sobhe-no.ir
671
یکشنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۹۷
14

خبر

با انتصاب سرپرست معاونت مطبوعاتی ارشاد صورت گرفت

پایان تعطیلی 50روزه جلسات هیأت نظارت بر مطبوعات

از دوم بهمن‌ماه که وزیر ارشاد با استعفای محمد سلطانی‌فر، معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد موافقت کرد تا 8 اسفندماه که جناب سیدعباس صالحی در حکمش «محمدمهدی احمدی» مشاور خود و مدیرکل حوزه وزارتی وزارتخانه‌اش را با حفظ سمت به‌عنوان سرپرست معاونت امور مطبوعاتی منصوب کرد، یک ماه و 6روز گذشت؛ روزهایی که برای مطبوعات حیاتی بود و باعث توقف در بسیاری از امور معاونت مطبوعاتی شد.

چهاردهمین شب طنز انقلاب اسلامی برگزار شد

جشن تولد شاعر «مؤدب» در شب طنز انقلاب

صبح نو

چهاردهمین شب طنز انقلاب اسلامی برگزار شد

جشن تولد شاعر «مؤدب» در شب طنز انقلاب

چهاردهمین شب طنز انقلاب اسلامی با عنوان «نطنز»، به همراه اجرای برنامه‌هایی نظیر شعرخوانی طنز، نمایش و استندآپ کمدی از سوی باشگاه طنز و کاریکاتور انقلاب اسلامی در محل حسینیه هنر برگزار شد. این شب طنز با شعرخوانی طنز محمد سلامی، از شاعران طنز کشور، آغاز شد. سلامی شعر طنز خود را قرائت کرد که بخش‌هایی از آن را در ادامه می‌خوانید.
حاصل تدبیرتان دارد مجسم می‌شود
سهم ملت بعد هر کنسرت، شلغم می‌شود
 عهدتان با کدخدا هر لحظه محکم می‌شود
تو گمان کردی که این بوزینه آدم می‌شود؟
 این مراسم با شعرخوانی مهدی امام رضایی، دیگر شاعر جوان ادامه پیدا کرد. بخشی از سروده او درباره گرانی‌های اخیر را در ادامه می‌خوانید.
بچه‌ام می‌کرد گریه کفش عیدش گم شده
پیرهن، جوراب و شلوار جدیدش گم شده!
 گفتمش ناراحتی سودی ندارد چون پدر
مبلغ موجودی کارت خریدش گم شده!!
 در ادامه این برنامه نوبت به مهدی رضایی رسید که به اجرای استندآپ کمدی خود بپردازد. موضوع این استندآپ کمدی، نزدیکی عید و خانه‌تکانی و گرانی‌های اخیر بود که با استقبال خوب حاضران روبه‌رو شد.  بخش دیگر برنامه چهاردهمین شب طنز انقلاب اسلامی به اجرای یک برنامه کمدی به سبک مسابقه‌های تلویزیونی اختصاص داشت که با حضور یکی از طنزپردازان جوان باشگاه طنز و کاریکاتور انقلاب در نقش اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهوری و بررسی وعده‌های دولت اجرا شد. 
بخش بعدی این شب طنز، تقدیر از علی محمد مؤدب، نویسنده، شاعر و مدیر موسسه فرهنگی هنری شهرستان ادب همزمان با برگزاری جشن تولد برای او بود. پیش از حضور علی محمد مؤدب بر روی سن، محمدرضا درخشان شعری را درباره استاد علی محمد مؤدب قرائت کرد که بخشی از آن را در ادامه می‌خوانید.
 مردم! به نظنز آمده استاد مؤدب
آقا، متشخص، نمکین، شاد! مؤدب!
در محفل ما آمد و یک تن ز مریدان
بی‌خود شد و زد نعره و فریاد: مؤدب؟!
 این شعر توسط زهرا فرقانی، عالیه رجبی، زهرا آراسته‌نیا، مینا گودرزی، زهرا صفری، مهدی کبیری، محمدحسین رحیمی، یاسرپناهی فکور، امیرحسین کمال زارع، مهدی امام رضایی و محمدرضا درخشان از شاعران باشگاه طنز انقلاب اسلامی سروده شده بود. علی محمد مؤدب بعد از دریافت هدایایی از طرف باشگاه طنز و کاریکاتور انقلاب و بریدن کیک تولد خود گفت: بسیار خوشحال هستم که چنین محفلی برای طنز پا گرفته است. ان شاءالله به‌زودی رشد کمی و کیفی شاعران این محفل را شاهد باشیم. برای ما که درگیر حوزه جنگ نرم و تولید محتوی هستیم واقعاً این وضعیت گریه است، خیلی هم خوشحال می‌شویم که خنده هم به عنوان ابزار اثرگذار وارد شده و امیدوارم که دوستان ما موفق باشند.  بخش بعدی چهاردهمین شب طنز انقلاب، شعرخوانی فهیمه انوری بود. بخشی از سروده طنز او را در ادامه می‌خوانید. 
دسته چنگال‌ها با همت سرهنگ میز
ایستاده توی صف، پوتین به‌پا! خیلی تمیز
کرده برخط، کفش‌ها را، شخص سروان پادری
جای سر دوشی، به دوش مبل‌ها، نان‌بربری
امین شفیعی، شاعر دیگری بود که برای خواندن سروده‌اش به روی سن حاضر شد. بخش‌هایی از شعر او را نیز در ادامه می‌خوانید.
 سلام به تو جوون آریایی
که تو اروپایی یا آمریکایی
بنده شهنشاه جهان کوروشم
چه چیزا از دست شما می‌کشم!

captcha
شماره‌های پیشین