661
یکشنبه، ۰۵ اسفند ۱۳۹۷
1
دادستان تهران ازمسوولان اجرایی خواست برای کنترل بازار به میدان بیایند

بازداشت چهار متهم مرتبط با بازار گوشت

دادستان تهران روز گذشته در چهارمین نشست کمیته مقابله با گران‌فروشی که در محل دادستانی تهران برگزار شد، اطلاعات و آمار جدیدی درباره اقدامات صورت گرفته برای برخورد با گران‌فروشی ارائه کرد. آنطور که آقای عباس جعفری‌دولت‌آبادی اظهار داشت نخستین پرونده درباره گوشت قرمز در شعب ویژه تشکیل شده که نتیجه آن بازداشت چهار نفر بوده است.

از کتاب «سرباز کوچک امام» که در پویش سراسری «کتاب قهرمان» معرفی شده تاکنون بیش از صدهزار نسخه منتشر شده است

کل‌کل رزمنده ایرانی با وزیر دفاع عراق

«بسم الله الرحمن الرحیم. امروز یکشنبه است، هفتم تیرماه سال‌1388. اولین جلسه‌ای است که در خدمت آزاده عزیز جناب آقای طحانیان هستیم...» این روایت فاطمه دوست‌کامی از شروع کتابی است که امروز به نام «سرباز کوچک امام» شناخته می‌شود؛ خاطراتی که از آغاز تدوین تا زمان معرفی به‌عنوانی کتاب مسابقه کتابخوانی فرآیند زمانی 9ساله را طی کرده است و اکنون بعد از استقبال مردم و تقریظ رهبر انقلاب در پویش سراسری «کتاب قهرمان» هم به‌عنوان کتاب شاخص معرفی شده است. البته این کتاب یک بار در سال1392 در هزار صفحه منتشر شده بود که سال گذشته مجدداً با ویرایشی اساسی با حجمی بالغ بر 460صفحه روانه بازار نشر شد.

«صبح نو» در گفت‌وگو با خوش‌چهره و پیله‌فروش اجرایی شدن توصیه مبارزه با فساد «گام دوم »را بررسی کرد

تأسیس سازمان فراقوه‌ای مبارزه با فساد

در بیانیه مهم و راهبردی مقام معظم رهبری در چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی بیشترین واژه کلیدی به‌کار رفته «اقتصاد» با ۳۲بار تکرار است و دو بند از توصیه‌های هفت‌گانه به موضوع اقتصاد اختصاص یافته که در قالب دو بخش مهم به آن پرداخته شده‌ است.

محمد معتمدی و محمدمهدی سیار پس از انتشار آلبوم «حالا که می‌روی»، از دشواری‌های پیوند اصالت و تازگی گفتند

اصیل مثل عشق

روز سه‌شنبه سی‌ام بهمن‌ماه بود که آلبوم موسیقی «حالا که می‌روی» منتشر شد. بهترین قطعات موسیقی معاصر از دهه‌50 تا امروز جملگی حاصل همنشینی گروهی از نخبگان شعر و موسیقی در کنار یکدیگر بوده است؛ از تجربه «چاووش» گرفته تا گروه «شیدا»، از همکاری «کامکارها» گرفته تا «پورناظری‌ها». حالا و در سال‌های پایانی دهه‌90 «حالا که می‌روی» با همنشینی فرید سعادتمند با محمد معتمدی و محمد‌مهدی سیار سبب شده تجربه شنیدنی دیگری در موسیقی ایرانی اتفاق بیفتد. اگر «چاووش» با پیشگامی در تلفیق موسیقی بزمی با موسیقی حماسی عرصه تازه‌ای به روی موسیقی دستگاهی ایران گشود، «حالا که می‌روی» در زمانه سلطه عاشقانه‌های مبتذل، توانسته با پیوند زدن ریشه‌های موسیقی اصیل ایرانی با ریتم زندگی معاصر، عاشقانه‌ای خواستنی و نجیب خلق کند که نه به ورطه تبختر بیفتد و نه به چاه ابتذال. در این گزارش با دو تن از این گروه سه نفره یعنی محمد معتمدی و محمدمهدی سیار به‌عنوان خواننده و شاعر اثر گفت‌وگو کرده و در آن سعی کرده‌ایم همه گوشه‌ها و ناگفته‌های تولد این عاشقانه را بررسی کنیم.

