666
یکشنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۷
1
معاون محیط دریایی سازمان محیط‌زیست با دستور کلانتری برکنار شد

پای طرح انتقال آب از خزر در میان است

معاون محیط دریایی سازمان محیط زیست از سوی رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست برکنار شد. همین خبر یک خطی که دیروز در خروجی خبرگزاری‌ها قرار گرفت، کافی بود تا دوباره بحث انتقال آب خزر به کویر مرکزی و استان سمنان مورد توجه قرار بگیرد. طرح انتقال آب خزر به استان سمنان که از اوایل دهه 80 تاکنون بارها مطرح شده، هر بار نیز با مخالفت‌های کارشناسان به تعویق افتاده است اما این ‌بار شواهد نشان می‌دهد که اراده دیگری برای این کار شکل گرفته است.

مرور «صبح‌نو» بر روندی که از شهریور 96 در مدیریت شهری تهران طی شده تا نارضایتی مردم به دست آید

محسن هاشمی: توقع مردم را برآورده نکردیم

رییس شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش در اظهارنظری جالب توجه به نکته مهمی اشاره کرده است. آقای محسن هاشمی‌رفسنجانی روز گذشته در گفت‌و‌گو با خبرگزاری «مهر» گفته است که «توقع مردم پایتخت از رأی‌شان در سال‌۹۶ برآورده نشده است.» این نگاه رییس شورای شهر به اتفاقاتی بازمی‌گردد که در 18ماه گذشته از سوی پنجمین دوره مدیریت شهری پایتخت برای شهروندان رقم خورده است.

مستند «ایستگاه پایانی دروغ» پشت‌پرده آمدنیوز و اپوزیسیون را افشا کرد

نفوذ به شبکه عنکبوتی رسانه‌های برانداز

اصلاً متوجه نیست که واقعیت مطلبی که به دستش رسیده چیست؛ همین که علیه نظام جمهوری اسلامی باشد، کفایت می‌کند. برایش مهم نیست مطالبش صحت دارد یا خیر؟ تکذیب می‌شود یا نه؟ شاید هم احمق است و بدون آنکه بداند خبری که منتشر می‌کند تا چه اندازه دروغ است و آیا صحت دارد یا ندارد دکمه «انتشار» را کلیک می‌کند!

میزگرد «صبح‌نو» درباره کتاب «الف‌لام خمینی» با هدایت‌الله بهبودی و ابراهیم اکبری دیزگاه

خمینی؛ انسان دهه 90

بدون شک یکی از مهم‌ترین کتاب‌های سال‌97 کتاب «الف لام خمینی» بود. کتابی جامع که درباره زندگی مهم‌ترین رهبر سیاسی ایران و برپاکننده انقلاب قرن است. آقای هدایت‌الله بهبودی که پیش از این نوشتن زندگینامه رهبر معظم انقلاب را با «شرح اسم» تجربه کرده بود، این بار در کتابش شاهکاری خلق کرده است. کتابی که تاکنون درباره امام خمینی؟ره؟نوشته نشده بود و به نظر می‌رسد که تا سال‌های آتی نیز کسی به گرد این کتاب نرسد. تلفیق زندگی سیاسی و شخصی امام به صورت روشمند و البته هنرمندانه و تاریخ را با ادبیات ممزوج کردن، ظاهراً فقط از بهبودی برآمده است در این سال‌ها. میزگردی با حضور هدایت‌الله بهبودی، نویسنده کتاب و آقای ابراهیم اکبری دیزگاه، رمان‌‌نویس و پژوهشگر در «صبح‌نو» برگزار کرده و درباره این کتاب مفصل صحبت کرده‌ایم.

