627
شنبه، ۱۵ دی ۱۳۹۷
3
نامزد اختصاصی در انتخابات 1400‌نیامده، انصراف داد

حزب اعتدال و توسعه زیر تیغ اصلاحات

رفاقت‌های سیاسی بوی نامطبوع گرفته است. اصلاح‌طلبان از خیانت حزب دولتی اعتدال و توسعه گلایه دارند و از آن سو پاستورنشین‌های حزبی از عهدشکنی ائتلاف 1392 شکوه می‌کنند. ناقوس جدال یاران سیاسی پیشین پرطنین است. آنان عزم نبرد برای انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم دارند.

آتش به خرمن اصحاب فتنه ۸۸

یادداشت مهدی فضائلی

صبح نو

آتش به خرمن اصحاب فتنه ۸۸

یادداشت مهدی فضائلی

یک بار دیگر معلوم شد، فتنه ۸۸ ، یکی از جدی ترین و عمیق ترین فتنه‌های چهل سال اخیر بوده است.
فتنه‌ای که همچنان ناگفته‌های بسیاری دارد و روشنگری و تبیین درباره آن ضروری و لازم است.
انتشار دیر هنگام اما لازم و موثر کتاب «فتنه تغلب» پرده را از بخشی از این ناگفته‌ها کنار زد و این آتشی شد بر خرمن اصحاب فتنه!
چند روزی طول کشید تا جماعت فتنه بخود بیایند و برای مقابله با روشنگری‌های این کتاب و نجات از مخمصه‌ای که این کتاب برایشان به‌وجود آورده راه فراری بیابند و این راه را  در «فرار به جلو» یافتند یعنی درخواست انتشار دیدار مهندس موسوی با رهبر انقلاب!
پس از این راه حل منفعلانه، جبهه اصحاب فتنه باردیگر فعال شد و هشتگ راه‌اندازی کردند و ماهواره‌هایشان را پای کار آوردند.
 من هم مانند بسیاری دیگر علاقمند به انتشار این دیدار هستم و حتما«دیدنی و شنیدنی است و احتمالا» دست اندرکاران انتشار کتاب «فتنه تغلب» در گامهای بعدی حرکت مبارک روشنگری خود، به آن خواهند پرداخت اما برای اثبات حسن نیت درخواست کننده انتشار این دیدار، مقدماتی لازم است.
مهم‌ترین پیش‌نیاز اینکه، متقاضی اصلی انتشار این دیدار یعنی مهندس موسوی و حامیانش ابتدا باید به پرسش‌های متعددی که در این کتاب مطرح شده پاسخ بدهند.
پرسش‌های مهمی مانند اینکه:
۱) چرا مهندس موسوی بدون هرگونه دلیل موجهی سازوکارهای قانونی را زیر پا گذاشت و خود را برنده انتخابات معرفی کرد و این راه خلاف قانون را تا انتها و قرار گرفتن در بن بست ادامه داد؟
۲) چرا مهندس موسوی حاضر نشد نسبت به مداخلات بیگانگان اعلام تبری کند؟
۳)چرا مهندس موسوی حاضر نشد به بازشماری آراء و حتی تطبیق 
ته برگ تعرفه‌ها با اطلاعات شناسنامه‌ای آن هم با حضور افرادی مانند آقایان موسوی لاری و محتشمی و در مقابل دوربین‌های صدا وسیما تن بدهد؟
۴)چرا مسببان فتنه ۸۸ که در جلسات خصوصی اذعان می‌کنند که تقلب نشده حاضر نشدند این را علنی به مردم بگویند؟
و چرا؟ و چرا؟
بدیهی است که تا پاسخ به این پرسش‌های اساسی روشن و شفاف داده نشود هر درخواستی بلاوجه خواهد بود و فرار از پاسخگویی قلمداد می‌شود. 
اگر مهندس موسوی مدعی باشد که پاسخ همه این پرسش‌ها در دیدار مورد تقاضا وجود دارد که البته چنین ادعایی ندارد، می‌گوییم چه بهتر، پس یک بار دیگر همان پاسخ‌ها را برای تنویر افکار عمومی تکرار کند!
طراحان و مجریان هشتک مذاکرات ۸۸ هم اگر می‌توانند به این پرسش‌ها پاسخ دهند!

captcha
شماره‌های پیشین