sobhe-no.ir
624
دوشنبه، ۱۰ دی ۱۳۹۷
15
«صبح‌نو»سه‌شبهه‌درباره‌فیلم‌اولی‌هارابررسی‌می‌کند

مورد«صدرعاملی‌ها»تاحاشیه‌«فیلم‌دومی‌ها»

پس از اعلام رسمی فیلم‌های راه‌یافته به رقابت در بخش نگاه‌نو جشنواره سی‌وهفتم فجر، برخی شبهات و انتقادات نسبت به انتخاب تعدادی از آثار مطرح شد.

خبر

صبح نو

خبر

بررسی‌شعرمتعهددرشبکه‌چهار
سیزدهمین نشست شب شعر از مجموعه «شب‌های هنر» با موضوع شعر متعهد به روی آنتن شبکه «چهار» می‌رود. به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، «شب شعر» در سیزدهمین نشست خود، دوشنبه 10‌دی، میزبان علی‌محمد مؤدب، شاعر و پژوهشگر و مصطفی محدثی، شاعر و پژوهشگر می‌شود تا «شعر متعهد» را به گفت‌وگو بنشینند. از منظرِ جهان‌بینیِ اسلامی، شخصیتِ یک هنرمند را هرگز نمی‌توان از اثرش تفکیک کرد؛ چون «اثر» و «مؤثر» پیوندی ناگسستنی با یکدیگر دارند. در هنرِ متعالی و انسانی «چه‌گفتن» و «چگونه‌گفتن» مهم است؛ هنری که محصولِ تلفیق و همنشینیِ هنرمندانه فرم و محتواست. یعنی ابتدا باید «حرفی برای گفتن» داشته باشیم، سپس سراغِ چگونه‌گفتن برویم، چرا که توجه‌نکردن به «چه‌گفتن» باعثِ معناگریزی و فرم‌گراییِ صرف یا فروافتادن در دام‌ِ فریبنده «هنر برای هنر» می‌شود. مجله ادبی «شب شعر» به تهیه‌کنندگی آقای کوروش انصاری و اجرای آقای محمود اکرامی‌فر، هر دوشنبه‌شب در حوزه ادبیات، ساعت‌23 روی آنتن شبکه چهار می‌رود.
 
تهیه‌کننده«پرچین»تغییرکرد
آقای سعید سعدی از تهیه‌کنندگی سریال «پرچین» به کارگردانی آقای هادی نائیجی انصراف داد. به گزارش «فارس»، سعید سعدی که این شب‌ها فصل دوم سریال «بچه مهندس» از وی در حال پخش است، از تهیه‌کنندگی سریال «پرچین» انصراف داد. بنا‌بر این گزارش، تعلل سازمان صداوسیما در آغاز تولید سریال یکی از دلایل سعدی برای انصراف بوده است. سریال «پرچین» به کارگردانی هادی نائیجی و تهیه‌کنندگی سعید سعدی در ۲۰قسمت در حال نگارش است. آقایان مهدی محمدنژادیان و پدرام کریمی نگارش این سریال را که حال و هوای نوروزی دارد، به‌عهده دارند. قصه «پرچین» خانوادگی است که در تعطیلات نوروز می‌گذرد، اما این به این معنی نیست که حتماً در نوروز پخش خواهد شد.
 
«اقوام‌ایران»نوروزبه‌تلویزیون‌می‌آید
مستند داستانی «اقوام ایران» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سید‌ابوالفضل موسوی با پشت سر گذاشتن بیش از 80‌درصد از تصویربرداری برای پخش در ایام نوروز آماده می‌شود. به گزارش «سیما فیلم»، سید‌ابوالفضل موسوی، تهیه‌کننده و کارگردان این مستند داستانی در ارتباط با ساخت این اثر گفت: ساخت این مجموعه را به سفارش سیما فیلم از 15‌ماه گذشته شروع کردیم، اما مراحل تحقیق جهت ساخت این مستند داستانی را از سه سال گذشته شخصاً شروع کردم که وقفه‌هایی در آن وجود داشت. او ادامه داد: تاکنون بیش از 80‌درصد تصویربرداری این مستند در نقاط مختلف ایران انجام‌شده و تدوین کار نیز توسط من و چند تیم دیگر به‌طور موازی با ضبط انجام می‌شود تا کار برای پخش در ایام نوروز سال‌98 آماده شود. این کارگردان داستان «اقوام ایران» را در ارتباط با خانواده‌ای دانست که به نقاط مختلف ایران سفر می‌کنند و از طریق جاهای صعب‌العبور با قوم‌های مختلف ایرانی آشنا می‌شوند. وی ادامه داد: تاکنون قسمت‌هایی در ارتباط با قوم‌های بلوچ، لرهای بختیاری، ترک آذری و گیلک‌ها ساخته‌شده و در نظر داریم در چند قسمت باقی‌مانده نیز به مردم کرد، بندری و عرب بپردازیم. بنابر این گزارش، پیش ‌از این مستند «ایران‌گرد» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی آقای جواد قرایی به سفارش سیما فیلم تولید شد و با پخش در نوروز سال‌97 مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.
 
پایان‌کار«نفوذ»در اواخر بهمن
تصویربرداری سریال «نفوذ» به کارگردانی آقای جواد شمقدری و تهیه‌کنندگی آقای محسن علی‌اکبری این روزها در تهران در حال انجام است. محسن علی‌اکبری تهیه‌کننده سریال «نفوذ» در‌خصوص جدیدترین وضعیت این سریال به «صبا» گفت: در حال‌حاضر گروه در سفارتخانه در تهران مشغول تصویربرداری هستند و تصویربرداری اواخر بهمن‌ماه به پایان می‌رسد. وی در‌خصوص مراحل فنی سریال ادامه داد: در‌حال‌حاضر تدوین توسط آقای مهدی اسدی و موسیقی توسط آقای فردین خلعتبری در حال انجام است.

captcha
شماره‌های پیشین