sobhe-no.ir
659
چهارشنبه، ۰۱ اسفند ۱۳۹۷
5
دیپلماسی ایرانی در پکن برای تحقق بازی برد- برد

تفاهم پشت دیوار چین

پس از سفر حسن روحانی رییس جمهوری کشورمان به چین که خردادماه امسال صورت گرفت، اکنون علی لاریجانی رییس دستگاه مقننه به همراه هیات بلندپایه ای به پکن سفر کرد تا ضمن دیدار با همتایان خود بر توسعه تبادلات اقتصادی و سیاسی به گفت وگو بپردازد.

گزارش خبرنگار «صبح‌نو»  از چهلمین سالگرد تأسیس سفارت فلسطین در تهران

رژیم صهیونیستی در حال غرق شدن است

صبح نو

گزارش خبرنگار «صبح‌نو»  از چهلمین سالگرد تأسیس سفارت فلسطین در تهران

رژیم صهیونیستی در حال غرق شدن است


مسأله فلسطین از موضوعات مهم جهان اسلام است که رژیم صهیونیستی و آمریکا در تلاش‌اند تا با ایجاد فاصله میان کشورهای اسلامی، معامله قرن و اشغال کامل قدس شریف را رقم زنند اما بیداری ملت‌ها موجب شده است تا رژیم صهیونیستی شاهد شکست در اجرای توطئه‌های خود باشد و آزادی قدس به یک مطالبه جهانی میان ملت‌ها تبدیل شود.  چهلمین سالگرد تأسیس سفارت فلسطین در تهران، در مراسم ویژه‌ای و با حضور شماری از اعضای تشکل‌های حامی فلسطین روز گذشته در این سفارت برگزار شد. ساختمانی که چهل سال پیش، سفارت رژیم صهیونیستی در آن قرار داشت. تأسیس سفارت فلسطین تنها هشت روز پس از پیروزی انقلاب نویدی حقیقی برای فلسطینی‌ها بود مبنی بر اینکه حمایت انقلاب اسلامی ایران از فلسطین در حد شعار نبوده و جمهوری اسلامی 
در میدان عمل به فلسطین و آرمان آن پایبند است. پشتیبانی از حقوق مسلم مردم ستمدیده و آواره فلسطین و حمایت همه‌جانبه از آنان برای بیرون راندن متجاوزان صهیونیستی از سراسر سرزمین فلسطین و حاکمیت بر سرنوشت خویش از روشن‌ترین مصادیق مسوولیت دینی و ملی برای کشورهای اسلامی است. مصداقی که در 
قانون اساسی کشورمان بر دفاع از حقوق مسلمانان و ستم‌دیدگان تأکید شده است. حمایت از فلسطین یکی از مسائل مهم و بنیادی انقلاب اسلامی ایران است که برخی موضوعات جهانی و ارتباطات منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای کشورمان را تحت تأثیر قرار داده است تا آنجا که برخی از کشورها برای تبادلات یا توسعه همکاری‌های خود خواستار عدم حمایت ایران از آرمان قدس هستند.
 صلاح فحص: اگر اسد از فلسطین دست بردارد رهبر جهان عرب می‌شود
موضوعی که صلاح فحص، نماینده جنبش أمل لبنان در گفت‌وگو با «صبح‌نو» گفت؛ موضوع فلسطین آن‌قدر مهم است که اگر ایران بگوید از قدس حمایت نمی‌کند، این پیش‌بینی وجود دارد که حتی غرب به ایران بمب اتم هم بدهد؛ کما اینکه در قبل از انقلاب هم در موضوعات هسته‌ای با ایران همکاری داشتند. سفارت رژیم اسرائیل قبل از انقلاب در تهران وجود داشت، ولی الآن به سفارت فلسطین تبدیل شده است و این ناراحتی آن‌ها را برانگیخته است. مطمئن باشید اگر مقاومت در لبنان یا بشار اسد درسوریه یا ایران بگویند که موضوع فلسطین به ما مربوط نیست، بشار اسد رهبر کل عرب‌ها و ایران رهبر کل کشورهای حاشیه خلیج‌فارس خواهد شد.

