sobhe-no.ir
630
سه شنبه، ۱۸ دی ۱۳۹۷
15
محصول‌جدید«نت‌فلیکس»‌‌حاشیه‌سازشد

«جعبه‌پرنده»؛فیلمی‌آخرالزمانی‌باچشمان‌بسته

فیلم سینمایی «جعبه پرنده»(Bird Box) به کارگردانی «سوزان بیر» و محصول «نت‌فلیکس» است که این روزها حاشیه‌ساز شده است.

خبر

صبح نو

خبر

10قسمت‌از«میم کاف»نوشته‌شد
مجموعه کمدی «میم کاف» به کارگردانی امیرمهدی پوروزیری و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه این روزها در حال نگارش است تا برای پخش از شبکه‌های سیما آماده شود. به گزارش «سیما فیلم»؛ امیرمهدی پوروزیری، نویسنده و کارگردان «میم کاف» که این شب‌های سریال مینو را به روی آنتن شبکه یک دارد در ارتباط با نگارش این مجموعه جدید گفت: این روزها هم‌زمان با پخش «مینو» مشغول نگارش «میم کاف» به همراه دو نویسنده آقایان جوان محسن ملکی و حسین حقیقی به سفارش «سیما فیلم» هستیم. این کارگردان ادامه داد: طبق نظر مدیریت «سیما فیلم» در تیم نویسندگان، کارگردانی و تهیه‌کنندگی این مجموعه جوانان حضور دارند. محمدرضا شفاه تهیه‌کننده این مجموعه تاکنون تهیه‌کنندگی سینما داشته و فرصتی فراهم شد تا در این مجموعه به تهیه‌کنندگی سریال نیز بپردازد. او در ارتباط با زمان پخش «میم کاف» بیان کرد: در ابتدا قصد داشتیم کار را برای پخش در ایام نوروز آماده کنیم اما تاکنون تنها  10قسمت از کار نگارش شده و پیش‌تولید کار را از اسفندماه آغاز می‌کنیم. تلاش می‌کنیم تا این مجموعه برای پخش در ایام ماه مبارک رمضان از یکی از شبکه‌های تلویزیون آماده شود. امیرمهدی پوروزیری این شب‌ها سریال «مینو» را به تهیه‌کنندگی مهدی همایون‌فر روی آنتن شبکه یک سیما دارد.
 
جریان‌شناسی‌قالب‌های‌شعرمعاصر
چهاردهمین برنامه «شب شعر» به موضوع «فراز و فرود قالب‌های شعری(قصیده)» خواهد پرداخت. به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، آقای محمود اکرامی فر در این برنامه میزبان دکتر بهرام پروین گنابادی، نویسنده و استاددانشگاه و آقای مرتضی امیری اسفندقه، شاعر و پژوهشگر خواهد بود. قصیده در شعرِ عرب، حتی بعد از اسلام هم که بر شعر و زبانِ فارسی تأثیر گذاشت، جایگاهی والا داشت و در شعرِ فارسی نیز طبعاً تا حدی چنین جایگاهی را ترسیم می‌کرد. 
ظهورِ توفانی سه شاعرِ بزرگِ همچون مولانا، سعدی و حافظ، غزل را ارمغانِ شعرِ فارسی کرد. با ظهورِ این شاعران، تقریباً از قرنِ هشتم به بعد، قصیده‌سرایی در شعرِ فارسی در دوره‌هایی کم‌رونق و در دوره‌هایی حتی منسوخ شد. در دوره مشروطه بر حسبِ ضرورتِ زمانه، به‌واسطه بزرگمردی همچون محمدتقی بهار، قصیده شکوهی دیگر گرفت. اگرچه به ظاهر قصیده در روزگارِ ما قالبِ منسوخ‌شده‌ای است اما اگر قصایدِ برجسته مهرداد اوستا، موسوی گرمارودی، قادر طهماسبی و امیری اسفندقه را حتی کنارِ همان چند قصیده اخوان و بامداد و حقوقی بگذاریم، به پیشنهادهایی برای احیای قصیده دست خواهیم یافت. مجله ادبی «شب شعر» به تهیه‌کنندگی کوروش انصاری، هر دوشنبه‌شب در حوزه ادبیات، ساعت 23 روی آنتن شبکه چهار می‌رود.
 
پخش‌ سریال‌جدید از ‌بهمن‌ماه
زمان پخش سریال «تاریکی شب، روشنایی روز» به کارگردانی آقای حجت قاسم زاده اصل به نیمه دوم بهمن‌ماه موکول شد. «حجت قاسم زاده اصل» کارگردان سریال «تاریکی شب، روشنایی روز» درباره زمان پخش احتمالی این سریال به «فارس» گفت: طبق اعلام شبکه مجموعه تلویزیونی «تاریکی شب، روشنایی روز» از نیمه دوم بهمن‌ماه از شبکه دو سیما پخش می‌شود. وی ادامه داد: این سریال ۲۲ قسمتی که داستانی عاشقانه را در بستر تاریخ روایت می‌کند، بعد از تحویل به شبکه، به ۱۹ قسمت کاهش پیدا کرد و بخش‌هایی از آن حذف شد و معتقدم این سریال دیگر سریال من نیست. قاسم زاده اصل در ادامه نیز بیان داشت: شاید نزدیک به یکسال از پایان تولید این سریال گذشته است اما به‌رغم زمان‌های اعلام شده برای پخش «تاریکی شب روشنایی روز» هنوز زمان دقیق پخش سریال مشخص نیست. در آخرین خبرها آمد که این سریال در ایام الله فجر روی آنتن می‌رود که باز هم نمی‌توان زمان قطعی را همین روزها دانست و ممکن است طبق روال پیشین باز هم زمان پخش «تاریکی شب روشنایی روز» تغییر کند.

captcha
شماره‌های پیشین