642
شنبه، ۰۶ بهمن ۱۳۹۷
1
نیروی زمینی ارتش آخرین دستاوردهای خود را در میدان نبرد ارزیابی کرد

نمایش توان دفاعی در رزمایش اقتدار

روز گذشته رزمایش بزرگ اقتدار ۹۷ نزاجا با اعلام رمز «یا زهرا ؟س؟» از سوی امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش برگزار شد.

مرضیه هاشمی: 

در مقابل ظلم آمریکا می‌ایستیم

پیوستن به FATF تحریم‌ها را عمیق‌تر می‌کند

تعهد از ما تحریم از آن‌ها

نوع رفتار دولت یازدهم و به‌تبع آن دولت دوازدهم در قبال معاهدات بین المللی، نظیر توافق پاریس، سند 2030 و به طریق اولی، برجام بر این اساس بوده که چنانچه ایران به این فرآیندها ملحق نشود، فشار، جنگ و تحریم‌های گسترده نصیب کشور خواهد شد. موضوعی که پس از الحاق کشورمان به معاهدات مزبور و معاهداتی از این دست و پس از آن تشدید فشارها و تحریم‌ها علیه کشورمان، عدم صدق کلام مسوولین مربوطه به‌روشنی بر اذهان و افکار عمومی روشن شده است.

نیروهای مسلح ونزوئلا از مادورو حمایت کردند

ونزوئلا؛دوباره کودتادوباره آمریکا

کودتای نافرجام ونزوئلا در حالی اواخر این هفته در کاراکاس روی داد که با حمایت مستقیم آمریکا و برخی دیگر از کشورهای اروپایی همراه شد. کودتایی که امروز شنبه در شورای امنیت مطرح می‌شود و چین و روسیه از مخالفان اصلی سیاست‌های آمریکا برای این‌گونه توطئه‌ها در سایر کشورها هستند. شامگاه چهارشنبه سوم بهمن «اماخوان گوایدو» رییس شورای ملی ونزوئلا و رهبر مخالفان این کشور با حمایت آمریکا و برخی کشورها شامل فرانسه، برزیل، آرژانتین و کانادا، طی سخنرانی در جمع معترضان مادورو، خود را رییس‌جمهوری ونزوئلا خواند. به فاصله نیم‌ساعت از این اقدام، «دونالد ترامپ» رییس‌جمهوری آمریکا در بیانیه‌ای مداخله‌جویانه ازاین تصمیم استقبال کرده و گوایدو را به‌عنوان رییس‌جمهوری موقت ونزوئلا به‌رسمیت شناخت. «نیکلاس مادورو» در سخنرانی در جمع هواداران خود با اعلام قطع روابط دیپلماتیک با آمریکا گفت که به دیپلمات‌های آمریکایی ۷۲‌ساعت فرصت داده تا خاک این کشور را ترک کنند. فرصتی که امروز شنبه پایان می‌یابد و مقامات دیپلماتیک آمریکایی باید کاراکاس را ترک کنند.

«حسن‌خجسته»عضوهیأت‌انتخاب‌جشنواره‌فجردرگفت‌وگوبا«صبح‌نو»:

فیلم‌های جشنواره لزوماً ‌اکران‌عمومی نمی‌شوند

جشنواره سی‌وهفتم فیلم فجر در آستانه آغاز به کار قرار دارد و تحلیل‌ها و گمانه‌زنی‌های مختلفی درباره فیلم‌های حاضر در این رویداد مطرح می‌شود.

حمایت اعضای سابق و فعلی شورای شهر تهران از فردی که اسناد محرمانه را منتشر کرد

شلوغ‌کاری علیه حکم قضایی

یاشار سلطانی، فعال رسانه‌ای که از اوایل شهریورماه سال95 و با انتشار اسناد محرمانه درباره واگذاری املاک توسط شهرداری تهران خود را در عرصه رسانه‌ای کشور معروف کرد، با رأی دادگاه به تحمل پنج سال حبس محکوم شده است. این در حالی است که برخی از اعضای فعلی و سابق شورای شهر تهران علیه این حکم تاخته و باز هم درباره پرونده واگذاری املاک در زمان مدیریت آقای محمدباقر قالیباف، شهردار اسبق تهران اظهارنظر کرده‌اند.

گفت‌وگوی «صبح‌نو» با علی‌اصغر عزتی‌پاک درباره داستان انقلاب

انقلاب نویسندگان‌ خود را در گفتمان کلان پیدا کرده است

آقای علی‌اصغر عزتی‌پاک از نویسندگان خوب ایران است ودر سال‌های اخیر هم آثار خوبی را منتشر کرده است. او در مدرسه رمان مؤسسه شهرستان ادب در تربیت نسلی از داستان‌نویسان تلاش می‌کند تا از دغدغه انسان ایرانی بنویسند. با وی درباره داستان انقلاب و چگونگی تحول و رخ دادن این اتفاق هم‌صحبت شدیم.

آیافساداقتصادی‌دامن‌سینما را آلوده‌کرده‌است

پول‌شویی‌دراماتیک‌‌وسکوت‌رفقای«شهرزاد»!

موضوع ورود پول‌های کثیف به سینما در دو سال اخیر به طور جدی خبرساز شده است و تا جایی ادامه‌دار شده که حتی جشنواره سی‌وهفتم فجر نیز از حواشی‌اش در امان نمانده است.

سر مقاله

چه کسی در لبه پرتگاه است

به بهانه بحران اخیر در ونزوئلا به بررسی مسائل رسانه‌ای حول این اتفاق پرداختیم

لایک اینستاگرام به کودتاگران

اتفاقات و بحران‌ها همیشه یک دست فرمان ندارد. خیلی اوقات وقایع قبل از شروع در شبکه‌های اجتماعی پخته و آماده می‌شود. وقایع اخیر ونزوئلا نشان داد که شبکه‌های اجتماعی در بزنگاه کاملاً در خط امپریالیسم رسانه‌ای عمل می‌کنند. عملکرد شبکه اجتماعی اینستاگرام در اعطای تیک آبی به رهبر مخالفان دولت ونزوئلا نشان داد دولت‌های غربی ابزار کارشان را وسیع‌تر و متنوع‌تر کرده‌اند.

فؤاد ایزدی در گفت‌وگو با «صبح‌نو» :

مشکلات مردم با سرنگونی دولت مادورو  بیشتر می‌شود

سفیر اسبق ایران در ونزوئلا در گفت‌وگو با «صبح‌نو»:

آمریکا به‌دنبال تحقق رویای  حیاط خلوت خود در ونزوئلاست

شماره‌های پیشین