sobhe-no.ir
644
دوشنبه، ۰۸ بهمن ۱۳۹۷
1
رهبر انقلاب در دیدار مسوولان دفتر تبلیغات اسلامی:

حوزه علمیه قم برای ابهام‌ها و مشکلات دینی راه‌حل داشته باشد

«صبح‌نو» در گفت‌وگو با کارشناسان اقتصادی مزایا و تبعات اختصاص ارز دولتی به کالاهای اساسی را بررسی کرد

ارز ترجیحی؛ معضل یا راه حل

تأمین کالاهای اساسی همواره یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های دولت‌ها بوده و این موضوع به چالشی بزرگ در کشور تبدیل شده است، چرا که تأمین این کالاها نیاز به راه‌های باز دارد تا از طریق واردات به بازار و چرخه تولید وارد شوند؛ اما برای ایران که از ابتدای سال‌1357 با پیروزی انقلاب و دشمنی استکبار جهانی همیشه مورد تحریم بوده، این کار قدری مشکل است.

اطلاعات «صبح‌نو» نشان می‌دهد اصلاح‌طلبان سیدعباس صالحی را برای انتصاب معاون مطبوعاتی تحت فشار گذاشته‌اند

فشار بر وزیر فرهنگ

ظاهراً اصلاح‌طلبان چشم امیدشان به انتصاب یک نفر از خودشان به‌عنوان معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد است و در این راه نیز از فشار، شایعه و ... دریغ نمی‌کنند.

سر مقاله

نه رییس، نه جمهور

«همایون‌اسعدیان»کارگردان سریال‌شبکه سه درگفت‌وگوبا«صبح‌نو»:

برای«لحظه‌گرگ‌ومیش»به‌اندازه‌پنج‌فیلم‌انرژی‌گذاشتم

سریال «لحظه گرگ‌ومیش» به کارگردانی آقای همایون اسعدیان و نویسندگی مشترک وی با خانم مونا انوری‌زاده این شب‌ها از آنتن شبکه سه سیما مهمان مخاطبان رسانه ملی شده است.

رسانه‌های صهیونیستی به ناتوانی اطلاعاتی در برابر حزب‌الله اعتراف کردند

شکست رژیم اسرائیل در عملیات تونل‌ها

روزنامه‌ها و رسانه‌های صهیونیستی به‌صورت گسترده مصاحبه دبیرکل حزب‌الله را بازتاب دادند و عملیات‌های متعدد تل‌آویو در مرز لبنان برای کشف تونل‌ها را به سخره گرفتند.

روایت «صبح‌نو» از جای خالی تبلیغات گردشگری برای سفر به ایران در عرصه بین‌المللی را بخوانید

جذابیت سفر به ایران، ناشناخته است

صنعت گردشگری یکی از مهم‌ترین منابع درآمدزایی هر کشوری است، این صنعت به‌عنوان یک فرصت برای ایجاد اشتغال شناخته می‌شود که نقش قابل توجهی در استفاده از سرمایه‌های اجتماعی و فرهنگی و عرضه آن به دیگر کشورها دارد. صنعت گردشگری تنها محدود به گردشگران نمی‌شود، بلکه افرادی را که به هر دلیلی از کشوری به کشور دیگر یا از شهری به شهر دیگر سفر می‌کنند هم دربر می‌گیرد.

«صبح‌نو» از تحول سلامت کشور طی 40سال اخیر گزارش می‌دهد

از پزشکان وارداتی تا تحول صادراتی

وزارت بهداشت و درمان که این روزها به‌عنوان دومین وزارتخانه بزرگ کشور از آن یاد می‌شود در چهار دهه اخیر دچار تحولات فراوانی شده است. شیوع بیماری‌های واگیردار، کمبود پزشک و پرستار، واردات تجهیزات پزشکی و دارو از جمله مشکلاتی بود که سلامت ایرانیان را در معرض خطر جدی قرار داده بود. حالا در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، نه خبری از شیوع بیماری‌های واگیردار هست نه پزشکان پاکستانی. چهل سال تلاش در حوزه سلامت کشور سبب شده از میانگین شاخص‌های سازمان بهداشت جهانی وضعیت بهتری داشته باشیم.

توزیع بسته‌های حمایتی سؤالات بسیاری را برای مردم به وجودآورده است

چشم به راه پیامک واریز

توزیع بسته‌های حمایتی سیاست جدید دولت بود که با توجه به مشکلات اقتصادی و معیشتی‌ای که برای ایرانیان به وجود آمد در دستور کار قرار گرفت. این برنامه برای بسیاری یادآور توزیع سبدکالا در سال‌های آغازین فعالیت دولت یازدهم بود. اگرچه توزیع بسته‌های حمایتی از اواخر آبان‌ماه آغاز شده و همچنان ادامه دارد اما در این مسیر با انتقاداتی مواجه بوده است. بسته‌هایی که گفته شده مبلغ نهایی آن با توجه تعداد خانوار از 100 هزار تومان تا 300 هزار تومان متغیر خواهد بود.

جشن‌های 2500‌ساله، تلاش مذبوحانه شاه برای ارائه تصویری پر ابهت از حکومتش بود

مضحکه پر زرق‌و‌برق

حکومت پهلوی دوم در مهرماه سال‌۱۳۵۰ با برنامه‌ریزی از قبل طراحی‌شده تصمیم گرفت جشن‌های ۲۵۰۰‌ساله شاهنشاهی را برگزار کند. مانور قدرت در منطقه و همچنین مشروعیت‌بخشی به نظام شاهنشاهی، بر اساس برآوردها ۳۰۰‌میلیون دلار برای حکومت پهلوی آب خورد. رژیم در قالب این جشن‌ها تعدادی از سران کشورهای جهان را به ایران آورد تا به زعم خود، فرّ و شکوهش را در معرض دید جهانیان قرار دهد، در حالی که تنها فروپاشی خود را تسریع بخشید و هفت سال پس از آن، انقلاب اسلامی ایران به ثمر نشست.

شماره‌های پیشین