sobhe-no.ir
648
یکشنبه، ۱۴ بهمن ۱۳۹۷
14

خبر

جشنواره فیلم فجر به سومین روز رسید

روز فرشته

روز سوم جشنواره فیلم فجر در سینمای رسانه‌ها روز فرشته‌ها بود. از انسان‌هایی که از فرشته‌ها هم بهترند تا فرشته‌ای که می‌خواهد شبیه انسان‌ها شود. با نقد سه فیلم روز سوم با ما همراه باشید.

صبح نو

خبر

«کی‌هنرپیشه‌است؟»درشبکه‌دو
مسابقه خانوادگی «کی هنرپیشه است؟» با فضایی معمایی و ساختاری نو در شبکه دو سیما در مرحله پیش‌تولید قرار دارد. به گزارش «فارس»، «کی هنرپیشه است؟» با محوریت خانواده و با ساختاری جدید و ویژه طراحی شده است. هفت شرکت کننده در این مسابقه با شغل خود شرکت می‌کنند و از میان آن‌ها دو شرکت‌کننده یکی هنرپیشه است و دیگری نقشی مکمل دارد که برای آن‌ها یک سناریوی از پیش تعیین شده در نظر گرفته شده. هنرپیشه نقش یک شرکت کننده واقعی را ایفا می‌کند و نقش مکمل نیز باید اذهان را از شناخته شدن هنرپیشه منحرف کند. در مسیر مسابقه، بینندگان، شرکت کنندگان و تماشاچیان باید هنرپیشه را پیدا کنند. برای این مسابقه که هم اکنون پیش‌تولید آن را انجام می‌دهیم ۶ مرحله در نظر گرفته شده. شرکت کنندگان طی این مراحل ضمن معرفی خود و پاسخ به پرسش‌هایی که سایر شرکت کنندگان از آن‌ها می‌کنند باید متوجه شوند که چه کسی هنرپیشه است. در هر مرحله با رأی‌گیری توسط سایر شرکت‌کننده‌ها یکی از شرکت‌کنندگان حذف می‌شود تا زمانی که تنها دو شرکت‌کننده باقی می‌مانند و هنوز هنرپیشه واقعی شناخته نشده است. 
«کی هنرپیشه است؟» کاری است از گروه اجتماعی فرهنگی شبکه دو به تهیه‌کنندگی آقای پیمان پورمقیمی که در ۶۳قسمت به زودی از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود.
 
اعلام10فیلم‌برترآرای‌مردمی‌جشنواره
اسامی ۱۰ فیلم برتر آرای مردمی سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در روزهای گذشته اعلام شد. به گزارش ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، نخستین نتایج از آرای مردمی آثار حاضر در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر اعلام شد. فیلم‌های مورد نظر به‌شرح ذیل است:«غلامرضا تختی» به کارگردانی آقای بهرام توکلی، «قسم» به کارگردانی آقای محسن تنابنده، «بیست و سه نفر» به کارگردانی آقای مهدی جعفری، «جان دار» به کارگردانی آقای حسین امیری دوماری و پدرام پورامیری، «شبی که ماه کامل شد» به کارگردانی خانم نرگس آبیار، «بنفشه آفریقایی» خانم مونا زندی وکیلی، «ماجرای نیمروز: رد خون» به کارگردانی آقای محمدحسین مهدویان، «سرخپوست» به کارگردانی آقای نیما جاویدی، «متری شیش و نیم» به کارگردانی آقای سعید روستایی، «قصر شیرین» به کارگردانی آقای رضا میرکریمی. مخاطبان فیلم‌های جشنواره برای شرکت در رأی‌گیری بهترین اثر از نگاه تماشاگران می‌توانند از ۲طریق این کار را انجام دهند. ساده‌ترین روش برای شرکت در رأی‌گیری شماره‌گیری #۷*۷۱۰* و طی کردن مراحل از طریق تلفن همراه است. راه دیگر استفاده از اپلیکیشن رأی‌گیری است که مخاطبان باید جهت دسترسی به آن کد «کیو آر» روی بلیت را اسکن کنند و از طریق اپلیکشن از میان پنج گزینه موجود، رأی خود را به فیلم بدهند.
 
مل‌گیبسون‌
با «مگس‌سیاه» همراه می‌شود
مل گیبسون و تای شرایدن در «مگس سیاه» با هم جلوی دوربین می‌روند. به گزارش ورایتی، مل گیبسون و تای شرایدن در حال مذاکرات نهایی برای بازی در فیلم «مگس سیاه» هستند که بر مبنای رمانی از شنون بروک ساخته می‌شود. فیلمنامه این فیلم را رایان کینگ نوشته و از فیلمنامه‌هایی بود که در فهرست سیاه امسال جای داشت. ژان-استفان سوویر کارگردان ۵۰ ساله فرانسوی که آخرین فیلمی که کارگردانی کرد فیلم تحسین شده «نماز قبل از سحر» بود این فیلم را کارگردانی می‌کند. داستان «مگس سیاه» داستان یک متخصص اورژانس جوان است که شرایدن نقش این شخصیت را بازی خواهد کرد. وی در حال مرور نخستین سال کاری‌اش است. پدر او با بازی گیبسون متخصصی است که بیشتر واقعیت‌های موجود در زندگی خیابانی در نیویورک را باور دارد. به این ترتیب مرد جوان به مسائلی چون جرم و جنایت، بی‌خانمان‌ها و مصرف گسترده مواد مخدر توجه نشان می‌دهد. 

captcha
شماره‌های پیشین