sobhe-no.ir
659
چهارشنبه، ۰۱ اسفند ۱۳۹۷
2
جزئیاتی از عوامل حادثه تروریستی خاش

سرنخ شناسایی عوامل حادثه زاهدان یک «زن» بود

انتشار مستندات دو نامه امام ؟ره؟ درباره آیت‌الله منتظری

مهر تأیید بر نامه عزل

هر سال با نزدیکی به سالگرد تاریخ عزل آیت‌الله حسینعلی منتظری از جایگاه قائم‌مقام رهبری، اظهارات جسته و گریخته‌ای درباره صحت و سقم نامه عزل حضرت امام خمینی ؟ره؟ مطرح می‌شود. تاکنون کار تا جایی پیش رفته که احمد منتظری فرزند آیت‌الله منتظری، به‌طور مشخص نامه عزل را اقدام توطئه‌آمیزی از سوی حاج احمد خمینی عنوان کرد. امسال نیز تعدادی از رسانه‌ها و چهره‌های سیاسی، به‌طور تلویحی، درباره ماهیت و اصلیت این نامه تشکیک‌هایی را ایجاد کردند. در همین باره، آقای حمید انصاری، قائم‌مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی، مستندات جدید در خصوص اصالت نامه‌های امام درباره آیت‌الله منتظری و نهضت آزادی منتشر ساخته است که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

صبح نو

جزئیاتی از عوامل حادثه تروریستی خاش

سرنخ شناسایی عوامل حادثه زاهدان یک «زن» بود

سردار محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه روز گذشته در حاشیه مراسم بزرگداشت شهدای جنایت تروریستی در جاده خاش و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پس از آنکه قطعات خودروی انتحاری را تحویل برادران‌مان در نیروی انتظامی دادیم، آن‌ها مدل خودرو را به ما اعلام کردند و پس از آن نیروهای اطلاعاتی و عملیاتی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه کار شناسایی، دستگیری و انهدام تیم پشتیبانی کننده تروریست‌ها را آغاز کردند. وی افزود: دو روز قبل نخستین سرنخ ما که یک خانم بود، شناسایی و دستگیر شد و 
از طریق این خانم، به افراد دیگر رسیدیم. فرمانده نیروی زمینی سپاه ادامه داد: دو نفر از عناصری که در تیم تروریستی جاده خاش-زاهدان بودند، پاکستانی بودند و عامل انتحاری یک فرد پاکستانی به نام «حافظ محمد علی» از پاکستان بود، فرد دیگری به نام ابوبکر از پاکستان در این تیم حضور داشتند. سایر عوامل، سه نفر از منطقه سیستان‌و‌بلوچستان بودند که دو نفر از آن‌ها دستگیر شده و یک نفر دیگر هم که متواری است و به‌زودی دستگیر خواهد شد. سردار پاکپور یادآور شد: این تیم تروریستی مهمات و تجهیزات بسیار زیادی آماده کرده بود و قرار بود در ۲۲ بهمن هم اقدامات انتحاری انجام دهد ولی از آنجا که ما برای دهه فجر و راهپیمایی ۲۲ بهمن تمهیدات زیادی داشتیم تروریست‌ها موفق به انجام اقدامات تروریستی نشدند. وی افزود: حتی در مرز هم در ایام دهه فجر، عناصر تروریستی تلاش‌های زیادی برای انجام اقدام تروریستی کردند اما موفق نشدند. فرمانده نیروی زمینی سپاه ادامه داد: در نهایت در جاده خاش-زاهدان یک اقدام کور انجام دادند و اتوبوس حامل پاسداران را منفجر کردند.

  ردپای یک نفوذی
پیش از این نیز یکی از نماینده‌های مجلس شورای اسلامی از ردپای یک نفوذی در حادثه تروریستی خاش خبر داده بود. آقای محمدجواد جمالی نوبندگانی، دبیر کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور یک عامل نفوذی در حادثه تروریستی خاش گفته بود: باتوجه به اظهارات محمدبن سلمان، ولیعهد سعودی که قول داده بود ناامنی را به داخل مرزهای جمهوری اسلامی ایران بکشد. عربستان به‌عنوان طراح این عملیات قبلاً هم مسوولیت این ماجرا را پذیرفته است.
وی افزود: برخی از کشورهای حوزه جنوبی خلیج‌فارس هم 
نیاز تجهیزات کامل نظامی را که در حد یک ارتش نوین است در اختیار گروه‌های تروریستی قرار دادند.
دبیر کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر دقت کنیم متوجه خواهیم شد که دشمنان جمهوری اسلامی ایران کنفرانس ورشو را دو روز بعد از راهپیمایی 22 بهمن برگزار کردند و درصدد بودند باتوجه به برگزاری حماسی این راهپیمایی  یک انتقامی از ملت گرفته باشند و راهپیمایی و حضور میلیونی مردم را تحت شعاع قرار دهند.
جمالی نوبندگانی با اشاره به اینکه به‌دلیل عدم حضور مهره‌های مؤثری چون چین، عراق، روسیه و لبنان کنفرانس ورشو شکست خورد گفت: ما اطلاعاتی داریم که برای هرعملیات تروریستی که در ایران انجام می‌شود عربستان هزینه سنگینی را درنظر می‌گیرد به گونه‌ای که برای خانواده فردی که عملیات انتحاری را انجام می‌دهد پول خوبی 
در نظر می‌گیرد.
وی تأکید کرد: واضح است که هرگاه یک اقدام تروریستی هرچند کور و ناموفق صورت می‌گیرد برخی از کارهایی که باید انجام شود ازجمله اینکه اطلاعاتی کسب شود.
تروریست‌های تکفیری شامگاه ( چهارشنبه ۲۴ بهمن‌ماه) یک دستگاه اتوبوس حامل رزمندگان غیور اسلام را که پس از اتمام مأموریت مرزبانی از منطقه، عازم موطن خود بودند، در جاده خاش - زاهدان هدف حمله انتحاری قرار دادند.
در این حمله انتحاری که با استفاده از یک دستگاه خودروی مملو از مواد منفجره در مجاورت اتوبوس حامل یکی از یگان‌های قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه صورت پذیرفت، جمعی از حافظین مرزهای میهن اسلامی شهید و تعدادی نیز زخمی شدند.

captcha
شماره‌های پیشین