sobhe-no.ir
650
سه شنبه، ۱۶ بهمن ۱۳۹۷
15
گفت‌وگوی «صبح‌نو» با سهیل اسد مجری مسلمان ««هیسپان تی‌وی»

از بازیگری تئاتر تا دعوت مردم به اسلام

حجت‌الاسلام دکتر سهیل اسد، بازیگر آرژانتینی و کارگردان سابق تئاتر، چند دهه قبل، مسلمان شد و به ایران آمد و در حوزه علمیه قم تحصیل علوم اسلامی را آغاز کرد. او اکنون از اشخاص تأثیرگذار در شبکه ««هیسپان تی‌وی»» است.

خبر

صبح نو

خبر

توضیحات وزارت صنعت، معدن
 و تجارت به گزارش «کدام سلطان»
پیرو درج خبری با عنوان «کدام سلطان» در روزنامه «صبح‌نو» مورخ 15/10/97 برای تنویر افکار عمومی و همچنین اطلاع نویسنده مطلب فوق و مخاطبان هوشمند آن رسانه توجه به نکات زیر ضروری است:
1. وفق بند چهار مصوبه شماره 4353/ت55300 ه مورخ 22/1/1397 معاون اول محترم رییس‌جمهوری نرخ ارز 
به‌طور یکسان برای همه مصارف ارزی از تاریخ 22/1/1397 براساس هر دلار معادل 42000 ریال تعیین شده است. لذا کلیه واردکنندگان از جمله واردکنندگان انواع کاغذ و مقوا می‌توانستند نسبت به واردات آن اقدام نمایند.
2. براساس بندهای 1 و 6 مصوبه مورخ 25/5/1397 ششمین جلسه کارگروه تنظیم بازار مقرر گردید نظارت بر فرآیند ثبت سفارش، تخصیص ارز، واردات، عرضه و قیمت‌گذاری کاغذهای چاپ تحریر بر عهده کمیته‌ای با مسوولیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد.
3. وفق بند چهار مصوبه مورخ 14/6/1397 هشتمین جلسه کارگروه تنظیم بازار مقرر گردید که کمیته‌ای تخصصی با مسوولیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به تعیین فرآیند انتخاب، اصالت‌سنجی، کنترل پروفرم و تناژ واردات متقاضیان واردات کاغذ و شناسایی همه مصارف بخش جراید، دانشگاه‌ها و چاپخانه‌ها و ... و دسته‌بندی و عوامل توزیع کاغذ اقدام نماید و وفق بند 11 مصوبه مذکور مقرر گردید معاونت امور صنایع نسبت به بررسی درخواست‌های واحدهای تولید برای واردات مواد اولیه زمینه نظارت‌های کامل از طریق سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان معمول می‌گردد.
4. با عنایت به نامه مورخ 2/5/1397 رییس دفتر محترم معاون اول رییس‌جمهوری تأیید ثبت سفارش‌های انواع کاغذ چاپ و تحریر، روزنامه، بالکی و LWC با ارائه فرم تعهدنامه محضری تعیین شده طی نامه به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان صورت گرفته و این تعهدنامه‌ها به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید‌کنندگان به صورت دوره‌ای جهت نظارت‌های قانونی ارسال می‌گردد.
 
وزیر ارشاد:
 هنوز فیلمی در جشنواره ندیده‌ام
وزیر فرهنگ و ارشاد با تأکید بر اینکه همچون سال گذشته فیلمی را ندیده است، گفت: تصمیم بر این بوده تا من فیلم‌ها را نبینم که احیاناً نگاه شخصی در امور انتخاب و داوری دخالت پیدا نکند. آقای سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ظهر دوشنبه ۱۵ بهمن‌ماه از سینما هویزه مشهد بازدید کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره نسل جوانی که پس از انقلاب در سینمای ایران رشد کرده است، گفت: در مجموع امسال در جشنواره سی و هفتم، نسل جوانی که رویش‌های پس از انقلاب سینمای ایران هستند در فضای سینمای کشور دیده می‌شوند که رویش‌ها و فرآورده‌های انقلاب اسلامی است. 
در عرصه سینما ما تجربه طولانی نداشتیم و با انقلاب اسلامی اتفاق قابل توجهی در برخی از حوزه‌ها رخ داد که یکی از مهم‌ترین آن حوزه‌ها سینماست.
صالحی با اشاره به فیلمسازان و سینماگرانی که در جشنواره امسال حضور دارند، توضیح داد: در جشنواره سی و هفتم عمدتاً افرادی هستند که در بین مردم به‌عنوان سینماگران نسل انقلاب یاد می‌شوند، این خلاقیتی که پدید آمده باعث شده تا سینمای ایران به یکی از افتخارات هویتی و اجتماعی کشور تبدیل شده و در بسیاری از نقاط جهان، ایران را با سینمای آن می‌شناسند. همچنین نسلی در این سینما پدید آمده است که برآمده از خود جمهوری اسلامی است. 
به نظر می‌آید ما هنوز با قله سینمایی خود از نظر مضمونی و فرم فاصله داریم اما پیشرفت‌های خوبی را داشته‌ایم و امیدواریم که نقایص ما برطرف شده و پتانسیل ما افزایش پیدا کند. 

captcha
شماره‌های پیشین