sobhe-no.ir
633
یکشنبه، ۲۳ دی ۱۳۹۷
1
صعودی شیرین پیش از نبرد انتقامی

کی‌روش علیه تیم ملی، تیم ملی به فکر قهرمانی

تیم ملی ایران بعد دو پیروزی پرگل برابر یمن و ویتنام که شروعی توفانی در جام ملت‌های 2019 امارات بود، بیش از گذشته به عنوان مدعی قهرمانی در این جام مورد توجه کارشناسان داخلی و خارجی و هواداران فوتبال قرار گرفته است.

خبرنگار «صبح‌نو» در یکی از روزهای کلاس استادشفیعی کدکنی، سر کلاس وی در دانشگاه تهران حاضر شده است

سزای تکیه‌گهت منظری نمی‌بینم

سه‌شنبه دو هفته پیش(۱۱ دی‌ماه) بود که استاد محمدرضا شفیعی‌کدکنی وارد دانشگاه تهران نشد و طبعاً کلاس ایشان نیز برگزار نشد. بلافاصله شبکه‌های مجازی و دانشجویان استاد، خبر از ممانعت از ورود ایشان، به‌علت نداشتن کارت پرسنلی، دادند و دکتر میلاد عظیمی نیز این مطلب را در کانال شخصی‌اش منتشر کرد؛ اما وی پس از ساعاتی مطلب را از کانالش حذف کرد و علت این اتفاق را، به نقل از دو دوست موثق، بسته بودن در ورودی و نبودن نگهبان در آنجا ذکر کرد. باری، علت این اتفاق هر چه که بوده، ما با آن کاری نداشته و قصد پرداختن به آن را نداریم؛ چرا که گویا خود استاد پس از رسانه‌ای شدن این موضوع ناراحت شده و گفته‌اند: «دانشجویان به درس‌شان برسند و رها کنند.» خبرنگار «صبح‌نو» که از قضا خود در سالیانی نه‌چندان دور از دانشجویان استادشفیعی‌کدکنی بوده است به بهانه آن اتفاق یک روز از حضور خودش در کلاس ایشان را روایت کرده است. این روایت جذاب از نحوه سلوک استاد با دانشجویان را بخوانید.

برگزاری همایش ضد ایرانی در ورشو برخورد قاطع دستگاه دیپلماسی ایران را طلب می‌کند

سفیر لهستان را اخراج کنید

وزارت خارجه آمریکا قصد دارد ماه آینده اجلاس بین‌المللی درباره خاورمیانه و با محوریت ایران برگزار کند؛ موضوعی که مایک پمپئو در مصاحبه‌ای آن را اعلام و تأکید کرد که این همایش با هدف کاهش نفوذ منطقه‌ای ایران در غرب آسیاست. ادعایی که واکنش مقامات کشورمان، از جمله دبیر شورای عالی امنیت ملی و وزیر خارجه کشورمان را به‌همراه داشت. دکتر ظریف با یادآوری اینکه ایران جان لهستانی‌ها را در جنگ جهانی دوم نجات داده است، گفت که اکنون ورشو میزبان سیرک مذبوحانه ضد ایرانی می‌شود. انتظار می‌رود با چنین سیاست‌های تفرقه‌انگیزانه مقامات آمریکایی، دستگاه دیپلماسی کشورمان نسبت به این اقدامات بوداپست در میزبانی همایش ضد ایرانی، سفیر لهستان را فراخوانده یا نسبت به اخراج آن اقدام ورزد.

سر مقاله

دور زدن اتحاد

«مهدی‌نقویان»کارگردان‌مستندخبرساز«خارج‌ازدید2»درگفت‌وگوبا«صبح‌نو»:

حساسیت‌های‌دولتی ‌را از فیلم‌حذف‌کردیم

مجموعه مستند «خارج از دید2» به کارگردانی آقای مهدی نقویان از شبکه سه سیما در حال پخش است. این مستند سر و صدای زیادی در فضای مجازی ایجاد کرده است.

