670
شنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۷
1
وقتی روباه پیر از سر درماندگی به سیاست‌های استعماری روی می‌آورد

بازی‌انگلیسی

«جرمی هانت»، وزیر امور خارجه انگلیس اعلام کرد که نازنین زاغری، محکوم امنیتی بازداشت‌شده در ایران را تحت «حمایت دیپلماتیک» قرار داده است.

روایت «صبح‌نو» از راه‌اندازی پویش‌های مردمی برای نخریدن آجیل را بخوانید

عید همسان برای همه

هر ساله نزدیک ایام نوروز که می‌شود، مردم جامعه با ایجاد پویش‌های مختلف برای کمک به افراد کم‌توان جامعه آستین بالا می‌زنند، اما امسال ماجرای گران‌شدن بیش از اندازه اقلام خوراکی و مخصوصاً آجیل باعث شده تا برخی با راه‌اندازی کمپین نخریدن این جنس، آجیل را از پذیرایی مهمانان نوروزی‌شان حذف کنند. با این اقدام فردی هم که توان خرید آجیل را ندارد برای تهیه این کالا و پذیرایی از مهمانانش به دردسر نمی‌افتد. اما آقای مصطفی احمدی، رییس اتحادیه آجیل و خشکبار نظر دیگری دارد. وی در گفت‌و‌گو با «صبح‌نو» ایجاد این کمپین‌ها در فضای مجازی را توطئه دشمنان خارجی دانسته و می‌گوید:‌ «ما آجیل شور را در نمایشگاه‌های بهاره بین 65 تا 110هزارتومان قیمت‌گذاری کرده‌ایم تا همه مردم توان خرید آن را داشته باشند.»

با انتصاب حجت‌الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رییسی توسط رهبر انقلاب فصل جدیدی در فسادستیزی در قوه قضاییه آغاز می‌شود

در آستان عدالت

پس از گذشت قریب 10 سال، اکنون فصلی جدید در دستگاه عدلیه کشور آغاز شده است؛ ردای سکانداری قوه‌قضاییه از آیت‌الله آملی لاریجانی به حجت‌الاسلام سیدابراهیم رییسی منتقل شده و حال انتظار می‌رود، روند مبارزه با ویژه‌خواران به‌طور توقف ناپذیرتری پیش برود. قاطبه چهره‌های سیاسی، فارغ از سلیقه فکری و جناحی، با آغوش باز به استقبال این تغییر رفته‌اند؛ امری که یقیناً تسهیل کننده روند مبارزه یاد شده است.

پیام کتبی مشترک رییس‌جمهوری و نخست‌وزیر پاکستان  تقدیم رهبر انقلاب شد

عزم اسلام‌آباد؛ بهبود روابط با ایران

شورای اصلاح‌طلب شهر تهران در روز درختکاری دستور ساخت و ساز 62 باغ تهران را امضا کرد

حکمی برای ثبت در تاریخ

شورای اصلاح‌طلب شهر تهران در روز 15 اسفندماه 97 و همزمان با روز درختکاری مجوز تخریب 62 باغ‌ در پایتخت و ساخت برج به جای آن‌ها را تصویب کرد. این اتفاق در حالی روی داد که در همان روز رهبر معظم انقلاب که به رسم هرسال در چنین روزی نهال غرس می‌کنند، کاشت نهال در روز درختکاری را اقدامی نمادین و با هدف تقویت فرهنگِ اهمیت دادن به درخت و گیاه برشمردند و با انتقاد از آسیب زدن به درختان در برخی مراکز پر‌درخت با انگیزه احداث ساختمان، افزودند: دستگاه‌های مسوول باید جداً در مقابل این‌گونه کارها بایستند و اجازه انجام آن را ندهند.

گزارش «صبح‌نو» از 22سال برگزاری جشنواره پویانمایی تهران به بهانه برگزاری اختتامیه دوره یازدهم

ستایش یک تلاش فرهنگی موفق

بارها در گزارش‌های مختلف نوشته‌ایم و خوانده‌ایم که جشنواره‌های هنری ما از ضعف سیاست‌گذاری، ابهام در هدف‌گذاری و بی‌ثباتی مدیریتی ضربه می‌خورند. بارها گفته‌ایم مدیران فرهنگی و هنری کشور عمدتاً آدم‌های بی‌ربط به فرهنگ، محافظه‌کار و کم‌ثمرند. همچنین بارها آرزو کردیم کار به دست کاردان‌ها سپرده شود، برای جشنواره‌های هنری یک سیاست مشخص تدوین شود و مسوولیت مدیریت و راهبری آن‌ها از شکل دولتی و کوتاه‌مدت خارج شود. خب جشنواره پویانمایی تهران بیش‌تر این صفات را دارد. جشنواره‌ای موفق که از 22سال پیش تا به امروز به شکلی منظم هر دوسال یک بار برگزار شده است. یک دبیر حرفه‌ای و متخصص دارد و سزاوارانه پسوند بین‌المللی را یدک می‌کشد. در آخرین دوره جشنواره پویانمایی تهران که اختتامیه‌اش پنجشنبه گذشته برگزار شد، 1200فیلم از 84کشور دنیا به دبیرخانه جشنواره رسید. در این گزارش به بهانه برگزاری آخرین دوره این جشنواره به سراغ سابقه و شکل‌گیری آن رفته‌ایم و تلاش کرده‌ایم به این سؤال پاسخ دهیم که چطور یک جشنواره هنری موفق می‌شود.

جزئیاتی‌ازویژه‌برنامه‌های‌متعدد‌تحویل‌سال‌تلویزیون‌

لطفاتعطیل‌شان‌کنید

مانند هرسال، با نزدیک شدن به لحظه تحویل سال، اخباری درباره ویژه‌برنامه‌های شبکه‌های مختلف تلویزیون منتشر شده و تا حدودی جزئیات‌شان مشخص شده است.

حجت‌الاسلام حمید شهریاری در نشست «اخلاق برای نوآموزان» مطرح کرد

سونامی اینترنت چگونه آینده اخلاق را به چالش می‌کشد؟

دوره «اخلاق برای نوآموزان» هفته گذشته درخانه اخلاق‌پژوهان جوان برگزار شد. موضوع یکی از کلاس‌های این دوره چالش‌های اخلاقی اینترنت اشیا بود که حجت‌الاسلام حمید شهریاری در آن به سخنرانی پرداخت. شهریاری، رییس مرکز آمار و انفورماتیک قوه‌قضاییه، رییس مرکز تحقیقات کامپوتری علوم اسلامی و عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی است.

جناب رییس‌جمهوری بسم‌الله!

یادداشت مهدی فضائلی

سر مقاله

در ستایش نیروی انسانی

شماره‌های پیشین