سفیر فلسطین:  ایران پیروز نهایی مشکلات اخیر است
افزون بر این؛ صلاح الزواوی که چهل سال از حضورش به عنوان سفیر فلسطین در تهران می‌گذرد در این باره به خبرنگار «صبح‌نو» می‌گوید؛ امام خمینی؟ره؟ با ایجاد انقلاب اسلامی در ایران، تاریخی نو برای منطقه ایجاد کرد و در روزهای نخست پیروزی انقلاب، بزرگ‌ترین هدیه را به فلسطین داد. ایشان اقدام بزرگی انجام دادند که اکنون هم رهبر انقلاب ارتباط محکمی با جهان اسلام و موضوع فلسطین دارند و با مشکلات فلسطین عجین شده‌اند و می‌توان ایشان را نماینده فلسطین در ایران نامید. سفیر فلسطین با اشاره به مشکلات پیش آمده کنونی برای ایران، گفت: مشکلات شما زیاد است ولی مطمئنم که پیروزی از آن شماست، شما بارسنگینی بر دوش دارید ولی در پایان پیروزی با شماست.
البته، «ناصر ابوشریف» نماینده جنبش جهاد اسلامی، گفت: تمام کسانی که با آمریکا حرکت می‌کنند بدانند که در فلسطین پیروز نخواهند شد و مقاومت اجازه پیروزی به آن‌ها را نخواهد داد. 
رژیم صهیونیستی شبیه کشتی تایتانیک شده است و در حال غرق شدن است.
وی گفت: با اشاره به سه شعار اساسی انقلاب اسلامی شامل اسلام، فلسطین و جهاد، گفت: انقلاب اسلامی ایران بزرگ‌ترین انقلاب در تاریخ معاصر بود و تحول بسیار عمیق ۱۸۰ درجه‌ای ایجاد کرد. تحقق این شعارها نیازمند فراخوانی جهان است. وی افزود: جمهوری اسلامی اکنون در آخرین مراحل پیروزی است و می‌تواند هدایت جهان و جهان اسلام را عهده‌دار شود. از همه می‌خواهیم پشت سر انقلاب بایستند و از آن حمایت کنند. به گفته نماینده جهاد اسلامی، جمهوری اسلامی شایستگی دارد که رهبر تمدنی و سیاسی جهان اسلام باشد. انقلاب اسلامی الان نمونه‌های بارز زیادی علیه 
رژیم صهیونیستی دارد مثل حزب‌الله، جهاد اسلامی و حماس. ما به‌عنوان جنبش جهاد اسلامی به این انقلاب افتخار کرده و در برابر همه توطئه‌ها از آن حمایت می‌کنیم.

قدردانی اسماعیل هنیه از حمایت ایران
رهبرمعظم انقلاب اسلامی چندی قبل در پاسخ به نامه «اسماعیل هنیه» رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، درخصوص قدردانی از حمایت‌های ملت ایران بر مواضع همیشگی جمهوری اسلامی در حمایت کامل از فلسطین تأکید کردند. حرکت به سمت مذاکره با رژیم فریبکار و دروغگو و غاصب، خطای نابخشودنی بزرگی است که پیروزی ملت فلسطین را به عقب می‌اندازد و جز خسران عاید آن ملت ستم‌کشیده نمی‌کند. بی‌تردید بازگشت به عزّت و اقتدار برای امت اسلامی منحصراً در گرو ایستادگی در برابر استکبار و نقشه‌های خباثت‌آمیز آن است و مسأله فلسطین در رأس همه مسائل بین‌الملل اسلامی 
در مقابل استکبار است.

captcha
شماره‌های پیشین