«صبح‌نو» از بحران گرسنگی در انگلیس گزارش می‌دهد

زیر پوست لندن

فقر یکی از مشکلاتی است که همواره در کشورهای جهان سوم و کمتر توسعه یافته چالش برانگیز بوده است. اما کشور ما ایران درچهار دهه اخیر توانسته به خوبی شکاف طبقاتی را کم کند و فقر مطلق را از بین ببرد، اگر چه مردم جامعه این روزها با مشکلات اقتصادی مواجه هستند اما سیاست‌های دولت بر روی کاهش این فشارها تمرکز دارد. اما موضوع فقر و گرسنگی بر خلاف تصور بسیاری از ما در اروپا بسیار ریشه‌دار‌تر است به‌طوری که روزانه اخباری مبنی بر گسترش فقر مطلق در انگلیس می‌بینیم و حتی در روزهای گذشته خبرهایی درباره تأسیس وزارت گرسنگی در این کشور نیز به گوش رسیده است. به نظر می‌رسد این روزها مشکل گرسنگی به یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های دولت ترزا می تبدیل شده است.

سوریه، رژیم اسرائیل را مسوول حمله هوایی به اطراف فرودگاه بین‌المللی دمشق دانست

اعزام ناوهای آمریکا به سوریه

یک منبع نظامی سوری اعلام کرد،‌ هشت فروند موشک رژیم اسرائیلی ازحریم هوایی لبنان مواضعی در غرب دمشق، پایتخت سوریه را هدف قرار دادند که سامانه‌های دفاع هوایی سوریه شش مورد آن‌ها را ساقط کردند.

مداقه‌ای در باب ارزشمندی آثار هنری به بهانه برگزاری دهمین دوره حراج تهران

فروش پیغام سروش

حراج تهران تنها حراجی معتبر آثار هنری در ایران است. حراجی که هر سال میزبان آثار شناخته‌شده‌ترین هنرمندان ایرانی است. از نقاش‌ها گرفته تا عکاس‌ها و مجسمه‌سازان. این حراج در تمام ادوار برگزاری‌اش پرحاشیه و پر سروصدا بوده است. از مناقشاتی که بر سر اصالت آثار عرضه‌شده درگرفت تا گمانه‌زنی‌ها درباره پولشویی به‌وسیله خرید آثار هنری. در میان همه این سروصداها پرسش مهم از نظرها پنهان شده است؛ آثار هنری چگونه ارزشمند می‌شوند و چرا برای آن‌ها تا این اندازه پول پرداخت می‌شود؟

دیدار ماکرون با معترضان هم نتوانست مانع تظاهرات در خیابان‌های فرانسه شود

رستاخیز پاریس در نهمین شنبه اعتراضی

معترضان فرانسوی درحالی دیروز نهمین شنبه اعتراضی خود را رستاخیز قیام نامیدند و از حضور حداکثری خود برای شرکت در تظاهرات خبر داده بودند که یک انفجار مهیب در پاریس هم نتوانست مانع اعتراضات مردمی نسبت به سیاست‌های سرمایه‌داری دولت ماکرون شود.

«نهادهای انقلابی»

یادداشت دکتر علی دارابی

حجت‌الاسلام بستان در نشستی علمی مطرح کرد

ضرورت تأسیس باب فقهی مستقل به نام «فقه عفاف»

نشست «فقه عفاف؛ حلقه‌ای مفقوده در تبویب فقه» با ارائه حجت‌الاسلام حسین بستان، عضو هیأت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و نقد آیت‌الله سید‌منذر حکیم و آیت‌الله سید‌محمد غروی در مدرسه علمیه امام کاظم قم برگزار شد.

نگاه بین‌رشته‌ای به عفاف جنسی

یادداشت حجت‌الاسلام‌ علی راد عضو هیأت علمی دانشگاه تهران

عینســـــــتاغـــــــــرام

امید مهدی‌نژاد

شماره‌های پیشین