sobhe-no.ir
660
شنبه، ۰۴ اسفند ۱۳۹۷
13
نگاهی به دو تئاتر «مرگ و پنگوئن» و «مکبث»

ابزورد و بی‌حس

در ایام جشنواره تئاتر فجر تلاش کردیم هر روز دو نقد از آثار به‌صحنه رفته داشته باشیم. یکی مثبت و دیگری منفی، اما استمرار جشنواره در ارائه آثار زمخت و نچسب بر تصمیم ما پیشی گرفت و باعث شد در یک صفحه با دو نقد منفی همراه شما باشیم.

خبر

صبح نو

خبر

«اتفاق ترانه»
به نوبت سی‌و‌هفتم رسید
سی‌و‌هفتمین محفل شعر و موسیقی «اتفاق ترانه» شنبه، ۴ اسفندماه از ساعت‌۱۸ در تماشاخانه مهر حوزه هنری برگزار می‌شود.به گزارش «مهر»، در این برنامه که با اجرای آقای حامد عسکری، شاعر و ترانه‌سرا همراه است، آقای آرش شفاعی به‌عنوان مهمان ویژه حضور می‌یابد.همچنین آقای محسن حسینی، خواننده به همراه آقای مهدی رنگینمان، نوازنده تنبک و احسان عبایی، نوازنده تار به اجرای چند قطعه موسیقی می‌پردازند. «اتفاق ترانه» از جمله محافل ماهانه حوزه هنری است که به همت مؤسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر با همکاری مرکز موسیقی حوزه هنری نخستین شنبه‌های هر ماه برگزار می‌شود.پیش از این اجرای این برنامه را اهورا ایمان برعهده داشت. در این برنامه جمعی از شاعران و ترانه‌سرایان جوان و پیشکسوت کشورمان آخرین و بهترین سروده‌های خود را می‌خوانند.
  
برپایی کارگاه «وب سری چالش‌های مردمی» در جشنواره فیلم ۱۰۰
همزمان با برگزاری دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم ۱۰۰ «کارگاه وب سری چالش‌های مردمی» با حضور «محمد ابوالحسنی»، کارگردان و فیلمنامه‌نویس و «علی درخشی»، کارتونیست، روز چهارشنبه ۸ اسفند ساعت‌۱۸:۳۰ تا ۱۹:۴۵ در سالن شهر قصه پردیس سینمایی آزادی برگزار می‌شود.به گزارش «فارس»، استفاده از این کارگاه برای عموم آزاد است و علاقه‌مندان می‌توانند طی روزهای برگزاری جشنواره از ۸ تا ۱۰ اسفند علاوه‌بر استفاده از این کارگاه، از سایر کارگاه‌ها و برنامه‌های جشنواره بهره‌مند شوند.دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم۱۰۰ به همت حوزه هنری طی روزهای ۸ تا ۱۰ اسفند در تهران برگزار می‌شود.
  
برگزاری آیین گرامیداشت سید‌جمشید مرعشی‌پور، آهنگساز خوزستانی
پنجمین آیین گرامیداشت سید‌جمشید مرعشی‌پور از موزیسین‌ها و اساتید موسیقی استان خوزستان با حضور گروه‌های هنری منطقه آزاد اروند در مجتمع فرهنگی هنری خلیج فارس خرمشهر برگزار شد.به گزارش «مهر»، در این مراسم که با حضور نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی، مسوولان منطقه‌ای، برخی اساتید موسیقی کشور و موزیسین‌های منطقه‌ای برگزار شد، گروه‌های هنری مختلف در سبک‌های مختلف به اجرا پرداختند.رییس انجمن موسیقی خرمشهر در این مراسم به توسعه هنر موسیقی در منطقه آزاد اروند اشاره کرد و گفت: بیش از ۸۰۰هنرجو در رشته‌های مختلف موسیقی در حال آموزش هستند و در این مراسم شاهد اجراهای ویژه‌ای از آن‌ها بوده‌ایم.سید‌محمد‌حسین مرعشی‌پور با اشاره به برگزاری جشنواره موسیقی فجر منطقه آزاد اروند بیان کرد: در این جشنواره که در مدت هفت روز برگزار شد، ۱۳گروه از ۹شهرستان اجرا داشتند که این رویداد برای نخستین‌بار برگزار شد و امیدواریم فعالیت‌های اینچنینی با حمایت مسوولان تداوم داشته باشد.
  
ساخت تندیس جشنواره جام‌جم
 توسط هنرمندان اصفهانی
 دبیر پنجمین دوره جشنواره تلویزیونی جام‌جم از ساخت تندیس جشنواره تلویزیونی جام جم به دست هنرمندان اصفهانی و رونمایی از آن در روزهای آینده خبر داد.به گزارش «ایسنا»، مسعود احمدی افزادی با حضور در برنامه «فرمول یک» درباره طراحی سرو زرین این جشنواره، بیان کرد: سرو زرین جشنواره در حال طراحی است و هنرمندان صنایع دستی اصفهان مشغول طراحی تندیس جشنواره هستند. ما از این طریق توانستیم با کمترین هزینه و بهترین کیفیت سرو جشنواره را طراحی کنیم و به‌زودی از این تندیس رونمایی خواهد شد.

captcha
شماره‌های پیشین