653
سه شنبه، ۲۳ بهمن ۱۳۹۷
4
ایران در واکنش به تهدیدات غرب بر ارتقاء توانمندی‌های خود تأکید کرد

موشک جواب گستاخی

اروپایی‌ها پس از آنکه در پی ماه‌ها تعلل، بالاخره در ماه جاری سازوکار مالی خود برای تجارت با ایران(معروف به اینستکس) را ارائه کردند، با انتشار بیانیه‌ای 12‌ماده‌ای ضمن مشروط کردن اجرای سازوکار مزبور به الحاق ایران به FATF، موضوعات دیگری نظیر توقف برنامه‌های موشکی ایران و التزام کشورمان به حقوق بشر را مطرح ساختند که هیچ ارتباطی با اصل ماجرا -که انجام تجارت اقتصادی با ایران بود- نداشت.

حقوقدان لبنانی در گفت وگو با روزنامه «صبح نو»؛

ایران با کنفرانس ورشو ضعیف نمی‌شود

آمریکا که برای رسیدن به مقاصد شوم خود در حمایت از گروه‌های تروریستی داعش در سوریه و عراق با شکست روبه‌رو شده است،این بار در صدد است تا با برگزاری نشستی ضد ایرانی در ورشوی لهستان پروژه های شکست خورده خود را دنبال کند تا از منابع مالی برخی کشورهای منطقه همچون عربستان سعودی و امارات برخوردار شود.

صبح نو

حقوقدان لبنانی در گفت وگو با روزنامه «صبح نو»؛

ایران با کنفرانس ورشو ضعیف نمی‌شود

آمریکا که برای رسیدن به مقاصد شوم خود در حمایت از گروه‌های تروریستی داعش در سوریه و عراق با شکست روبه‌رو شده است،این بار در صدد است تا با برگزاری نشستی ضد ایرانی در ورشوی لهستان پروژه های شکست خورده خود را دنبال کند تا از منابع مالی برخی کشورهای منطقه همچون عربستان سعودی و امارات برخوردار شود.

آمریکا که در ماه‌های اخیر با حمایت از گروه‌های تروریستی داعش در رسیدن به اهدافش در سوریه و عراق با شکست مواجه 
شده است و تاب پیروزی محور مقاومت در منطقه غرب آسیا را ندارد در تلاش است تا با برگزاری چنین نشست های ضد ایرانی، نگاه‌ها و افکارعمومی جهان از اشغالگری غربی ها در کشورهای خاورمیانه و تجهیز کردن عربستان سعودی در جنگ یمن را 
به دیگر موضوعات مختلف معطوف سازد و البته این گونه  
توطئه های آمریکا در ضدیت با جمهوری اسلامی ایران قبل از اجرا شدن با شکست مواجه شده است. افزایش نگاه ضد صهیونیستی و پرداختن به موضوع فلسطین در کشورهای منطقه غرب آسیا و بعضاً آمریکای لاتین موجب نگرانی و ترس آمریکا شده است. 
غرب در تلاش است تا با ایجاد برخی گروه‌های تروریستی یا 
حمایت از برخی رخدادهای سیاسی همچون کودتاهای نافرجام، به اهداف شوم خود در جهان دست یابد. اما آمریکا برای نجات رژیم صهیونیستی هر چه بیشترتلاش می‌کند، با واکنش‌های منفی برخی دولت‌ها و ملت‌ها مواجه می‌شود. کما اینکه هنوز کنفرانس ورشو لهستان با موضوعیت ضد ایرانی برگزار نشده است شاهد عقب‌نشینی آمریکا از اهداف اصلی آن هستیم. موضوعی که خانم «می صبحی الخنساء» حقوقدان برجسته لبنانی و رییس ائتلاف بین‌المللی مبارزه با مصونیت از مجازات در گفت‌وگو با «صبح نو»،  بر آن صحه می‌گذارد و معتقد است؛ به طورحتم، جمهوری اسلامی ایران با چنین کنفرانسی ضعیف نمی‌شود چرا که مردم ایران اراده بزرگی دارند و آمریکا با چنین کنفرانس‌ها و نمایش‌هایی نمی‌تواند در دشمنی با ایران موفق باشد یا نظام اسلامی موجود در ایران را ساقط کند. گفت‌وگوی «صبح نو» با خانم «می صبحی الخنساء» که چندین کتاب حقوقی با موضوع فلسطین و لبنان به نگارش در آورده است، در ذیل می‌خوانیم؛
 
نقش ایران در مبارزه با استکبار جهانی به خصوص آمریکا چیست؟
آمریکا به همراه برخی از کشورهای غربی و تعدادی دیگر از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس تروریسم را درمنطقه گسترش دادند. ایران از جمله کشورهایی است که قربانی تروریسم است. نکته مورد اشاره این جاست که غرب ، تروریست‌ها را مورد احترام خود 
قرار می‌دهند و از آن‌ها حمایت مالی می‌کنند. جمهوری اسلامی ایران با تمام توان خود با تروریسم جهانی که مورد حمایت آمریکاست مبارزه می‌کند و این موضوع را با کمک سوریه، عراق و لبنان دنبال می‌کند تا تروریست‌ها به نابودی کامل برسند. 

