638
یکشنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۷
5
تحریم؛ پاداش پایبندی ایران به توافق هسته‌ای

نمایش مضحک اروپا در برجام

کشورهای اروپایی بعد از نمایش‌های ساختگی مخالفت با آمریکا و مانور روی وعده و وعیدهای لفظی برای حفظ برجام، اکنون منفعت را در آشکارسازی غش به سمت «دونالد ترامپ»، رییس‌جمهوری آمریکا دیده‌اند و آماده اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران هستند.

خبر

مهدی محمدی در گفت‌وگو با «صبح‌نو»:

اروپا به دنبال بازگرداندن تحریم‌ها  طبق فرمول  آمریکاست

صبح نو

مهدی محمدی در گفت‌وگو با «صبح‌نو»:

اروپا به دنبال بازگرداندن تحریم‌ها  طبق فرمول  آمریکاست

 

 آقای مهدی محمدی، کارشناس سیاست خارجی در گفت‌وگو با «صبح‌نو» در واکنش به رفتار اخیر اروپایی‌ها گفت: تردیدی نیست که اروپا در یک تفاهم راهبردی علیه ایران با آمریکا قرار دارد. اروپایی‌ها موضوع را از حیث زمانی تا جایی کش دادند که تحریم‌های آمریکا کاملاً روی دولت ایران اثر کند و دولت به حداقل مقدار امتیاز راضی شود. به همین دلیل است که ساختار SPV به‌گونه‌ای است که اولاً برخی هدف‌های کلیدی آمریکا مثل تحمیل FATF و CFT به ایران و گرفتن کنترل پول نقد از ایران را محقق می‌کند و ثانیاً به هیچ وجه به ساختار تحریم‌های آمریکا آسیب نمی‌زند.
 وی افزود: از این رو من تصور می‌کنم اروپا در همین موضوع نشان داد هدف آن نه تضمین منافع اقتصادی ایران از برجام، بلکه صرفاً نگه‌داشتن ایران در برجام است و با این فرمول برجام آینده خوبی نخواهد داشت. از این مهم‌تر اینکه اروپا می‌خواهد مطابق فرمول آمریکا تحریم‌های هسته‌ای را به‌بهانه‌های موشکی و منطقه‌ای بازگرداند. در این صورت دیگر تمام شکاف‌های میان اروپا و آمریکا پر خواهد شد و عملاً تصور اینکه اروپا مقابل آمریکا ایستاده بی‌معنا خواهد بود.

captcha
شماره‌های پیشین