سر مقاله

درباره یک پیشنهاد

زمان کنار رفتن بنیامین نتانیاهو فرا رسیده است

مرگ سیاسی بی‌بی

انتخابات پارلمان رژیم صهیونیستی در حالی 20 فروردین‌ماه برگزار می‌شود که برای نخستین‌بار طی سال‌های اخیر نتانیاهو و حزبش شرایط مناسبی در این انتخابات ندارند، مسأله‌ای که گمانه‌زنی‌ها درباره پایان دوران حیات سیاسی نتانیاهو را افزایش داده است و برای نجات سیاسی خود به فکر جنگ چهارم در غزه هستند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام:

سخنان رییس‌جمهوری مغالطه‌آمیز است

چند روز پیش حسن روحانی، رییس جمهوری درباره نقش مجمع تشخیص مصلحت نظام در تصمیم گیری پیرامون الحاق جمهوری اسلامی به کنوانسیون پالرمو، به عنوان یکی از کنوانسیون های ذیل گروه اقدام مالی، اظهاراتی را بر زبان جاری ساخت که انتقادات زیادی را متوجه خود کرد. روحانی گفت: «نمی‌شود کشور را به دست 10، 20 نفر داد و بعد بگویند هر چه تصمیم گرفته شد، ما تابعیم؛ نخیر! صاحب این کشور، ملت بزرگ ایران است؛ حتما ملت ایران، بانک مرکزی و بانک‌های ما حرف خواهند زد». این گفته ها با انتقاد آشکار آیت الله آملی لاریجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام رو به رو شد. وی روز گذشته در ابتدای جلسه مجمع، اظهارات رییس جمهوری را مغالطه آمیز توصیف کرد. در ادامه گزارش پیش رو، بیشتر درباره این موضوع بحث خواهیم کرد اما پیش از آن، به مساله تعویق دوباره بررسی کنوانسیون پالرمو در جلسه روز گذشته مجمع می پردازیم.

واقعی شدن تعرفه، خواسته قدیمی جامعه پزشکی است اما این کار به‌طور حتم هزینه‌های مردم را افزایش خواهد داد

ویزیت‌های نجومی

افزایش تعرفه‌های خدمات درمانی خواسته‌ای است که مدت‌هاست از سوی برخی از مقامات در سازمان نظام پزشکی و اتحادیه‌های مختلف آن‌ها و حتی پزشکان مطرح می‌شود که البته از دید آن‌ها خواسته‌ای منصفانه است. این در حالی است که در حال حاضر هم تعرفه‌های درمانی برای بسیاری از مردم زیاد محسوب می‌شود چراکه در زمان مراجعه به بیمارستان‌ها یا مراکز درمانی به‌دلیل ناتوانی بیمه‌ها در پوشش هزینه باید هزینه‌های سرسام‌آوری را از جیب‌شان پرداخت کنند.

برنامه‌سینمایی‌شبکه‌«سه‌»باپیش‌تولیدبهتربازمی‌گردد

«هفت»فعلارفت

برنامه سینمایی «هفت» به تهیه‌کنندگی آقای مجتبی امینی در ایام جشنواره فیلم فجر به روی آنتن شبکه «سه» سیما رفت، اما در دو هفته اخیر پخش نشده است.

«صبح‌نو» از مراسم پرحاشیه مد و لباس در تهران گزارش می‌دهد

ظهور «فشن بلاگر» در قلب تهران

روز گذشته ویدیویی از یک مراسم مد و لباس به صورت مختلط در تهران در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که واکنش‌های زیادی را در پی داشت. با وجود اینکه نحوه برگزاری این مراسم مغایر با قوانین شرعی و عرفی کشور است و شکل قانونی ندارد اما به صورت علنی در اینستاگرام این سالن تبلیغ و منتشر شد. به‌دنبال انتشار ویدیوهای این مراسم قبادی، دبیر کارگروه مدو لباس وزارت فرهنگ و ارشاد به «صبح‌نو»گفت:‌«‌ برگزارکنندگان این مراسم هیچ‌گونه مجوزی نداشته و ما به محض دیدن این ویدیوها، اقدامات قانونی خود را برای برخورد با آن‌ها آغاز کردیم.»

شماره‌های پیشین