631
چهارشنبه، ۱۹ دی ۱۳۹۷
1
دعوت مدیران به چالشی جدید | از مدیرانی که به آن‌ها دسترسی داریم بپرسیم: آیا فکر می‌کنید کسی هست که بخواهد شما را ترور کند؟

چه کسی می‌خواهد شما را ترور کند

در نمازجمعۀ اخیر تهران، برای نخستین‌بار حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری به‌عنوان امام‌جمعۀ موقت، به مصلی رفت. ایشان در جایی از خطبه‌ها، اشاره کرد به برداشتن چند ردیف از نرده‌هایی که مردم را از مسوولان (بخوانید «مدیران») جدا می‌کند. نرده‌های باقی‌مانده را هم لازم دانستند که البته باید اصلاح شود.

عمرالبشیر: گفتند به رژیم اسرائیل نزدیك شوید مشكلات حل می‌شود اما بدتر شد

پشیمانی سودان

عمرالبشیر، رییس‌جمهوری سودان پس از چهار سال همراهی با سیاست‌های عربی و عبری دریافته است که در همراهی با ائتلاف سعودی در حمله به یمن و همچنین نزدیک شدن به رژیم صهیونیستی اشتباه کرده است و با وجود قطع روابط این کشور با ایران و تحکیم روابطش با ریاض و تل آویو، مشکلات خارطوم حل نشده بلکه بدتر هم شده است.

تهیه‌کننده«سجاده‌آتش»همزمان‌باسالگردعملیات‌کربلای‌پنج‌درگفت‌وگوبا«صبح‌نو»

نهادهای‌فرهنگی‌دفاع‌مقدس‌رافراموش‌کرده‌اند

در آستانه عملیات مهم و تأثیرگذار کربلای پنج هستیم. امسال پس از توییت جنجالی آقای محسن رضایی و برخی حواشی دیگر، این اتفاق مهم بار دیگر بحث‌برانگیز شد. سهم این عملیات پیروزمندانه در سینمای ایران محدود به فیلم «سجاده آتش» به کارگردانی آقای احمدمرادپور و تهیه‌کنندگی آقای روح‌الله برادری است.

«صبح‌نو» در سالروز عملیات کربلای5 گزارش می‌دهد

فتح خون

امروز 19دی‌ماه، سالروز عملیات کربلای5 است؛ عملیاتی که اهمیتش به این دلیل است که تنها چند روز پس از عدم‌الفتح عملیات کربلای4 انجام شد. عراق در این عملیات غافلگیر شد و تلفات بسیار زیادی داد که از جمله بخشی از یگان توپخانه و هوایی خود را از دست داد. تقریباً می توان گفت این عملیات مهم‌ترین عملیات ایران قبل از پذیرش قطعنامه598 بود.

مدیر ستاد احیای دریاچه ارومیه خبر داد: تراز دریاچه ارومیه 30سانتی‌متر افزایش یافته است

روزگار دریاچه‌ها در محیط زیست ایران

گفت‌وگو با مسوول «خیریه هنر» درباره کمپین نوآورانه این خیریه در حمایت از مردم یمن

تو برای یمن چه می‌کنی؟

نزدیک به پنج سال از آغاز جنگ یمن می‌گذرد. در این مدت برخی از هنرمندان سراسر جهان در تلاش‌های جسته و گریخته‌ای نسبت‌به این جنایت بزرگ علیه بشریت واکنش نشان داده‌اند، اما هیچ‌گاه میزان واکنش‌ها با شدت فاجعه انسانی برابر نبوده است. در چنین فضایی «خیریه هنر» رویدادی با عنوان «یمن و نقش من» برگزار کرده‌است که از امروز به مدت سه‌روز در تهران با گردهمایی هنرمندان ایرانی و خارجی تلاش می‌کند صدای مردم یمن را به گوش مردم جهان برساند. در گفت‌وگو با مسوول این خیریه، آقای علی ‌ اکبر از کم‌و‌کیف برگزاری این کارگاه سه‌روزه و کمپین «یمن و نقش من» پرسیده‌ایم.

«صبح‌نو» از نمایشگاه جهیزیه ایرانی که این روزها در مصلای تهران برپاست، گزارش می‌دهد

به مبارکی خرید کنید

پس از نمایشگاه آذرماه لوازم خانگی که با عدم استقبال بسیاری از شرکت‌ها همراه بود، این روزها نمایشگاه جهیزیه ایرانی در حال برگزاری است که با استقبال خوبی از سوی شرکت‌ها و مردم مواجه شده است. این روزها مصلای تهران به محلی پررفت و آمد برای زوج‌های جوان تبدیل شده، چرا که همه محصولات را از چند شرکت متفاوت می‌توانند به صورت یکجا ببینند و با یکدیگر مقایسه کنند. البته یکی از نقاط قوت این نمایشگاه فروش محصولات به صورت اقساط است که سبب استقبال خانواده‌ها و زوج‌های جوان شده است.

در اثر حمله نیروهای عربستانی به مناطق شیعه‌نشین پنج نفر به شهادت رسیدند

یورش وحشیانه سعودی به مردم

سخنرانی آیت‌الله سیدمحمدمهدی میرباقری در جشنواره عمار درباره «هنرمند و آینده»

میدان هنر انقلاب جهانی است

رییس فرهنگستان علوم انسانی قم گفت: بسیاری از افرادی که در فضای سینمای غرب زیست می‌کنند، به این دلیل است که ما فضای جدیدی را برای آن‌ها خلق نکرده‌ایم. هنرمندان می‌توانند با خلق اثر هنری مناسب، آینده جهانی را ترسیم کنند. اگر شما با هنرمندان غربی مقابله کنید، آن‌ها هم در مقابل شما در آثار هنری خود کنترل‌هایی انجام می‌دهند. مقیاس کار خود را مقابله با امپراطوری‌های هنری جهانی قرار دهید و با آن‌ها درگیر شوید، هرگز با هنرمندان داخلی درگیر نشوید؛ چرا که آن‌ها در آینده در کنار شما خواهند بود.

حذف صفرهای ریال، حال اقتصاد را خوب می‌کند؟

یادداشت دکتر محسن زنگنه

استمراردهنده مکتب رفسنجانی در سپهر سیاست کشور

هاشمی دوم

سردتر از همیشه در میان بهت عمیقی، خبری فوری در سراسر کشور پخش شد؛ آیت‌الله هاشمی درگذشت.

سر مقاله

بازهم ناموفق‌بودن سازش

شماره‌های پیشین