627
شنبه، ۱۵ دی ۱۳۹۷
4
محمد باقر قالیباف در یادواره شهدای  اردکان یزد:

چهاردرصدی‌های رانت‌خوار  هرروز فربه‌تر می‌شوند

کار سخت رییس‌جمهوری آمریکا با کنگره جدید

ترامپ زیر تیغ دموکرات‌ها

صحبت از احتمال استیضاح ترامپ در روزهای اخیر، بعد از شکایتی که دادستان‌ها از او در منطقه جنوبی نیویورک‌ تنظیم کرده‌اند شدت گرفته است. در آن شکایت‌نامه، دادستان‌ها برای اولین بار به طور مستقیم ادعا کرده‌اند که اقدامات غیرقانونی وکیل ترامپ به دستور شخص او انجام شده است. دموکرات‌ها در روزهای اخیر گفته‌اند که اقدامی که ترامپ انجام داده جزء «جرایم قابل استیضاح» است و او حتی ممکن است بعد از اتمام دوره اول ریاست‌جمهوری روانه زندان شود.

چه کسی جایگزین ماتیس می‌شود؟

تهدید در برابر تهدید

صبح نو

محمد باقر قالیباف در یادواره شهدای  اردکان یزد:

چهاردرصدی‌های رانت‌خوار  هرروز فربه‌تر می‌شوند


  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اغلب مسوولان ما متأسفانه میان مردم نیستند و شرمنده زن و بچه‌شان نمانده‌اند تا شرایط سخت امروز مردم را با پوست و گوشت و استخوان‌شان لمس کنند، گفت: وقتی اتفاقاتی در کشور می‌افتد که سرمایه مردم به یک سوم تقلیل 
پیدا می‌کند، مردم از نظر ذهنی و از منظر اقتصادی احساس ناامنی می‌کنند.
دکتر محمدباقر قالیباف در یادواره شهدای اردکان، در مسجد امام سجاد؟ع؟ شهرک ولیعصر؟عج؟ اردکان یزد، با نگاهی به کارنامه انقلاب اسلامی در چهلمین سالگرد پیروزی اظهار داشت: در این کارنامه ما در بحث توجه به آرمان‌ها و شعارهای اصلی انقلاب که استقلال، آزادی، مردم سالاری و توجه به اسلامیت است، کارنامه بسیار موفقی داشته‌ایم. اما در برخی عرصه‌های ساختاری و کارکردی متأسفانه نقاط ضعفی وجود دارد که به عملکرد دولت‌ها باز می‌گردد.
وی در تشریح بیشتر بیان کرد: نگاه کنید جوانان در همه ادوار انقلاب، از 
دفاع مقدس تا همین امروز پای کار انقلاب بوده‌اند و به طور خاص در عرصه دفاع و امنیت، کاری کرده‌اند که به اذعان نهادهای امنیتی و بر اساس آمارهای همین نهادها، ایران با وجود قرار داشتن در قلب ناامن‌ترین منطقه دنیا، بهترین آمار از منظر امنیتی را دارد و کشور ما از امن‌ترین کشورهاست. نمی‌خواهم خودمان را با افغانستان یا پاکستان مقایسه کنم. اما باید بدانیم که در دهه گذشته، تعداد عملیات تروریستی موفق در ترکیه، آلمان، آمریکا، انگلستان و فرانسه، از سه تا دوازده برابر، بیشتر از ایران بوده است. بی‌شک این میسر نشده است مگر با تلاش و رشادت امثال شهید فتوحی‌ها.
فرمانده لشکر پنج نصر در دوران دفاع مقدس با تأکید بر لزوم توجه به جوانان به‌عنوان سرمایه‌های ارزشمند کشور گفت: همه‌جا موتور پیش‌برنده کشور و سازنده حرکت‌های افتخارآفرین همین جوانان بوده‌اند. هرجا به آنان اعتماد شده است، پاسخ مطلوب به دست آمده است. شما نگاه کنید به دوران
