sobhe-no.ir
644
دوشنبه، ۰۸ بهمن ۱۳۹۷
5
رسانه‌های صهیونیستی به ناتوانی اطلاعاتی در برابر حزب‌الله اعتراف کردند

شکست رژیم اسرائیل در عملیات تونل‌ها

روزنامه‌ها و رسانه‌های صهیونیستی به‌صورت گسترده مصاحبه دبیرکل حزب‌الله را بازتاب دادند و عملیات‌های متعدد تل‌آویو در مرز لبنان برای کشف تونل‌ها را به سخره گرفتند.

جنگ اقتصادی آمریکا علیه ونزوئلا مصداق  «جنایت علیه بشریت» است

دوران کلاسیک استعمارگری غرب

صبح نو

رسانه‌های صهیونیستی به ناتوانی اطلاعاتی در برابر حزب‌الله اعتراف کردند

شکست رژیم اسرائیل در عملیات تونل‌ها

روزنامه‌ها و رسانه‌های صهیونیستی به‌صورت گسترده مصاحبه دبیرکل حزب‌الله را بازتاب دادند و عملیات‌های متعدد تل‌آویو در مرز لبنان برای کشف تونل‌ها را به سخره گرفتند.

 
«سید‌حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله پس از چند ماه سکوت یکشنبه شب در قاب شبکه لبنانی «المیادین» ظاهر شد و به تمام ادعاها و شایعات درباره خودش پایان داد.
 وی در این گفت‌وگو با «غسان بن جدو» به تحولات بسیاری پرداخت که یکی از آن‌ها عملیات 
رژیم صهیونیستی در مرز با لبنان موسوم به «سپر شمال» برای از بین بردن تونل‌ها بود.
نصرالله در پاسخ به نخستین سؤال درباره عملیات رژیم اسرائیل برای کشف تونل گفت: «ما ملزم نیستیم که بگوییم حزب‌الله تونل حفر کرده است. ما همیشه تمایل داریم که ابهام سازنده را در پیش بگیریم. حتی اسرائیل ادعا می‌کند که حزب‌الله عامل حفر تونل است؛ اما تاکنون دلیلی برای این ادعا ارائه نکرده است... البته که تونل‌هایی هست و بوده. حالا چه جدید چه قدیمی. و برخی را کشف کرده‌اند. حال جدای از اینکه چه زمانی حفر شده، قبل از جنگ‌2006 یا بعد آن یا اینکه چه کسی 
حفر کرده، به هر حال این تونل‌ها هست و نکته در این است که اسرائیل آن را دیر کشف کرده است و این شکست دستگاه اطلاعاتی اسرائیل بود. 
یکی از این تونل‌ها عمری در حدود سیزده یا چهارده سال داشت. یعنی ارتش، سرویس اطلاعات و دستگاه‌های آنان این را کشف نکرده بودند هر چند که رسانه‌های اسرائیلی از تونل‌ها صحبت کرده بودند.»
خبرگزاری «معا» فلسطین در همین راستا نوشت: «مقامات رسمی رژیم صهیونیستی قبل از سخنرانی آماده شده بودند تا با عنوان‌هایی از پیش تهیه‌شده و توزیع آن‌ها بر شبکه‌های عبری و خارجی، نتایج مترتب بر سخنرانی دبیرکل حزب‌الله را به شکست بکشانند؛ اما این طرح شکست خورد و بیشتر رسانه‌های عبری ترجیح دادند به شیوه خود این سخنرانی را پوشش دهند.»
 
عملیات تونل‌ها یک شکست برای اسرائیل است
روزنامه «اسرائیل هیوم» نزدیک به «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و حزب لیکود در صفحه اول خود عکسی رنگی از نصرالله چاپ کرد و زیر آن نوشت: «عملیات تونل‌ها (یک) شکست برای اطلاعات اسرائیل است.»
 روزنامه راست‌گرای «هاآرتص» هم به شیوه تمسخرگونه نوشت: «انتظار داشتیم اطلاعات اسرائیل این تونل‌ها را در سال‌1996 کشف کند.»
روزنامه شناخته شده «یدیعوت آحارونوت» هم به همین موضوع پرداخت و نوشت: «شاید هنوز تونل‌هایی باشند که اسرائیل آن را کشف نکرده باشد.» اما وبگاه «واللا» با انتشار تصویر همراه با لبخند سید‌حسن، از زبان وی نوشت: «غافلگیر شدیم که اطلاعات اسرائیل این تونل‌ها را دیر کشف کرد.»

