624
دوشنبه، ۱۰ دی ۱۳۹۷
2
با حکم رهبر انقلاب

آیت‌الله آملی‌لاریجانی، رییس مجمع تشخیص و عضو فقهای شورای نگهبان شد

در ۹‌ماه امسال

 صادرات با رشد پنج درصدی به ۳۳‌میلیارد دلار رسید

خروش دوباره ایران از خزر تا خلیج‌فارس

9دی؛ فرهنگسرای بصیرت

9‌دی، روز روشنگری است و هرجا روشنگری باشد، فتنه‌انگیز دستش کوتاه می‌شود و این مردم بودند که با بصیرت خود علیه فتنه‌گران به‌پاخاستند تا آبی باشند بر شعله فتنه که جامعه را تا پرتگاه گمراهی کشانده بود.

صبح نو

خروش دوباره ایران از خزر تا خلیج‌فارس

9دی؛ فرهنگسرای بصیرت

9‌دی، روز روشنگری است و هرجا روشنگری باشد، فتنه‌انگیز دستش کوتاه می‌شود و این مردم بودند که با بصیرت خود علیه فتنه‌گران به‌پاخاستند تا آبی باشند بر شعله فتنه که جامعه را تا پرتگاه گمراهی کشانده بود.

مجموعه حوادث و اتفاقاتی که طی سال‌88 در کشور ما رخ داد، دارای ماهیت براندازی بود و تمامی طراحان اصلی، سیاست‌گذاران و برنامه‌ریزان آن در خارج از کشور مستقر بودند. این در حالی بود که در حوزه اجرایی نیز برخی افراد در داخل کشور به‌صورت عالمانه و البته برخی هم ناآگاهانه سیاست‌های طراحان فتنه را اجرایی می‌کردند.  آنچه طی این سال در کشور اتفاق افتاد کودتای مخملی بود که تحت پوشش ادعای تقلب و دفاع از حقوق مردم رنگ‌وبوی اجرایی به خود گرفته بود و اگر خروش مردمی و قیام 9دی توطئه‌ها را خنثی نمی‌کرد، مخدوش شدن وحدت و ایجاد رویه‌ای مانند آنچه در سوریه اتفاق افتاده است در انتظار ایران اسلامی بود.
و حال امروز در نهمین سالگرد حماسه ماندگار 9‌دی شهرهای مختلف ایران اسلامی همزمان با تهران، به صحنه غیرت دینی و انقلابی مردمی تبدیل شد که نشان دهند تا روزگار باقی است، صحنه‌های دردآور اهانت به عزای اباعبدالله الحسین ؟ع؟ در ظهر عاشورای‌۸۸ را فراموش نخواهند کرد.
در تهران، مراسم سالگرد حماسه ۹‌دی با سخنرانی سردار حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و در میدان امام حسین ؟ع؟ برگزار شد.
به گزارش «فارس»، سردار سلامی در این اجتماع فتنه‌۸۸ را از جنگ تحمیلی سهمگین‌تر و عامل تحریم کشور خواند و اظهار داشت: «فتنه هزاران میلیارد به اقتصاد کشور ضرر زد، بر چهره مردم‌سالاری ایران چنگ زدند و این تصور را پیش آورد که ملت ایران متزلزل شده است و این به ایجاد طمع در دشمنان ما جهت هجوم مجدد به این ملت کمک می‌کرد.»
وی افزود: «ملت ایران توانست زخم‌های فتنه را ترمیم کند. رهبر عزیز و بزرگوار ما بزرگ‌ترین نقش را در هدایت ملت در جریان این توطئه‌ها داشت، او شرح صدر 
