sobhe-no.ir
625
سه شنبه، ۱۱ دی ۱۳۹۷
2
رهبر انقلاب در دیدار دبیرکل جهاد اسلامی :

تشکیل حکومت فلسطینی در تل آویو محقق خواهد شد

حجت الاسلام حاج علی اکبری، امام جمعه موقت تهران شد

خطیب نسل جوان

«جوان‌گرایی را در جامعه امروز باید نهادینه کرد و صفوف نماز جمعه متشکل از حضور پرشور جوانان مؤمن و انقلابی باشد»؛ برمبنای همین توصیه رهبر انقلاب نهضت جوان‌گرایی در ائمه جمعه سراسر کشور آغاز شد.

خبر

صبح نو

خبر

روحانی: برجام «خیرات» دولت یازدهم است
حجت‌الاسلام حسن روحانی در نشست با وزیر و مدیران ارشد وزارت نیرو اظهار کرد: برجام یکی از خیرات دولت یازدهم است که خیرات آن برای همیشه می‌ماند. مثل کار خیری است که پایان ندارد. یکی از کارهای خیر دولت یازدهم برجام است، این دولت اقدامات زیادی انجام داده است. روحانی اظهارداشت: طرح تحول سلامت، احیای دریاچه ارومیه، انتقال آب، برق، گاز به روستاها، افزایش تولید در میادین مشترک گازی با قطر، ایجاد ۵ هزار کیلومتر راه‌آهن از اقدامات مهم دولت یازدهم است. رییس‌جمهوری ادامه داد: چرا شما یکی را فقط چسبیده‌اید، متأسفانه رسانه‌های ما حرف نمی‌زنند. صدا و سیما هم فکر می‌کند تعریف از دولت مکروه است، در حالی که مستحب و واجب است. وی با تأکید برای اینکه باید به مردم گزارش دهیم که دولت چه اقداماتی انجام داده است، گفت: در تولید گندم، گاز و گازوئیل به خودکفایی رسیده‌ایم و در تولید بنزین به زودی خودکفا خواهیم شد.
روحانی اظهارداشت: پیش از این نیازمند به خرید گاز بودیم. یکی از کشورهای همسایه ۹ برابر قیمت گاز را در زمستان، سال‌های پیش به دولت قبل فروخت. سال گذشته همان کشور انتقال گاز را قطع کرد، ما اعتنا نکردیم و خودشان مجبور شدند مجدداً وصل کنند. این اثر خودکفایی است.

  اگر نیازمند شویم، همه به ما زور می‌گویند
وی گفت: اگر کشور ما، کشوری نیازمند و ضعیف باشد، همه زور می‌گویند. اگر نیازمند شویم، کشوری که برایش فداکاری هم کردیم زور می‌گوید. بعضی‌ها فکر می‌کنند فقط آمریکا زور می‌گوید. احتیاج و نیاز گاهی یک قدرت بزرگ را در هم می‌شکند. رییس‌جمهوری اظهار داشت: ما باید روی پای خود بایستیم، امسال در بخش آب و برق روی پای خود ایستاده‌ایم. این افتخار ماست. باید تلاش کنیم فرهنگ مصرف اصلاح شود. روحانی با اشاره به اینکه ما به آن صورت تبادل آب با کشورهای دیگر نداریم، اظهار داشت: البته ممکن است در آینده بتوانیم در شرایط خاصی این اقدام را انجام دهیم اما در برق، دیپلماسی برق وجود دارد و تعاملات میان کشورها در این زمینه وجود دارد. رییس‌جمهوری تأکید کرد: اگر بتوانیم برق را به کشورهای همسایه و منطقه صادر کنیم، اقدام بزرگی است و حتی اگر بتوانیم به شبکه‌های بزرگ آسیایی و اروپایی در این زمینه وصل شویم، اقدام بسیار خوبی است و باید این کار دنبال شود.

captcha
شماره‌های پیشین