sobhe-no.ir
626
چهارشنبه، ۱۲ دی ۱۳۹۷
1
معاون فناوری مرکز ملی فضای مجازی در نشست رسانه‌ای «پیام‌رسان‌های داخلی؛ تقویت یا تضعیف» | سردار جلالی: تلگرام بر مبنای سندی که خودش منتشر کرد، می‌تواند امنیت ملی ما را حداقل در پنج مؤلفه تحت‌تاثیر قرار دهد

فراخوانی وزرا برای پاسخگویی؛ مجلس و دولت ما را نمی‌پذیرند

نشست رسانه‌ای «پیام‌رسان‌های داخلی؛ تقویت‌یا تضعیف» به‌منظور بررسی عملکرد پیام‌رسان‌های داخلی و نقش نهاد‌های مختلف در تقویت یا تضعیف آن برگزار شد. نشستی که حرف‌های مهمی در آن زده شد و البته افرادی که دارای سمت‌های مهمی در ارتباط با فضای مجازی کشور بودند، در آن شرکت کردند. آقای عباس آسوشه درباره این موضوع گفت که ما پنج سال همه بستر را به تلگرام دادیم و یک‌شبه نمی‌شود مردم را از آن جدا کرد. سردار جلالی هم از منظر پدافند غیرعامل به ماجرا نگاه کرد و این‌طور گفت که در حوزه موشکی، اجازه ورود تجهیزات خارجی به سایت‌ها نمی‌دهیم؛ اما به‌سادگی در حوزه شبکه‌های اجتماعی اجازه فعالیت به پیام‌رسان‌های خارجی را می‌دهیم. این متن تیترهای زیادی دارد و اگر دست ما بسته نبود شاید ده‌ها تیتر از آن منتشر می‌کردیم.

مصاحبه با محسن اسلام‌زاده، کارگردان مستند «تنها میان طالبان» به بهانه مذاکرات اخیر صلح در افغانستان

با طالبانی جدید مواجهیم

آقای محسن اسلام‌زاده مستندساز برجسته کشور جزو معدود ایرانی‌هایی است که دو هفته را با اعضای طالبان افغانستان زندگی کرده است. اسلام‌زاده مدت‌ها پیش از سیاست‌مداران با تغییر رویکردهای طالبان مواجه شده بود؛ تغییری که این روزها نتایج آن به‌وضوح مشخص است؛ از مبارزه طالبان با گروه‌های تکفیری و تروریستی مثل داعش گرفته تا رواداری با اقوام گوناگون افغانی در مناطق تحت حکومت‌شان. در این گفت‌وگو تلاش کردیم با مرور مراحل ساخت «تنها میان طالبان» تصویری دقیق‌تر از روش و منش امارت اسلامی افغانستان به دست بیاوریم. مخصوصاً که این روزها اخباری از مذاکرات میان دولت جمهوری اسلامی و طالبان منتشر شده و روایت کسی که در میان این گروه رفته جالب توجه است.

سید سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی شد

فرهنگ در انتظار تحول

اگر بخواهیم یک جمع را در کشور نام ببریم که مهم‌ترین چهره‌های سیاسی و برجسته‌ترین وزنه‌های علمی کشور در آن گرد آمده‌اند، باید به «شورای عالی انقلاب فرهنگی» اشاره کنیم.

نایب‌رییس اتاق بازرگانی در گفت‌وگو با «صبح‌نو» از حذف اولویت‌بندی کالایی تخصیص ارز خبر داد

خداحافظی با دلار چندنرخی

این روزها در بازار ارز شاهد کاهش قیمت‌ها و نزدیکی نرخ بازار آزاد با سامانه نیما هستیم اتفاقی که با هدف یکسان‌سازی بازارها صورت می‌گیرد.

حقانی، عضو سابق شورای شهر تهران:

قالیباف 95درصد کارهای تهران را تمام کرد

وزارت ارتباطات خواستار بستن برخی از سایت‌های خدمات گردشگری شد

پا در کفش دیگران

طی روزهای گذشته خبری مبنی‌بر فیلترینگ سایت‌های فعال بدون مجوز در حوزه گردشگری منتشر شد و در روز دوشنبه 10‌دی‌ماه بیش از 60‌وب‌سایت فعال در حوزه گردشگری و استارت‌آپ نوپا که خدمات اقامتگاه‌های غیرهتلی را ارائه می‌دادند، از سوی شرکت مادر‌تخصصی توسعه جهانگردی وابسته به سازمان میراث فرهنگی فیلتر شدند.

مخالفت برخی نیروهای سیاسی اصلاحات با پروژه‌­های رادیکال

حجاریان تنهاتر از همیشه

تنهاتر از گذشته؛ سرنوشت مغز متفکر و تئوریسین جریان اصلاحات است. سعید حجاریان غریب میان حلقه یاران در قامت ستیزه‌جو وارد کارزار سیاست شده است. او خواهان تحریم انتخابات در چارچوب ایده نافرمانی مدنی است ولی اصلاح‌طلبان بر او شوریدند.جریان سیاسی اصلاحات برای پیشبرد اهداف و ارتقای ضریب قدرت در انتخابات آتی چگونه رفتار می‌کند؟ انتظار تحلیلگران سیاسی پاسخ به این پرسش است؛ اما سعید حجاریان از امکان تحریم انتخابات آتی از سوی اصلاح‌طلبان خبر می‌دهد.

سیاست بودجه‌ای نحیف

یادداشت دکتر سیداحسان خاندوزی استادیار دانشگاه علامه طباطبایی

حجت الاسلام پورامینی در نشست «فراز و فرودهای سلفی‌پژوهی» مطرح کرد

سلفیت بسیط تا سلفیون متکثر

نشست «فراز و فرودهای سلفی‌پژوهی» در ادامه همایش «نقش انقلاب اسلامی در تأسیس و توسعه علوم انسانی» با ارائه حجت‌الاسلام محمدباقر پورامینی، عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، هفته گذشته در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی قم برگزار شد.

سر مقاله

ادراک موفقیت

شماره‌های پیشین