sobhe-no.ir
625
سه شنبه، ۱۱ دی ۱۳۹۷
1
رهبر انقلاب در دیدار دبیرکل جهاد اسلامی :

تشکیل حکومت فلسطینی در تل آویو محقق خواهد شد

روشنگری درباره یک توییت ناقص در برنامه زنده تلویزیونی

پاسخ فرمانده؛ کربلای 4 فریب نبود

ماجراها از یک توییت چند کاراکتری شروع شد. وقتی که سردار سابق جنگ توییت زد: «عملیات کربلای چهار برای فریب دشمن انجام شد. اگر تحلیلگر تاریخی در فهم آن فریب بخورد، پس وای به حال نوشته‌های او.» حال او می‌گوید: اگر به عقب برگردم دو کلمه از توییتم را حذف می‌کنم: «عملیات کربلای‌4 فریب دشمن شد.» و می‌گوید دیگر سعی می‌کنم در توییتر از جنگ صحبت نکنم.

حجت الاسلام حاج علی اکبری، امام جمعه موقت تهران شد

خطیب نسل جوان

«جوان‌گرایی را در جامعه امروز باید نهادینه کرد و صفوف نماز جمعه متشکل از حضور پرشور جوانان مؤمن و انقلابی باشد»؛ برمبنای همین توصیه رهبر انقلاب نهضت جوان‌گرایی در ائمه جمعه سراسر کشور آغاز شد.

شوراها در دوره پنجم چه کاری در شهرها و تهران به نتیجه رسانده‌اند؟ | مرتضی طلایی در گفت‌و‌گو با «صبح‌نو»: ورود به حاشیه، خط قرمز شورای چهارم بود

خاطرات یک تجربه تلخ

حدود 20‌سال از فعالیت شوراها در کشور می‌گذرد. 20 اسفندماه سال 77 بود که نخستین دوره شوراهای اسلامی شهرها و روستاها کار خود را در کشور آغاز کردند. اگرچه تجربه فعالیت شوراها در پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در قالب انجمن‌ شهرها وجود داشت اما قرار بود فعالیت شوراهای اسلامی شهرها و روستا در شهرها مشارکت بیشتر شهروندان را به‌دنبال داشته باشد. در طول 20 سال گذشته چهار دوره از شوراها فعالیت خود را به اتمام رسانده‌اند و در حال حاضر پنجمین دوره شوراها در حال فعالیت است.

آیاانصراف‌فیلم‌ها ازجشنواره‌فجربه‌جایگاه‌این‌رویدادآسیب‌می‌زند

رفقای‌نیمه‌راه‌ یا سینماگران ‌محاسبه‌گر

در روزهای اخیر و با نزدیک شدن به اعلام فیلم‌های پذیرفته‌شده در بخش رقابتی جشنواره فیلم فجر، برخی از فیلمسازان مدعی انصراف از این رویداد شدند.

«صبح‌نو» از کاهش بودجه بیماران خاص در سال 98 گزارش می‌دهد

بودجه‌ای معمولی برای آدم‌های خاص

در روزهای اخیر بودجه پیشنهادی حوزه درمان جنجال‌های زیادی به پا کرده است. یکی از این بندهای بودجه که مربوط به بیماران خاص است. به گفته کارشناسان این حوزه با کاهش شدیدی روبه‌رو شده است؛ اگر چه شب گذشته سازمان برنامه و بودجه در اطلاعیه‌ای این کاهش بودجه را برای بیماران خاص تکذیب کرد اما به نظر می‌رسد این موضوع زنگ خطری است برای این بیماران، چرا که در سال اخیر علاوه بر فشار تحریم‌ها نرخ ارز نیز چند برابر شده است.

بعد از سفر شمخانی به افغانستان هیأت طالبانی وارد تهران شد

ایران و طالبان ‌ از مذاکرات سری تا مذاکرات علنی

آقای علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان، چهارشنبه گذشته در سفری یک روزه به کابل از مذاکرات ادامه‌دار ایران و طالبان در افغانستان خبر داد؛ مذاکراتی که به گفته آقای بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه یکشنبه این هفته در تهران ادامه یافت و قرار است پس از ادامه مذاکرات، اسنادی درباره همکاری‌های طرفین به امضاء رسد.

گزارشی از «نقد‌و‌بررسی بودجه98 از منظر فقه منابع مالی دولت اسلامی» با سخنرانی حجت‌الاسلام مصباحی‌مقدم

مردمی کردن معادن، ما را از شر تحریم خلاص می‌کند

بیستمین نشست تخصصی اقتصادنا با موضوع «نقد‌و‌بررسی بودجه‌98 از منظر فقه منابع مالی دولت اسلامی» به همت هیأت اندیشه‌ورز اقتصاد و الگوی پیشرفت اسلامی حوزه علمیه خراسان در مدرسه سلیمانیه، با سخنرانی حجت‌الاسلام دکتر مصباحی‌مقدم، دانشیار دانشگاه امام صادق؟ع؟ و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد.

شترمرغ‌های فقانسوی

یادداشت دکتر حامد حاجی‌حیدری استادیار دانشگاه تهران

سر مقاله

نهضت پاسخگویی

شماره‌های پیشین