sobhe-no.ir
632
شنبه، ۲۲ دی ۱۳۹۷
11
پس‌ازانتشارکتاب،فیلم«23نفر»نیزرونمایی‌می‌شود

قصه‌اسارت‌باعزت‌درجشنواره‌فجر

فیلم سینمایی «23نفر» به کارگردانی آقای مهدی جعفری و تهیه‌کنندگی آقای مجتبی فرآورده، محصول سازمان هنری اوج است که در جشنواره سی‌وهفتم فجر رونمایی خواهد شد.

خبر

صبح نو

خبر

پخش«گیله‌وا»درروزهای‌پایانی‌سال
کارگردان سریال «گیله‌وا» از پخش این سریال در روزهای پایانی سال خبر داد. آقای اردلان عاشوری، کارگردان سریال «گیله‌وا» به تهیه‌کنندگی آقای امیر بنان، درباره درونمایه این سریال و ارتباط آن با زمان پیروزی انقلاب به «فارس» گفت: این سریال مستقیم به زمان پیروزی انقلاب نمی‌پردازد اما می‌توان گفت به عبارتی تاریخ انقلاب را تصویر می‌کند. 
وی ادامه داد: «گیله‌وا» در اصل به حضور انگلیسی‌ها در ایران و مقاومت گیلانی‌ها در برابر آن‌ها می‌پردازد. عاشوری درباره زمان پخش این سریال نیز افزود: طی آخرین صحبت‌هایی که انجام شده است، به احتمال فراوان به‌زودی این سریال پخش می‌شود. 
این کارگردان با اشاره به پررنگ بودن نقش میرزا کوچک خان جنگلی نیز بیان داشت: قهرمان اصلی قصه ما میرزا کوچک خان جنگلی نیست، بلکه او یکی از شخصیت‌هایی است که در چند قسمت حضور دارد و به برخی قیام‌هایش اشاره می‌شود. اما بر خلاف تصوری که می‌شود کلیت داستان بر مبنای داستان زندگی این شخصیت مبارز تاریخی نیست. آقای بهروز شعیبی که نقش میرزا کوچک خان جنگلی را در این سریال بازی می‌کند، در هفت سکانس بازی دارد. 
 
اکران‌استانی‌فجرمشکلی‌ندارد
آقای سیدحسین سیدی، مدیر بخش استان‌های سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر تأکید کرد که این بخش با مشکل مالی مواجه نیست. اخیراً سیدضیاء هاشمی، دبیر شورای عالی تهیه‌کنندگان با اشاره به اینکه «مطلع شدیم ستاد جشنواره فیلم فجر با بحران بی‌پولی مواجه است و امکان فراهم آوردن بودجه برای برگزاری جشنواره در استان‌ها را ندارد.» اعلام کرد؛ «در صورتی که بودجه لازم برای نمایش فیلم‌ها در شهرستان‌ها در نظر گرفته نشود، بی‌شک تهیه‌کنندگان آثار خود را در شهرستان‌ها نمایش نمی‌دهند.» این اظهارنظر از سوی دبیر صنف تهیه‌کنندگان در خانه سینما به نوعی نشان از فراهم نبودن شرایط مالی اکران فیلم‌های جشنواره سی‌وهفتم در استان‌ها و به معنای دیگر احتمال لغو برنامه‌های استانی این رویداد داشت. همین موضوع را از آقای سیدحسین سیدی، مدیر بخش استان‌ها این جشنواره پیگیری کردیم که در گفت‌وگو با «مهر» و در پاسخ به صحبت‌های دبیر شورای‌عالی تهیه‌کنندگان اظهار کرد: توافق نهایی انجام این کار تنظیم شده ولی هنوز امضا نشده است با این وجود ما با آقای منوچهر شاهسواری، مدیرعامل خانه سینما به توافق اولیه رسیده‌ایم و مشکلی از این بابت نداریم. سیدی با بیان اینکه مشکلی از بابت اکران در استان‌ها ندارند، اظهار کرد: صورت جلسه نهایی این امر در هفته جاری انجام می‌شود. مدیر بخش استان‌های سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر تأکید کرد: بر خلاف چیزی که عنوان می‌شود، ما به لحاظ مالی مشکلی نداریم چراکه سازمان سینمایی عزم جدی بر اکران همزمان این آثار در سایر استان‌ها هم دارد از همین رو ما به‌طور مسلم این کار را انجام خواهیم داد. سیدی در پایان تأکید کرد: نمی‌دانم منظور دبیر شورای عالی تهیه‌کنندگان از بحران مالی چیست؟ ولی ما در امور استان‌ها از این بابت مشکلی نداریم.

 تولید«عاشق‌شدی‌بیا»منتفی‌شد
ساخت مجموعه تلویزیونی «عاشق شدی بیا» به کارگردانی آقای سیروس الوند منتفی شد. سیروس الوند، کارگردان سریال «عاشق شدی بیا» درباره سرنوشت سریال خود گفت: به‌رغم اینکه متن‌های این سریال به‌طور کامل آماده شده بود و ما نیز آمادگی برای تولید داشتیم اما مدت زیادی از آن گذشت و دیدیم که سازمان صداوسیما تمایلی به تولید این سریال ندارد.
 وی ادامه داد: اوایل به ما نگفته بودند که نمی‌خواهند این سریال را وارد مرحله تولید کنند و ما طبق صحبت‌هایی که کرده بودیم نگارش را پیش بردیم اما با گذشت زمان بسیار، به این نتیجه رسیدیم که تولید «عاشق شدی بیا» منتفی است.
 
آل‌پاچینو به«شکار»می‌رود
بازیگر سرشناس سینمای آمریکا قرار است در سریالی از آمازون برای نخستین‌بار در طول کار حرفه‌ای‌اش ظاهر شود. به گزارش «مهر» به نقل از ورایتی، آل‌پاچینو در حال امضای قراردادی برای بازی در یک سریال درام به نام «شکار» است. وی پیشتر در مینی‌سریال‌های تلویزیونی «فرشتگان در آمریکا» و «افسانه پدرخوانده» بازی کرده بود. با این حال وی که برای نقش‌آفرینی در نقش‌های به یادماندنی تاریخ سینما چون «پدرخوانده»، «سرپیکو»، «بعدازظهر سگی» و «بوی خوش زن» شناخته می‌شود، هرگز تاکنون در سریالی تلویزیونی نقش‌آفرینی نکرده بود.
«شکار» درباره گروهی از شکارچیان نازی‌های قاتل است که در سال ۱۹۷۷ در شهر نیویورک زندگی می‌کنند. کشف شده که شماری از افسران رده‌بالای نازی در میان مردم زندگی می‌کنند و قصد دارند تا رایش چهارم را در آمریکا به راه بیندازند. آمازون ساخت سریالی ۱۰ قسمتی بر مبنای این داستان اوریجینال و غیراقتباسی را داده است. 

captcha
شماره‌های پیشین