sobhe-no.ir
671
یکشنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۹۷
10

نمایشگاه مد و لباس اسلامی ایرانی سماء برپا شد

وزیر ارتباطات یک سال قبل وعده داده بود راهکاری برای تأمین امنیت USSD ارائه شود

ناامنی در بستر کُدهای دستوری

ماجرای اختلال در سامانه پیامکی جشنواره تلویزیونی جام جم که از هفته قبل خبرساز شده است، در روزهای اخیر با اظهار نظرهای وزیر ارتباطات شکل دیگری به خود گرفته. آقای محمدجواد آذری جهرمی در توییت‌هایی که در یک هفته گذشته داشته به این مسأله اشاره کرده که این موضوع اختلال نبوده و آرای مردم از سوی یک یا چند نفر دستکاری شده است. وی همچنین به مسأله استفاده از بستر USSD اشاره کرد اما حالا اخبار جدیدی درباره دستور وزیر جوان در این باره منتشر شده است.

6ماه بی‌اطلاعی از سابقه یک برخورد

صبح نو

نمایشگاه مد و لباس اسلامی ایرانی سماء برپا شد

نمایشگاه مد و لباس اسلامی ایرانی سماء با هدف ترویج الگوی پوشش اسلامی ایرانی و حمایت از تولید داخلی افتتاح شد.
 نمایشگاه مد و لباس اسلامی ایرانی سماء روز گذشته با حضور بیش از 60گروه مختلف اعم از برندهای تولیدکننده بزرگ قدیمی، برندهای نوپا، مزون‌دارها و خانه‌های 
مد و لباس در شاخه محصولات پوشاک بانوان، عفاف و حجاب، کیف و کفش، زیورآلات، دکوری و اکسسوری، چرم و ... در سالن سروناز افتتاح شد.
در این نمایشگاه که با هدف ترویج الگوی پوشش اسلامی ایرانی برپا شده است، فعالان حوزه مد و لباس اسلامی ایرانی به مدت چهار روز به ارائه آخرین محصولات تولیدی خود می‌پردازند. از جمله نکات جالب توجه این نمایشگاه، تأکید دست‌اندرکاران بر ایرانی‌بودن محصولات ارائه شده در نمایشگاه است که در راستای حمایت از کالای ایرانی صورت گرفته است.
این نمایشگاه با مجوزهای قانونی وزارت ارشاد برگزار شده است، این در حالی است که در روزهای گذشته ویدیویی از یک شوی لباس در لواسان تهران منتشر شد که واکنش‌های زیادی را در پی داشت. اگر این ویدیو را دیده باشید حتماً در نگاه اول گمان می‌کنید که در یکی از شهرهای اروپایی برپا شده است؛ اما با دقت بیشتر متوجه ایرانی بودن‌شان می‌شوید. در این ویدیوها مدل‌ها با لباس‌هایی عجیب و غریب جدیدترین طرح‌های خود را برای سال نو شمسی به نمایش می‌گذارند. نکته جالب اینکه برخلاف سایر نمایشگاه‌های لباس؛ این مراسم مختلط بوده و طبق آنچه در این ویدیو مشهود است، زنان و مردان بدون توجه به حضور یکدیگر لباس‌های مورد پسند خود را پرو می‌کنند. نکته جالب‌تر اینکه خود مدیر این مراسم، تک‌تک این ویدیوها را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده و اقدام به تبلیغ می‌کند. در واقع چیزی که برای کاربران شبکه‌های اجتماعی عجیب بود، نحوه برگزاری و اجرای آن است که هیچ ربطی با قوانین داخل کشور ندارد، اما برگزاری این مراسم که شکل قانونی ندارد به صورت علنی در اینستاگرام این سالن تبلیغ
 و منتشر می‌شود.
آقای حمید قبادی، دبیر کارگروه مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص ویدیوی منتشر شده گفت: «ما به محض مشاهده این ویدیو اقدامات قانونی خود را علیه این رفتار غیرقانونی و هنجارشکنانه آغاز کردیم و برگزاری چنین مراسمی را به مراجع ذی‌صلاح اطلاع دادیم.» وی ادامه داد: «این‌گونه اقدامات و برگزاری شوی لباس به صورت مختلط مردود است. ما بارها اعلام کرده‌ایم که هرگونه فعالیت در زمینه مد و لباس مستلزم دریافت مجوزهای قانونی است؛ اما ظاهراً برگزارکنندگان این مراسم تلاش داشتند به رفتارهای قانونی و کسانی که در چارچوب قانون رفتار می‌کنند دهن‌کجی کنند.»

captcha
شماره‌های پیشین