تحلیل شما درباره اینکه گفته می‌شود ایران در جهان اسلام قدرتمند است چیست؟
 موضوعی که نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی هم به آن اذعان کرد و گفت که ایران قدرتمندترین کشور در جهان اسلام است. نتانیاهو همیشه می‌گوید که قدرت ایران بسیار جدی است؛ و ایران قوی‌ترین کشور اسلامی است. نتانیاهو می‌گوید، ایران تلاش می‌کند امپراتوری ایجاد کند و این امپراتوری را 
تا طرطوس سوریه ادامه دهد و به مدیترانه دست یابد.  او همیشه قدرت ایران را خطرناک توصیف می‌کند و ادعا می‌کند باید مانع تعهد یا  حضور ایران نسبت به سوریه شویم چرا که قصد دارد پایگاه نظامی در سوریه ایجاد کند. اما رژیم اسرائیل این را می‌داند که ایران با کمک به سوریه و برخی کشورهای منطقه موفق شد تا تروریست‌های داعش و دیگر گروه‌های تروریستی  را نابود سازد.

چرا کنفرانس لهستان با موضوع ضدیت با ایران برگزار می‌شود ؟
لازم است تا یک موضوع را به مردم لهستان یادآوری کرد زمانی که در طول جنگ جهانی دوم از حملات دشمنان‌شان فرار می‌کردند این ایران بود که آن‌ها را پذیرفت و در برخی شهرها همچون اصفهان به آن‌ها پناه داد.
ایران با تمام حمایت‌هایی که از مردم لهستان در زمان 
جنگ جهانی انجام داد، می‌بینیم که این اجازه به مردم آن کشور داده نمی‌شود که از منازلشان خارج شوند و برای ممانعت از برگزاری چنین کنفرانسی در لهستان فریاد زنند. البته مطرح شدن چنین موضوعی، نظر رسانه‌ها را به سوی خود جلب کرد. به نظر می‌رسد لهستان، به درخواست آمریکا، درتلاش است تا از تعداد بیشتری از کشورها در این کنفرانس دعوت کند.به طورحتم ، جمهوری اسلامی ایران با چنین کنفرانسی ضعیف نمی‌شود چرا که مردم ایران اراده بزرگی دارند و آمریکا با چنین کنفرانس‌ها و نمایش‌هایی نمی‌تواند در دشمنی با ایران موفق باشد یا نظام اسلامی موجود در ایران را ساقط کند. ایران بهای حمایت از فلسطین را که زیر فشار و ستم رژیم صهیونیستی است می‌پردازد. رژیمی که به انسانیت ایمانی ندارد و یهود را قوم برتر می‌داند. اما نمی‌داند که انسان‌ها نسبت به یکدیگر برتری ندارند مگر با ایمان.
چرا آمریکا به دنبال سرنگونی دولت منتخب مردم و اجرای کودتا در ونزوئلاست؟
آمریکا از کودتایی حمایت کرد که شکست خورده است، آن‌ها رییس جمهوری ونزوئلا را به حمایت از تروریسم متهم می‌کنند 
در حالی که رییس جمهوری ونزوئلا از شخصیت‌های شناخته شده جهانی است که سیاست آمریکا را بارها نقد کرده است. فراموش نکنیم که  مادورو رییس جمهوری ونزوئلا از موضوع فلسطین حمایت کرده است و نگاهش ضد صهیونیستی است. علاوه بر این، آمریکا چشم طمع به نفت ونزوئلا دوخته است و از این رو است که به رییس جمهوری و دولت آن فشار وارد می‌آورد اما 
در هر حال آمریکا محکوم به شکست است.

آیا غرب آسیا پس از نابودی داعش شاهد بحران‌های جدید خواهد بود یا خیر؟
آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال مطامع خود در غرب آسیا هستند. به نظر من تروریسم همچنان باقی می‌ماند و حتی پس از نابودی گروه‌های  تروریستی داعش هم ادامه دارد چرا که استکبار به دنبال مطامع خود در منطقه است.

captcha
شماره‌های پیشین