 دفاع مقدس؛ اکثر فرماندهان جنگ تحمیلی جوان بودند و البته موفق. زیرا جوان فکر نو، ابتکار عمل، جسارت در تصمیم‌گیری و انگیزه بیشتری دارد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: اغلب مسوولان ما متأسفانه میان مردم نیستند و خالی بودن جیب و کارت بانکی را درک نکرده‌اند، شرمنده زن و بچه‌شان نمانده‌اند، ناتوان از تهیه جهیزیه نشده‌اند تا شرایط سخت امروز مردم را با پوست و گوشت و استخوان‌شان لمس کنند و بدانند مردم در چه سختی هستند. همین مردمی که همیشه پای انقلاب بوده و هستند و هرجا به وجودشان احتیاج است در صحنه حاضر می‌شوند.
وی با بررسی شرایط امروز کشور افزود: وقتی قانون درست اجرا نمی‌شود و رابطه حاکم می‌شود، وقتی فرقی بین تولید کننده و دلال نیست و حتی دلال و قاچاقچی و قانون‌شکن قوی‌تر هستند، می‌شود همین شرایطی که امروز تولید کننده ما متضرر می‌شود و کارگاه‌های تولیدی بسته شده و به ورشکستگی می‌افتند اما آن چهاردرصدی‌های رانت‌خوار هرروز بر ثروت‌شان افزوده و فربه‌تر می‌شوند.
قالیباف تأکید کرد: نمی‌شود سیاست‌ها انقلابی باشد، شعار مبارزه با فساد بدهیم اما نهادهای مالی و سازمان‌های ما ناکارآمد باشند؛ حرف‌مان با عملکرد سازمان‌های‌مان جور درنمی‌آید.
نایب‌رییس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره 
بر لزوم جراحی در ساختار اقتصادی کشور بیان کرد: درباره همین موضوعات اقتصادی و با همکاری متخصصان جوان در زمینه‌های مختلف از نقدینگی و ارز و مالیات، تا امور بانکی و تولید و مبارزه با قاچاق طی چند ماه کار پژوهشی و کارشناسی، نامه‌ای مبسوط تدوین کردیم و راهکارهای حل مشکلات فعلی اقتصادی را که گریبان کشور را گرفته، تشریح کردیم و برای سران قوا و برخی مسوولان مرتبط دیگر ارسال کردیم. در آن نامه گفتیم که چطور می‌شود دست چهاردرصدی‌ها را از جیب مردم کوتاه کرد. البته آن حرف‌ها را زدیم که نتیجه‌اش شد شایعات و جنگ روانی علیه ما. شروع کردند به شایعه‌سازی که فلانی فرار کرده، اختلاس کرده و ...
وی با پرداختن به وضعیت فعلی دریافت مالیات در کشور گفت: می‌توانید از دو میلیون نفر از مؤدیان کم‌درآمد مالیات نگیرید و در مقابل از صد نفر که الان مالیات واقعی نمی‌دهند و اگر مالیات واقعی‌شان را بدهند، مبلغ آن بیش از مبلغ مجموع مالیاتی است که آن دو میلیون مؤدی کم‌درآمد می‌دهند، مالیات بگیرید. اما کسی این تصمیم را نمی‌گیرد چون آن آدم‌ها قدرت و ثروت و رسانه دارند و کسی حاضر نمی‌شود هزینه این تصمیم را بپردازد.
قالیباف در ادامه به نقش مردم در اداره جنگ پرداخت و خاطرنشان کرد: هرگاه مردم پای کار بودند، آن کار با موفقیت و پیروزی همراه بوده نمونه آن هم حضور مردم در دوران دفاع مقدس است. این مردم بودند که جنگ را اداره کردند و نتیجه آن هم عزت برای کشور بود آن هم در مقابل دشمنی که از سوی ابرقدرت‌های بزرگ دنیا حمایت می‌شد. اکنون هم اداره کشور با باور به مردم ممکن است نه با اتکا و اعتماد به بیگانه. اگر مردم محور اقتصاد و فرهنگ شدند، اقتصاد و فرهنگ قدرت می‌گیرد. با تصدی‌گری دولت، اقتصاد هر روز ضعیف‌تر و آسیب‌پذیرتر می‌شود و دولت روزبه‌روز فربه‌تر و ناکارآمدتر.

captcha
شماره‌های پیشین