638
یکشنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۷
3
هفت روز تا تعیین تکلیف عضویت در کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان‌یافته

مجمع هم برای عضویت در پالرمو به نتیجه نرسید

روز گذشته بررسی لایحه الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان‌یافته فراملی (پالرمو) در دستور کار مجمع تشخیص مصلحت نظام بود و از آنجایی که ایرادات بسیاری درباره آن توسط اعضا ذکر شد، به رأی‌گیری نرسید.

گروه اقدام ایران و ما

یادداشت دکتر علی دارابی

صبح نو

گروه اقدام ایران و ما

یادداشت دکتر علی دارابی

«گروه اقدام ایران» که با هدف تغییر رفتار ایران در 28 مردادماه امسال (همزمان با کودتای 28 مرداد 1332 آمریکا - انگلیس علیه دولت مردمی دکتر محمد مصدق و بازگرداندن مجدد شاه فراری به سلطنت) در وزارت امور خارجه آمریکا تأسیس شد، در طرحی 240 میلیون دلاری ، اقدامات 10 گانه را علیه «مردم ایران » تصویب کرده است؛
  تلاش برای برگزاری انتخابات آزاد بدون دخالت نهادهای نظارتی با القای رهایی از حکومت جمهوری اسلامی ایران
  مدیریت فضای مجازی از طریق بسیج تیم سایبری از فارسی‌زبانان در شبکه توییتری زیر نظر وزارت امور خارجه آمریکا
  تلاش گسترده برای تطهیر رژیم وابسته، خائن و مستبد رژیم پهلوی 
با برجسته‌سازی برخی خدمات و عملکرد رژیم سابق
  بایکوت خبری و رسانه‌ای خدمات و کارنامه نظام در 40 سال اخیر با هدف القای ناکارآمد نشان دادن جمهوری اسلامی
  برنامه‌ریزی گسترده برای دامن زدن به اختلافات قومی، نژادی، مذهبی در ایران با هدف بهره‌برداری در انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه 1398
  تمرکز یافتن بر جوانان و زنان ایرانی برای ایجاد مطالبات ساختارشکنانه و 
خلاف امنیت ملی کشور و دامن زدن به آن‌ها
  برنامه‌ریزی برای مخدوش کردن اعتبار و وجاهت جهانی انقلاب اسلامی به‌خصوص تلاش برای فرو کاهیدن اعتبار و منزلت انقلاب اسلامی در نزد جنبش‌های آزادی‌بخش جهان
  بایکوت خبری و رسانه‌ای نام، افکار و اندیشه‌های امام خمینی ؟ره؟ و رهبر معظم انقلاب اسلامی همراه با ایجاد و القاء شبهه و پرسش‌های فراوان درباره امام؟ره؟ و رهبری
  تلاش برای فرسایش و کاهش «سرمایه اجتماعی» و اعتماد عمومی مردم به نظام و مسوولان کشور
تخریب مستمر اقدامات مستشاری ایران در منطقه که براساس درخواست کشورهای دوست و مسلمانان صورت گرفته است.
اگر چه در جنگ اراده‌ها این بار نیز مردم ایران پیروز خواهند بود. اما جای این پرسش وجود دارد که دولت و مجلس ایران برای مقابله با اقدامات و توطئه‌های دشمنان قسم خورده انقلاب و مردم ایران که آمریکا در رأس آن است چه اقداماتی را انجام داده‌اند؟ اهم پرسش‌هایی که در این زمینه دولت و مجلس شورای اسلامی باید پاسخگو باشند. عبارت است از:
 مرکزیت و قرارگاه مقابله با توطئه‌های آمریکا و متحدان آن در چه سازمانی و با کدام مدیریت تشکیل شده است؟
در لایحه بودجه سال 97 و نیز سال 98 چه میزان اعتبار و بودجه برای مقابله با اقدامات ضد مردمی و ضد امنیت ملی ایران که آمریکا به‌دنبال آن است پیش‌بینی شده است؟
در جنگ نرم و رسانه‌ای که آمریکا علیه ملت ایران به راه انداخته است 
دولت و مجلس چه میزان بودجه و اعتبار برای رسانه‌های ایران به‌طور اعم و صدا و سیمای جمهوری اسلامی با 150 شبکه رادیویی و تلویزیونی که به بیش از 35 زبان فراملی برنامه تولید و پخش می‌کند به‌طور اخص در نظر گرفته‌اند؟ آیا کاهش معنادار بودجه و اعتبار صدا و سیما در سال 98 در لایحه بودجه، کوتاهی و قصور نابخشودنی در این جنگ رسانه‌ای نیست؟
در حالی که آمریکا و متحدان مرتجع منطقه‌ای آن از «ناتوی عربی» و تشکیل اتحادیه‌ها و پیمان‌های نظامی علیه ایران سخن می‌گویند و کشورهای منطقه میزبان سران آمریکا، رژیم اشغالگر قدس و سایر متحدان آمریکاست، دولت و مجلس برای افزایش توان دفاعی و امنیتی کشور چه اقداماتی را تدارک دیده‌اند؟ میزان افزایش بودجه اعتبار سال آینده آنان چقدر است؟
وزارت امور خارجه ایران برای بسیج همه نیروها و امکانات کشور و نیز حضور مؤثر در عرصه دیپلماسی عمومی در عرصه جهانی چه برنامه‌ها و اقدماتی را برای روشنگری افکار عمومی جهانی نسبت به توطئه‌های آمریکا و متحدان آن انجام و در دستور کار دارد ؟ آیا دستگاه دیپلماسی کشور همچنان باید منفعلانه نظاره‌گر «اجلاس‌هایی علیه ایران در لهستان» و سایر کشورهای جهان باشد ؟
در حالی که آمریکا در حال هماهنگ کردن سایر کشورها علیه ایران است و همواره از زبان زور و توهین با مردم و مسوولان ایران سخن می‌گوید و در فضاهای مجازی از هر تلاشی برای انگ زدن به مقامات ایرانی دریغ نمی‌ورزد، علت این همه اعتماد و خوش خیالی مقامات و مسوولان دولتی ایران به تغییر رفتار و اقدام آمریکا چیست؟
و ...
این‌ها نمونه پرسش‌ها و سؤالات فراوانی است که مسوولان و مقامات ایرانی 
در دولت و مجلس، گویا این اقدامات آمریکا را که در صدر آن «تشدید تحریم‌ها و محاصره اقتصادی» و«سخت کردن شرایط زندگی و معیشتی مردم ایران» را هدف خود قرار داده‌اند آن‌گونه که «جدی و خطرناک» است «باور» ندارند؟!
افکار عمومی از دولت و مجلس انتظار عملی و جدی دارند. با سخنرانی، شعار و توییت کردن که سرلوحه مقامات ایرانی شده است مشکلات کشور و مقابله همه‌جانبه با تهدیدات دشمن حل نمی‌شود.

captcha
شماره‌های پیشین