تعدادی از ائمه جمعه در راستای دغدغه جوان‌گرایی رهبر انقلاب از سمت خود کناره‌گیری کردند

تریبون نماز جمعه در دست جوانان

نهضت جوانگرایی در میان امامان جمعه سراسر کشور آغاز شده است؛ نهضتی که متأثر است از بیانیه گام دوم انقلاب که چند روز پیش آیت‌الله خامنه‌ای در تبیین آینده نظام و کشور صادر کردند. تأکید مؤکد رهبر انقلاب در این بیانیه روی اقشار جوانان، باعث شد تا تعدادی از امامان جمعه در برخی نقاط کشور، طی روزهای سپری شده از سمت خود کناره‌گیری کنند. در ادامه این گزارش به تعدادی از کناره‌گیری‌ها خواهیم پرداخت.

براساس پیشنهاد دولت نرخ افزایش حقوق کارگران برای سال 1398؛ 20 درصد خواهد بود

تلاش برای بالا بردن کفه معیشت

افزایش افسارگسیخته قیمت‌ها در همه بخش‌ها از خوراک و پوشاک گرفته تا خودرو و مسکن و درمان و نبود نظارت و تعلل دستگاه‌های نظارتی و همچنین اهمال‌کاری دولت در کنترل این وضعیت باعث شد تا ارزش پول ملی کاهش یابد. این کاهش ارزش پول ملی با افزایش گرانی‌های بی‌توضیح همراه بود و باعث شد تا هم قدرت خرید مردم و هم ارزش دارایی‌های نقدی آن‌ها به یک‌سوم و حتی بیشتر کاهش یابد.

کنفرانس ورشو نقاب دروغین جهان عرب در حمایت از فلسطین را کنار زد

ایران تنها حامی فلسطین

کشورهای عربی مرتجع که در ظاهر خود را حامی فلسطین معرفی می‌کنند در تلاش‌اند تا با شرکت در برخی نشست‌های بین‌المللی همچون ورشو، به رژیم صهیونیستی نزدیک شوند و توطئه معامله قرن را عملیاتی سازند. ایران اسلامی در طول این سال‌ها با اقتدار با آن توطئه‌ها مقابله می‌کند و تنها حامی اصلی محور مقاومت فلسطین برشمرده می‌شود.

«کارنامه 97»

یادداشت دکتر علی دارابی

گزارشی از ارائه حجت‌الاسلام احمد رهدار در همایش فقه روابط بین‌الملل | راه‌اندازی اینترنت ملی یعنی نفی سلطه کفار

داعش فقه تروریسم دارد ما فقه بین‌الملل نداریم

همایش «فقه روابط بین‌الملل» با ارائه حجت‌الاسلام دکتر احمد رهدار، رییس مؤسسه فتوح اندیشه، در دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان برگزار شد.

سر مقاله

شرایط جنگی، مدیریت غیرجنگی

صبح نو

سر مقاله

شرایط جنگی، مدیریت غیرجنگی

شرایط اقتصادی این روزها، تنه‌ به تنه روزها و سال‌های جنگ می‌زند. هرچند اگر پای حرف‌های مردم بنشینیم، خیلی‌های‌شان عقیده دارند چنین فشار و وضعیتی را حتی در اوج سال‌های جنگ در دهه60 هم تجربه نکرده بودند. وضعیتی که در آن برای دریافت بعضی اقلام ضروری زندگی مانند گوشت باید در صف ایستاد و با شماره و کدملی نسبت به تأمین نیاز خود اقدام کرد؛ البته اگر افراد سودجویی پیدا نشوند که از همین کالاهای با قیمت دولتی هم برای جیب‌شان کیسه بدوزند و حق بسیاری را ضایع کنند؛ اتفاقی که البته در عالم واقع افتاده است! با این اوصاف با تقلیل‌دادن ماجرا می‌شود مدعی شد وضعیت این روزهای معیشت و اقتصاد مردم، تنه به تنه روزها و سال‌های جنگ می‌زند. سؤال اما دقیقاً همینجاست که مسوولان امر هم این وضعیت را فهم کرده‌اند؟ آیا دوندگی و پیگیری و تدبیر مسوولان امر -اعم از اقتصادی و غیراقتصادی- متناسب با چنین وضعیتی جنگی و بحرانی است یا نه؟ سوگمندانه باید اعتراف کرد مجموعه مدیریت کشور در دستگاه اجرایی، شرایط کشور را آنچنان حاد و بحرانی و در یک کلام «جنگی» نمی‌دانند! وضعیت صف جنگی است؛ اما ستاد، چندان قائل به این شرایط جنگی نیست. همین هم می‌شود که فشار روز‌به‌روز برای توده مردم خرد‌کننده‌تر می‌شود، ولی مسوولان اجرایی، آنچنان که باید و شاید متناسب با این شرایط جنگی و بحرانی، تحرک ندارند؛ دوری که باید یکجا شکسته شود.
 

captcha
شماره‌های پیشین