sobhe-no.ir
632
شنبه، ۲۲ دی ۱۳۹۷
16

صبح نو

عینســـــــتاغـــــــــرام

امید مهدی‌نژاد

  جابه‌جا 
عبدالله دوم، پادشاه اردن، مرزهای مهربانی، مردم‌داری و شوآف را جابه‌جا کرد. در پی انتشار تصویر یک کارگر شهرداری امان در رسانه‌ها، که مشغول تماشای بازی تیم اردن در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا از پشت شیشه یه کافه بود، پادشاه اردن از این کارگر دعوت کرد بازی بعدی تیم اردن را در کاخ سلطنتی و به همراه وی و عکاسان تماشا کند. در پی این دعوت، مرزهای مفاهیم بشری جابه‌جا شد. گفتنی است تحلیلگران منطقه‌ای و متخصصان تبلیغات در حال تعیین موقعیت جدید مرزها می‌باشند. اخبار تکمیلی متعاقباً به استحضار مردم منطقه خواهد رسید.
 
  کائنات 
آمریکا به حیات نیمه‌تعطیل خود ادامه می‌دهد. به گزارش رسانه‌های آمریکایی، با گذشت سه هفته از تعطیلی دولت فدرال آمریکا، این کشور کماکان به حیات خود ادامه می‌دهد. به گزارش تایم، موزه‌ها و اداره‌های فدرال تعطیل هستند و در پارک‌های ملی زباله‌ها روی هم انباشته شده‌اند. همچنین کارکنان امنیت فرودگاه‌ها که شغل حساسی دارند، بدون حقوق کار می‌کنند و دریافت‌کنندگان اعانه‌های مسکن نگرانند، چراکه ممکن است هر لحظه مجبور به تخلیه شوند. بخش‌های دیگر دولت فدرال نیز در وضعیتی مشابه به کار ادامه می‌دهند. در پی انتشار این گزارش‌ها، یک تحلیلگر بنیادگرای آمریکایی در صفحه شخصی‌اش در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشت: این وضعیت نشان می‌دهد آمریکا هم با امداد غیبی کائنات اداره می‌شود. وی افزود: بعضی‌ها فکر می‌کنند فقط خودشان اینطورند اما اتفاقاً همه همین‌طورند.
 
  فشار 
خریداران خودرو اعتراض کردند. به گزارش پایگاه‌های خبری، شماری از شهروندان که قبلاً خودرو پیش‌خرید کرده بودند، روز گذشته با تجمع در نمایشگاه خودروی تهران به شرایط تحویل خودرو و مبلغ درخواستی خودروسازان 
به شدت اعتراض کردند. اعتراض‌کنندگان که با در دست داشتن پلاکاردهایی نسبت به وضعیت خود معترض بودند، شعارهایی مبنی بر اعتراض سر دادند. در پی این اعتراض، تنی چند از کارشناسان اقتصادی با حاضر شدن در میان معترضین، تلاش کردند آن‌ها را آرام کنند. کارشناسان با بیان اینکه خریداران باید صبور باشند، اظهار داشتند: حالا بالاخره یک‌طوری می‌شود. یکی از این کارشناسان گفت: فشاری است که دارد به همه وارد می‌شود و همه باید تحمل کنیم، حالا به یکی بیشتر، به یکی کمتر. وی در پاسخ پرسش یکی از تجمع‌کنندگان که از وی پرسید: چرا همه‌ش مال مردم بیشتر گفت: حالا دیگه.

captcha
شماره‌های پیشین