674
چهارشنبه، ۲۲ اسفند ۱۳۹۷
1
پارلمان با امکان عزل نمایندگان مخالفت كرد

دست رد مجلس به نظارت بیرونی

قوه مقننه در نظام جمهوری اسلامی از مرتبت و جایگاه والا و بالایی برخوردار است. بنیانگذار جمهوری اسلامی در بیان اهمیت مجلس، این نهاد را در رأس همه امور توصیف کردند. قانون اساسی نیز در اصول‌71 تا 99، اختیارات زیادی از جمله قانون‌گذاری، تفسیر قوانین عادی، تصویب عهدنامه‌ها و قراردادها و حق اظهارنظر درباره تمامی مسائل داخلی و خارجی را برای نمایندگان مجلس قائل شده است. در این میان لازم است بر رفتار و کردار نمایندگان به طور دقیقی نظارت شود تا افرادی لایق، زیر چتر پارلمان گرد هم آیند. روز گذشته اما نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی خود، ماده‌۶۴ طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس را بررسی و آن را حذف کردند. این ماده چیست و حذف آن چه مشکلات احتمالی را به وجود خواهد آورد؟

ارز و سکه برای سومین روز متوالی کاهش یافت

ثبات در بازار شب عید ارز

بهای انواع مسکوکات طلا و ارزهای عمده روز گذشته برای سومین روز متوالی در هفته جاری در بازار کاهش یافت و هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید چهار میلیون و 475هزار تومان به فروش رفت.

رییس حشدالشعبی: عراق خود را مدافع ایران می‌داند

خشم آمریکا از سفر روحانی به عراق

«محمدرضاشفاه» تهیه کننده «دیدن‌این‌فیلم‌جرم‌است» با «صبح‌نو»گفت‌وگو کرد

مجوزنمایش‌داریم‌ امااجازه‌اکران‌نه

فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» به کارگردانی آقای رضا زهتابچیان و تهیه‌کنندگی آقای محمدرضا شفاه در جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و به‌عنوان یکی از فیلم‌های خبرساز جشنواره شناخته شد. حالا این فیلم برای اکران نوروز با حواشی همراه شده است.

سر مقاله

هم_سایه_گی

توطئه آمریکایی-اماراتی برای منحرف کردن اعتراضات مسالمت‌آمیز در الجزایر

بوتفلیقه به نفع جوانان کناره‌گیری کرد

پس از سه هفته از ناآرامی‌های مسالمت‌آمیز در الجزایر منابع خبری اعلام کردند عبدالعزیز بوتفلیقه، رییس جمهوری الجزایر انتخابات ریاست جمهوری را که قرار بود ۱۸ آوریل ۲۰۱۹ برگزار شود ، به تعویق انداخت.

گزارشی از سخنرانی دکتر پارسانیا در هم‌اندیشی علم دینی

فاصله نظر و عمل ما، ناشی از کم‌کاری در نظریه‌پردازی است

ششمین هم‌اندیشی علم دینی، هفته گذشته از سوی دبیرخانه هم‌اندیشی علم دینی و قطب بنیادهای نظری دفتر تبلیغات اسلامی در دانشگاه باقرالعلوم؟عهم؟ با سخنرانی حجت‌الاسلام حمید پارسانیا، عضو هیأت علمی دانشگاه تهران برگزار شد. موضوع این هم‌اندیشی درباره «وجه معرفت‌شناختی نظریه علم دینی استاد پارسانیا» بود. در این جلسه سؤال‌هایی از جانب شرکت‌کنندگان مطرح شد که استاد پارسانیا ضمن پاسخ به آن‌ها مبانی نظریه خودش را توضیح داد.

خویشاوندی با شهدا شناسنامه معرفتی ماست

یادداشت غلامرضا بنی‌اسدی روزنامه‌نگار

کلان جرم‌هایی که تاکنون جرم نبودند

یادداشت دکتر محسن زنگنه

تازه ترین آمارها درباره سرانه تماشای تلویزیون از سوی ایسپا اعداد و ارقام اعلامی مرکز ملی آمار تفاوت فاحشی دارد

تناقض آماری بر سر تماشای تلویزیون

در تازه ترین نظرسنجی منتشر شده توسط مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران که از حدود 1200 نفر انجام شده 20درصد افراد اعلام کرده اند در شبانه‌روز یک ساعت به تماشای تلویزیون می پردازند. در این بین بیش از 30درصد افراد بالای 18 سال اعلام کرده‌اند اصلا تلویزیون نمی بینند. این در حالی است که مرکز ملی آمار در دی ماه اعلام کرده‌اند بیش از 90 درصد مردم ایران که بالای 15 سال دارند به تماشای سیمای ملی می پردازند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درگفت‌وگو با «صبح‌نو» مطرح کرد

آشفتگی در توزیع گوشت

بازار گوشت و مواد پروتئینی ماه‌هاست که آرامش ندارد، این ناآرامی‌ها از زمان افزایش قیمت ارز در کشور آغاز شد و هر روز یک کالا را مورد هدف قرار داد، از پوشک و لوازم بهداشتی گرفته تا شیرخشک و تخم‌مرغ و شکر و الآن چند مدتی است که گوشت قرمز را به غریبه‌ای با سفره‌های مردم بدل کرده است. قیمت گوشت در بازار آزاد 120 هزار تومان برای هر کیلو را هم تجربه کرده است که قیمتی شگفت‌انگیز است و بسیاری از مردم توان خرید گوشت با این قیمت را ندارند. اما بازار مرغ هم دست کمی از گوشت قرمز ندارد. نرخ مرغ در بازار آزاد به هر کیلو 17 هزار تومان نزدیک شده است. این آشفتگی‌ها موجب شده است که نهادهای مسوول برای تنظیم بازار اقدام به واردات دام زنده و گوشت گرم از کشورهای دیگر کرده و سپس با نظارت‌های ویژه گوشت را در فروشگاه‌ها و میادین منتخب با قیمت دولتی به دست مردم برسانند. با این وجود برخی از وجود دست‌های پنهان برای ناآرام کردن بازار می‌گویند.

شماره‌های پیشین