sobhe-no.ir
671
یکشنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۹۷
8

خبر

«صبح‌نو» از وضعیت پراکندگی مساجد در استان‌ها و شهرهای کشور گزارش می‌دهد

جای خالی مسجد در شهرها

چهل سال از انقلاب می‌گذرد و تعداد مساجد کشور در این سال‌ها سه برابر نسبت به قبل از انقلاب افزایش داشته است. با این وجود در بسیاری از کلان‌شهرها جمعیت سرانه افراد از تعداد مساجد پیشی گرفته و حالا در بسیاری از محله‌ها با کمبود مسجد مواجهیم. به‌طوری که در کل شهر تهران با جمعیت چند میلیونی کمتر از دو هزار باب مسجد وجود دارد و به ازای هر 4500نفر فقط یک مسجد فعال است. البته در برخی از شهرهای دیگر کشور اوضاع بهتر از پایتخت است.

صبح نو

خبر

وقوع سیل، برف و کولاک در ۱۷ استان 
رییس سازمان امداد و نجات با اشاره به وقوع سیل، برف و کولاک در ۱۷ استان کشور گفت: بیش از 3 هزار نفر به‌دلیل این حادثه امدادرسانی شده‌اند. آقای مرتضی سلیمی، رییس سازمان امداد و نجات در ارتباط با وقوع سیل، برف و کولاک در کشور اظهار داشت:‌ ۱۷ استان همدان، مازندران، لرستان، گلستان، کرمانشاه، کردستان، قزوین، سمنان، زنجان، خوزستان، چهارمحال‌و‌بختیاری، تهران، ایلام، اردبیل، آذربایجان غربی و شرقی متأثر از این حادثه طی ۲۴ ساعت گذشته شده است. بیش از ۳۳۰۰ نفر در ۸۳ شهر، روستا و محور کوهستانی امدادرسانی شده و ۱۲۰۰ نفر اسکان اضطراری یافته‌اند. رییس سازمان امداد و نجات از رهاسازی بیش از ۳۰۰ خودروی گرفتار در برف خبر داد و گفت: تعداد زیادی پتو، کنسروجات و آب‌معدنی میان حادثه دیدگان توزیع شده است و امدادرسانی در حال حاضر همچنان ادامه دارد.
 
خیزش گرد و خاک در هفت استان کشور
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به وزش باد شدید در نیمه شرقی کشور و خیزش گرد و خاک در هفت استان طی امروز ۱۹ اسفندماه گفت: سامانه بارشی از روز گذشته وارد کشور شده و امروز ۱۹ اسفندماه در کشور فعال است. آقای احد وظیفه اظهار کرد: طی امروز ۱۹ اسفندماه در نیمه شرق کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که خیزش گرد و خاک برای مناطقی از هرمزگان، کرمان، سیستان‌و‌بلوچستان، سمنان، خراسان جنوبی، اصفهان و یزد را در پی دارد. مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این که امروز یکشنبه ۱۹ اسفندماه سامانه بارشی در بخش‌های شرق و جنوب شرق کشور فعال است، گفت: این سامانه به تدریج از بعدازظهر فردا از کشور خارج می‌شود. وظیفه با اشاره به این که امروز قسمت‌های مرکزی و شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز و فردا دریای عمان مواج است، اظهار کرد: نیمه غربی کشور صبح دیروز کمترین دما را داشت البته تا اواسط هفته روند افزایش دما خواهد داشت. در نیمه شرقی کشور نیز طی امروز کاهش دما حدود 4 تا 8 درجه پیش‌بینی می‌شود و از روز دوشنبه (۲۰ اسفندماه) روند افزایش دما آغاز می‌شود. وظیفه وضعیت جوی تهران را طی روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران امروز صاف، گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و روز دوشنبه (۲۰ اسفندماه) کمی ابری تا نیمه‌ابری با حداقل دمای سه و حداکثر دمای
۱۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
 
استقرار اورژانس در ۱۷۰ نقطه از تهران
معاون فنی و عملیات اورژانس تهران از استقرار عوامل اورژانس در ۱۷۰ نقطه از تهران در روزهای پایانی سال خبرداد. آقای سید رضا معتمدی درباره مستقر شدن نیروهای اورژانس در معابر شهر تهران در روزهای پایانی سال گفت: در روزهای پایانی سال تردد در شهر و به‌دنبال آن ترافیک در معابر افزایش می‌یابد و به همین دلیل ممکن است مدت زمان رسیدن امدادگران به بالین بیماران و مصدومان نیز افزایش پیدا کند که در همین راستا و برای جلوگیری از افزایش این مدت زمان و امدادرسانی به موقع به مصدومان، موتورلانس‌ها و آمبولانس‌های اورژانس در ۱۷۰ نقطه مستقر شده‌اند. وی با بیان اینکه این استقرارها در روزهای عادی سال نیز انجام می‌شود اما تعداد آنها در روزهای پایانی سال افزایش یافته است، افزود: این استقرارها در محدوده‌های پرتردد شهر تهران، میادین اصلی انجام می‌شود. همچنین تعدادی از آمبولانس‌های این سازمان نیز از ساعات بعدازظهر در میادین اصلی شهر و به خصوص اطراف مراکز خرید و پرتجمع مستقر خواهند شد.
 
اعتبار عیدی یک میلیون مددجوی بهزیستی تأمین می‌شود
رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: اعتبار پرداخت عیدی یک میلیون و
70 هزار مددجو را تأمین و تا پیش از سال پرداخت می‌کنیم. عیدی هر مددجو بین 53 تا 100 هزار تومان است و شاید مشکل کوچکی از آنان را بر طرف کند. آقای وحید قبادی دانا روز شنبه در حاشیه مراسم انعقاد تفاهمنامه مشترک بین بهزیستی و سازمان بسیج سازندگی با موضوع مشارکت در تأمین مسکن پنج هزار خانوار تحت پوشش و مناسب‌سازی محیط زندگی و مبلمان شهری در جمع خبرنگاران افزود: مبلغ عیدی 500 هزار مددجو تأمین اعتبار شده اما اعتبار عیدی 500 هزار مددجویی که تازه به چرخه مستمری‌بگیران وارد شده‌اند، تأمین نشده است. وی خاطرنشان کرد: پرداخت عیدی مددجویان را هر روز پیگیری می‌کنیم و قول مساعدی از مسوولان امر نیز در این زمینه گرفته‌ایم؛ مبلغ عیدی آنان به میزان یک ماه مستمری است که از بهزیستی دریافت می‌کنند و این عیدی بین 53 تا100 هزار تومان است. این مبلغ بسیار کم است اما با اینکه مبلغ کمی است شاید بتواند مشکل کوچکی از مددجویان را برطرف کند. قول اعطای بسته حمایتی برای مددجویان را نیز تا پایان سال گرفته‌ایم.

captcha
شماره‌های پیشین