رییس کمیته امور خارجی کنست: تونل‌ها بخشی از طرح حزب‌الله برای حمله به اسرائیل است
افزون بر این؛ آوی دیختر، رییس کمیته امور خارجی و دفاع کنست رژیم صهیونیستی دیروز یکشنبه اعلام کرد که احتمال وجود تونل‌های متعلق به حزب‌الله در مناطق مرزی شمال که هنوز کشف نشده‌اند، وجود دارد.
اما دیختر در عین حال ارتش اسرائیل را به تأکید بر عدم وجود تونل‌های بیشتر متعلق به حزب‌الله لبنان در مرزی‌های شمالی فلسطین اشغالی دعوت کرد.
سید‌حسن نصرالله در مصاحبه با «المیادین» تأکید کرد: «اقدام نتانیاهو برای کشف تونل‌های حزب‌الله رعب و وحشت را در میان اسرائیلی‌ها به ارمغان آورد، زیرا آنان هم‌اکنون پس از آنکه تنها از موشک‌های حزب‌الله ترس داشتند دچار یک نگرانی دیگر نیز شده‌اند.»
 دبیر کل حزب‌الله لبنان افزود: «ما طرحی حساب‌شده برای تسلط بر منطقه الجلیل داریم و اسرائیلی‌ها هرگز نمی‌دانند ما از کجا وارد خواهیم شد و اجرای این طرح تنها مبتنی بر تونل‌ها نیست.»
آوی دیختر، رییس پیشین شاباک در واکنش به این بخش از سخنان سید‌حسن نصر‌الله گفت: «ارتش اسرائیل ابزارهای مختلفی دارد و همان‌طور که ما 6‌تونل را در مرزهای شمالی کشف کردیم، می‌توانیم از هر اقدام دیگری برای حفر تونل اطلاع پیدا کنیم.»
 دیختر در ادامه سخنان خود تأکید کرد: «تونل‌ها بخشی از برنامه حمله حزب‌الله به اسرائیل است، بنابراین اجزای دیگر این طرح باید ما را نگران کند.»
البته، کانال دو تلویزیون رژیم صهیونیستی نگرانی را در میان صهیونیست‌ها توصیف کرد و کانال‌13 این رژیم به‌صورت گسترده سلامتی و سرحالی نصرالله را بازتاب داد.
 
برداشت تحلیلگر اسرائیلی از تابلوی اتاق نصرالله
 «شمریت مئیر» تحلیلگر اسرائیلی با انتشار تصویری از تابلوی بالای سر دبیرکل حزب الله لبنان که بر روی آن آیه «ادخلوها بسلام آمنین» نقش بسته، این آیه را از نگاه خود برای اسرائیلی‌ها تعبیر کرد.
 وی با اشاره به این آیه توییتی با این مضمون نوشت: «کار حزب‌الله پس از کشف تونل‌ها تمام شده است، این تابلو هم نشانه آن است، بر روی آن نوشته شده: «ادخلوها بسلام آمنین»، یعنی حزب‌الله خواهان صلح با ماست.»
 این تفسیر بی‌پایه و اساس از سوی این تحلیلگر اسرائیلی در شرایطی عنوان شده که  آیه‌46 سوره حجر در قرآن کریم برای «خوش‌آمدگویی به بهشتیان» استفاده می‌شود.
 در این سوره می‌خوانیم: «ان المتقین فی جنات وعیون‌،  ادخلوها بسلام آمنین». به این معنا که  پرهیزگاران در باغ‌های سر‌سبز بهشت و در کنار چشمه‌های آن هستند. فرشتگان الهی به آن‌ها می‌گویند با سلامت و امنیت داخل این باغ‌ها شوید.
 یعنی ایشان مستقر در بهشت‌ها و چشمه‌سارها هستد. به آن‌ها گفته می‌شود بدانجا درآیید با سلامی وصف‌ناپذیر؛ سلامی که نمی‌توان وصفش را بیان کرد. به آنجا درآیید در حالی که از هر شر و ضرری ایمن هستید.
 
نصر‌الله: همه گزینه‌های مقاومت روی میز است
دبیر کل حزب‌الله لبنان در گفت‌وگو با شبکه خبری «المیادین»، که سه ساعت طول کشید، اعلام کرد عملیات تونل اسرائیل هم در سطح سیاسی و هم در سطح اطلاعاتی شکست خورد، همان‌طور که در سوریه دچار شکست راهبردی شده است.
وی با اشاره به اینکه همه گزینه‌های مقاومت روی میز است، تأکید کرد: «اگر اسرائیلی‌ها تجاوز کنند، پشیمان خواهند شد، یکی از نکاتی که من به نتانیاهو یا دیگر سران اسرائیلی می‌گویم، این است که مرتکب اشتباه نشوند. ما گزینه‌های‌مان همه آماده است. تا امروز دشمن می‌گفت گزینه‌های ما روی میز است؛ اما امروز مقاومت در جایگاهی است که می‌تواند بگوید تمام گزینه‌های ما روی میز است... هر آنچه از ایستادگی، مقاومت و قدرت لازم است و عقل و درایت و شجاعت حکم می‌کند، نزد ما موجود است.»
نصر‌الله در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه 40سال است آمریکا نتوانسته مقابل جمهوری اسلامی کاری کند، تأکید کرد: «من به حکام، مردم و دولت‌ها و اسرائیلی‌ها در منطقه می‌گویم که آمریکایی‌ها هر آنچه توانسته‌اند، انجام داده‌اند. شما ببینید که دارند با طالبان توافق می‌کنند که از افغانستان خارج شوند و در مقابل طالبان اجازه ندهد که القاعده و دیگران بازگردند. ببینید دارند طوری رفتار می‌کنند که گویی طالبان حاکم آینده است. آمریکایی‌ها نه برای خاطر محمد بن‌سلمان و نه برای خاطر محمد بن‌زاید و نه حتی برای خاطر نتانیاهو توانایی این را ندارند که جنگی جدید در منطقه راه بیندازند. ترامپ می‌خواهد همه را یک جا جمع کند تا مقابل ایران بگذارد تا آن را با جنگ ساقط کند؛ اما نمی‌توانند. الان 40سال است که آمریکا و کل دیکتاتورهای عالم مقابل جمهوری اسلامی مبارک ایران ایستاده‌اند؛ اما بگویید چه توانسته‌اند بکنند؟!»

captcha
شماره‌های پیشین