به خرج داد. او با الهام‌بخشی خود بذر آگاهی و ایمان را در دل‌های ما کاشت که امروز شاخسارهای آن در عالم دیده می‌شود.» سردار سلامی تأکید کرد: «آمریکا امروز به زوال سیاسی و نظامی رسیده است. این یک آرزو نیست، واقعیت است؛ بیشترین زوال مربوط به عقب‌نشینی آمریکا بدون هیچ دستاورد از منطقه است. امروز آمریکا سردرگم است. برجام را امضا می‌کنند و خود از آن خارج می‌شوند؛ این یعنی سرگردانی. در سوریه و عراق میلیاردها دلار هزینه می‌کنند، اما نهایتاً بدون دستاورد خارج می‌شوند. آن‌ها با وجود همه این شکست‌ها هنوز بر ملت ایران متمرکزند، اما مطمئن باشند که این بار هم ملت ایران، آن‌ها را شکست خواهد داد.» جمعیت شرکت‌کننده در مراسم باشکوه یوم‌الله ۹‌دی در تهران، پس از اتمام مراسم در میدان امام حسین؟ع؟ به سمت میدان شهدا حرکت کردند. طیف‌های گسترده مردم تهران با سر دادن شعارهایی بر ضد استکبار جهانی و عوامل خارجی و داخلی فتنه‌۸۸ با اهداف انقلاب اسلامی بیعت و بر ایستادگی روی آرمان‌های شهدا و امام و رهبری تأکید کردند. قرائت قطعنامه پایانی مراسم حماسه مردمی ۹‌دی، بخش پایانی برنامه بود که در میدان شهدا قرائت و با فریاد تکبیر مردم تأیید شد. 
در بخشی از این قطعنامه آمده است: «فتنه 
آمریکایی ‌- صهیونیستی سال‌88 کودتای بین‌المللی با الگوی اهریمنی انقلاب رنگین و جنگ نرم برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران بود که با دست قدرت الهی، هدایت‌های حکیمانه امام المسلمین، بصیرت، دشمن‌شناسی و عمل بهنگام مردم متدین و سلحشور با شکست مواجه شد.»
قطعنامه پایانی مراسم گرامیداشت یوم‌الله ۹‌دی افزوده است: «همنوایی سران داخلی فتنه با دشمنان خارجی، گناه بس عظیم و نابخشودنی است که هر‌گونه تلاش مذبوحانه‌ای برای تطهیر جرم و جنایت غیرقابل عفو و بخشش آن‌ها را شدیداً محکوم می‌نماییم.»
 در مشهدالرضا، پایتخت معنوی ایران اسلامی نیز مردم به میدان آمدند تا یاد حماسه ماندگار ۹دی را به سهم خود زنده نگه دارند. در این مراسم، حجت‌الاسلام علی سعیدی، رییس دفتر عقیدتی- سیاسی فرماندهی کل قوا، با بیان اینکه فتنه‌۸۸ یک تعامل بین داخل و خارج بود، اظهار داشت: «دو جریان داخلی و خارجی دست به دست هم داده بودند تا انقلاب را به‌سقوط بکشانند.»
وی افزود: «در خنثی شدن فتنه‌۸۸، دو محور نقش تعیین‌کننده‌ای داشتند، محور اول مقام معظم رهبری بودند که با صلابت و مدیریت هوشمندانه توانستند مسیر را هدایت کنند، به تعبیر مرحوم سید محمدحسین فضل‌الله، رهبر انقلاب تا ۲۹‌خرداد‌۸۸ پدری و از ۲۹‌خرداد به بعد رهبری کردند، این روش رهبران الهی است که تا یک مسیری پدری و در یک مقطعی با صلابت امت را رهبری و هدایت می‌کنند.» حجت‌الاسلام سعیدی افزود: «دومین رکن خنثی کردن فتنه‌۸۸ مردم بودند؛ آن‌ها در ۹‌دی‌۸۸ هم به میدان آمدند و آتش فتنه را خاموش کردند.» همزمان با سایر نقاط ایران اسلامی، مردم در شهرهای مختلف استان پهناور سیستان‌و‌بلوچستان نیز یاد و خاطره حماسه ۹‌دی را زنده کردند. در شهر زاهدان، مردم با تجمع در مسجد جامع این شهر، با آرمان‌های امام و انقلاب تجدید پیمان کردند. سردار جوانی سخنران مراسم 9‌دی در این شهر بود.  همچنین همزمان با نهمین سالگرد حماسه ۹‌دی، مردم شهر خون و قیام «قم» نیز یاد این حماسه ماندگار را گرامی داشتند. مردم و طلاب با تجمع در مدرسه فیضیه، از فتنه‌گران و حامیان آن‌ها اعلام برائت کردند و با آرمان‌های انقلاب، عهدی دوباره بستند. آیت‌الله خاتمی در جمع مردم قم گفت: «حماسه نهم دی قابل تشبیه به حرکت مردم انقلابی در عاشورای سال‌57 است و حماسه مردم کمر فتنه را شکست.» مردم استان سرسبز کردستان و شهر سنندج هم اعم از شیعه و سنی، یک‌رنگ و یک‌صدا در مراسم یوم‌الله ۹‌دی حضور یافتند تا یاد حماسه ۹‌دی را گرامی بدارند؛ حماسه‌ای که پاسخی کوبنده به حرمت‌شکنی فتنه‌گران در شهر عاشورای حسینی بود.
