98-97 گزارش می‌دهد

رونق خوشه‌های طلایی

احتمالا شما هم حس کرده‌اید که امسال نسبت به سال قبل زمستان پر باران‌تری داشتیم. این را پست‌ها و استوری‌های اینستاگرام‌تان به شما یادآوری می‌کند و گواه آن آمارهای منتشر شده از سوی وزارت نیرو است. فقط کافی است واژه «بارندگی» را در گوگل سرچ کنید تا تیترهای مختلف خبرگزاری‌ها را مبنی‌بر صحت این موضوع ببینید. همه اخبار منتشره در ماه‌های اخیر نشان می‌دهد که سال‌97 از جمله سال‌های پربارشی است که کشور در دهه‌های اخیر به خودش دیده است. این آمارها نوید یک سال زراعی پررونق را به کشاورزان می‌دهد.

در نامه صدها چهره جوان درباره «گام دوم» بررسی شد

مردمی‌سازی حکمرانی

در گفت‌وگو با «صبح‌نو» عنوان شد

روایت ایرانی ساکن «کرایست‌چرچ»از حمله تروریستی

آنچه روز جمعه در شهر «کرایست‌چرچ» در نیوزلند اتفاق‌افتاد، جرمی کوچک در کشوری دوردست نبود که هیچ ارتباطی هم با اروپایی‌ها نداشته باشد. در تمامی جوامع غربی، اسلام‌ستیزی رو به گسترش است و این مسأله حتی در رویکرد سیاستمداران هم تأثیر داشته است. نمونه آن «دونالد ترامپ» رییس‌جمهوری آمریکاست که موضع‌گیری‌های وی گواهی در این زمینه است. مردم در کشوری مثل نیوزلند در حالی که مشغول عبادت هستند طبق اقدامی برنامه‌ریزی‌شده هدف قرار می‌گیرند. عامل حمله تروریستی مرگبار علیه نمازگزاران در نیوزلند در ویدیوی منتشره خود به صراحت گفته بود که «می‌خواستم به مهاجمان (مسلمانان مهاجر) بگویم که سرزمین ما هرگز سرزمین شما نخواهد شد؛ زمین ما متعلق به خود ماست؛ تا زمانی که یک سفیدپوست زنده باشد، هرگز نمی‌توانید به سرزمین‌های ما هجوم بیاورید و هرگز جایگزین مردم ما نخواهید شد.»

آمریکا آماده «عملیات روز قیامت» در سوریه می‌شود

توطئه جدید ترامپ در شرق فرات

یک هفته از محاصره و حمله نیروهای دموکراتیک سوریه به باغوز و آخرین بازمانده‌های گروه تروریستی داعش در شرق فرات سوریه که همجوار با مرز عراق است، می‌گذرد که اخباری مبنی‌بر مهیا شدن آمریکایی‌ها برای حملات سنگین هوایی در این منطقه به گوش می‌رسد. حمله‌ای که یک منبع عراقی از آن به‌عنوان عملیات روز قیامت یاد می‌کند.

محمد معتمدی در گفت‌وگو با «صبح‌نو» از جزئیات کنسرت‌های ارزان گفت

«هنر برای همه» نه فقط پولدارها

سال97 سال سلاطین و لاکچری‌ها بود. سلاطین سکه، ارز و قیر اقتصاد ایران را به تاراج بردند و لاکچری‌ها با پول‌های کثیف‌شان تلاش کردند فرهنگ ایرانی را ملوث کنند. همانطور که موش‌های سکه‌خوار زر و سیم انبار می‌کردند، قطاع‌الطریق هنر و معرفت، پلیدی‌ها را بزک ‌کرده و ناپاکی را عوض پاکیزگی به ما قالب می‌کردند.

هجرت شیخ قاسم، سرآغازی برای پیروزی ملت مسلمان بحرین

عیسای بحرین در قم

سه ماهی می‌شود که ایران، میزبان یک مهمان ویژه است؛ مهمانی از دیار بحرین؛ همانی که سال‌هاست شیعیانش با خروش علیه دستگاه حاکم، خواهان احقاق حقوق خود هستند. شیخ عیسی قاسم، رهبر شیعیان بحرین دی‌ماه، نجف را به مقصد مشهد ترک کرد؛ قم مقصد دیگر او بود. در ادامه گزارش پیش‌رو، به وضعیت دشوار شیخ، سیر مبارزاتی مردم بحرین و وضعیت حضور ایشان در ایران خواهیم پرداخت.

گزارشی از ایده علمی حجت‌الاسلام واسطی با عنوان پارادایم شبکه‌ای

معادله عدالت در شبکه هستی

سومین کنگره کرسی‌های نظریه‌پردازی هفته گذشته از برخی نظریه‌های ارائه شده در سال‌های اخیر تقدیر کرد. یکی از این نظریه‌هایی که جایزه نوآوری را گرفت نظریه «عدل شبکه‌ای» بود. این نظریه و مبانی آن را حجت‌الاسلام دکتر عبدالحمید واسطی؛ عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی ارائه کرده است. او از معدود کسانی است که در ایران بر مفهوم «شبکه» متمرکز شده و خوانشی خاص از آن با توجه به حکمت متعالیه به دست داده است. او با تأکید بر این مفهوم هم مبانی معرفت‌شناختی بنا کرده، هم روش‌شناسی خاصی صورت‌بندی کرده و هم تولید نظریه کرده است. در این گزارش بر اساس چند کرسی این نظریه‌پرداز، نظریه عدل شبکه‌ای و مبانی آن از جمله روش نظریه‌پردازی شبکه‌ای و پارادایم شبکه‌ای (دستگاه معرفتی تولید علم دینی) را مرور می‌کنیم.

سال98 و اولویت‌های آن

یادداشت دکتر علی دارابی

سر مقاله

مأموریت جوانان

شماره‌های پیشین