در زنجان، دیار غواصان دریادل نیز، مراسم یوم‌الله ۹‌دی با شکوه مثال‌زدنی در امامزاده سید‌ابراهیم ؟ع؟ و با سخنرانی آقای مهدی چمران، رییس سابق شورای شهر تهران و عضو جبهه مردمی نیروهای انقلاب برگزار شد.
چمران در این مراسم، با اشاره به اینکه آنچه اسلام را زنده نگه داشته است شهادت و خط سرخ حسینی بوده، افزود: «به همین خاطر، در مقابل بی‌حرمتی‌ها به عاشورای حسینی مردم به صحنه آمدند و ثابت کردند که حسینی هستند و حسینی باقی خواهند ماند.»
در استان خوزستان و شهر اهواز به‌عنوان دژ مستحکم انقلاب اسلامی نیز، مردمان مقاوم این دیار یاد و شکوه حماسه ۹‌دی را مجدداً زنده کردند.
سردار محمدرضا نقدی، معاون فرهنگی سپاه پاسداران در اجتماع مردم اهواز فتنه‌88 را یکی از پیچیده‌ترین توطئه‌های دشمن علیه انقلاب اسلامی دانست و اظهار کرد: «ملت در برابر این فتنه ایستاد و انقلاب 9‌دی را برپا کرد و با بصیرت در برابر بی‌بصیرتی برخی از نخبگان ایستاد.» شهرهای مختلف استان بوشهر، دیار رییسعلی دلواری هم شاهد صحنه‌های بصیرت و وفاداری بندرنشینان خلیج‌فارس و بیعت مجدد آن‌ها با ولایت بود. آقای محمدجواد لاریجانی، دبیر ستاد حقوق بشر قوه‌‌قضائیه در اجتماع مردم در مصلای امام 
خمینی ؟ره؟با تأکید بر اینکه باید از فتنه سال‌88 عبرت بگیریم، گفت: «نفاق در فکر این افراد سبب نفاق در عمل سیاسی آن‌ها شد؛ انحراف، نفاق می‌آورد و نقاق هم خروج بر امام عادل را به همراه دارد.» میدان انقلاب اصفهان، دیار شهیدان همت، خرازی، اقارب‌پرست و کاظمی نیز شاهد شور و شعور انقلابی مردمی بود که یاد ۹‌دی‌۸۸ را زنده نگه‌داشته‌اند. مردم اصفهان در این میدان، هم از فتنه‌۸۸ و قانون‌شکنی فتنه‌گران سخن گفتند و هم از خانواده پاسدار شهید «شاه‌سنایی» که در جریان ناآرامی‌های دی‌ماه سال قبل به شهادت رسید، با عنوان شهید عرصه امنیت تجلیل کردند.  مردم آذربایجان غربی و شهر ارومیه، دیار شهیدان باکری‌، شیرازی‌ها در حرم سوم اهل بیت ؟عهم؟ در ایران اسلامی و مردم «دارالارشاد» اردبیل هم همنوا با دیگر استان‌ها به دریای خروشان ۹‌دی پیوستند.  مردم ایران که در روز 9‌دی ایران را تبدیل به یک فرهنگسرای بصیرت کردند با آگاهی از توطئه‌های استکبار جهانی، مراقبت مسوولان کشور و رصد هوشمندانه تحرکات دشمن را خواستار شدند و همزمان با شبهه‌افکنی، سیاه‌نمایی، آشوب و القای ناکارآمدی نظام دینی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی توسط دشمنان، بر حفظ دستاوردهای گران‌سنگ نظام اسلامی تأکید کردند. 

captcha
شماره‌های پیشین